Aldo Burrows

Michael Scofield, Lincoln Burrows, T-Bag, Mahone, John Abbruzzi, Fernando Sucre, Alexander Mahone, Agent Paul Kellerman i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
#Lukas#
Sara Tancredi

Obrazek
Obrazek
W sezonie I
Po tym, jak Lincoln Burrows został skazany na śmierć, jego ojciec, Aldo, zaczął intensywnie pracować, by uchronić swego syna od wyroku. Gdy nadszedł moment egzekucji, podrzucił sędzi dowody w jego sprawie, co dało mu dodatkowe dwa tygodnie na działania. Kiedy Lincoln był transportowany z Fox River, agent Kellerman umyślnie spowodował wypadek samochodowy z zamiarem zabicia Lincolna. W porę zjawił się Aldo i uratował swego syna od śmierci. Po zdarzeniu Aldo próbował wytłumaczyć synowi, co się z nim działo przez te wszystkie lata, jednak wkrótce po wypadku strażnicy z Fox River odnaleźli i pojmali Lincolna, a Aldo znów zniknął.
W sezonie II
Aldo pojawia się w 10. odcinku drugiego sezonu. Po ujmaniu Lincolna i LJ'a, podczas transportu atakuje ich czarna furgonetka. Okazuje się, że są to ludzie od Aldo. Zabierają ich do bezpiecznego domu, gdzie Aldo wyjaśnia im całą sytuację. Wysyła LJ'a w bezpieczne miejsce wraz ze swoją zaprzyjaźnioną agentką, Jane. Sam, razem z Lincolnem, wyrusza na spotkanie z Michaelem. Gdy Lincoln chce przedstawić im sobie, Michael zdaje sobie sprawę, że już gdzieś tego człowieka spotkał. W przeszłości Aldo uratował Michaela przed jego ojcem zastępczym, a Michael był świadkiem morderstwa tegoż mężczyzny. Miał za złe ojcu, że ten nie powrócił, gdy on i Lincoln go potrzebowali. Aldo przekazuje jemu i Lincolnowi informację, że samobójstwo Franka Tancredi mogło mieć związek z nagraniem, którego był posiadaczem. Nagranie zawierało rozmowę ówczesnej wiceprezydent Reynolds z je bratem Steadmanem. Aldo podejrzewał, że przed śmiercią gubernator zdążył przekazać taśmę swej córce, Sarze. W pewnym momencie pojawia się agent Mahone i otwiera do nich ogień. Gdy wydaje się, że jest po wszystkim, Michael dostrzega, iż jego ojciec został śmiertelnie postrzelony. Zdarzenie to miało istotny wpływ na dalsze działania braci, którzy postanowili zostać w Ameryce i załatwić do końca sprawę "Firmy". Śmierć ojca była dla obu strasznym ciosem, szczególnie dla Michaela, mimo, iż spotkali się jedynie dwa razy w życiu.

Pozdrawiam :-)
B...
Michael Scofield

taki jakis dziwny gosc, aktora całkiem nie kojarze z innych kreacji, jakos mnie do siebie nie przekonał swoja gra, no ale tez nie miał wiele okazji to pokazania sie z dobrej strony ;-)
gosia!.
Tweener

Mnie on również nie przekonał, jakiś taki bezbarwny był...No i niezbyt przekonujący...Zostawił Linca i Michaela...Ale chciał z drugiej strony dla nich dobrze...
Jak zginął, to szkoda mi było Michaela i Lincolna...Te łzy Michaela, jak ojciec umierał na jego ramieniu...smutne... :-|
Mahonia
T-Bag

Jakiś dziwny gościu. Od samego początku za nim nie przepadałam, może dlatego, ze zostawił Michaela i Lincolna? Ale szkoda, ze potem umarł, bo Michael ledwo go poznał i już go nie było, zwłaszcza, że umarł na jego ramieniu.
adasJC
Świeżak

W sumie czemu dziwny wzruszyłem sie w w momencie gdy go zabili a potem pochowali ogólnie postac mi sie podoba nawet w szkole mamy takiego aldo:P
Nero
Lincoln Burrows

Też go zabili i pochowali?
Dominik676
John Abruzzi

Pamiętam tą scenę jak go zabił Mahone. Szkoda mi się zrobiło wtedy Michaela i Lincolna. Za bardzo go nie poznaliśmy, ale wydawał mi się dobrym bohaterem. No i najważniejsze, że też chciał zniszczyć firmę i zdobyć scyllę, jak dowiadujemy się z pierwszych odcinków IV sezonu.
Anders
Sara Tancredi

Dla mnie trochę dziwna postać, smutna była scena jak Mahone go zastrzelił i umierał w samochodzie... a potem go pochowali na tym pustym terenie.
urien
Świeżak

Wróć do „Postacie”