NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x09 - "Greatness Achieved"

Posty: 1 Strona 1 z 1
chester0512
Tweener
Posty: 51
Rejestracja: 2009-04-25, 12:30


Wyatt jest zakładnikiem ekipy stworzonej przez Dona Selfa. Lincoln okłada czarnoskórego agenta ciosami, próbując tym samym nakłonić go do wykonania telefonu do generała i przekazania, że zlikwidował Michaela i jego przyjaciół. Wyatt jest odporny na ból i wcale nie ma zamiaru okłamać swego pracodawcy.

Tymczasem Michael obmyśla plan dostania się do Scylli. Będzie to zadanie trudne, gdyż Scofield nie posiada sporej części planu budynku, w którym znajduje się przedmiot. Ma ją Gretchen, a ta póki co jest nieuchwytna. Wkrótce niemal cała drużyna zjawia się w Gate Corporation i przez zaplecze biura należącego do T-Baga wchodzi do podziemi.Po tym jak Gretchen udusiła Blaunera - pracownika Gate który wykrył, że T-Bag jest oszustem – ten nie zjawia się dłuższy czas w pracy i zostaje w tej sprawie podjęte policyjne śledztwo. Agent federalny wypytuje Bagwell’a o „kolegę” z pracy. Theodore zachowuje spokój i odpowiada na pytania tak, by nie padł na niego cień podejrzeń. Choć agent zdaje się dawać słowo T-Baga wiarę, to ten zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później policja dostanie się do informacji, które połączą go ze śmiercią Blaunera.


Mahone chce raz na zawsze rozprawić się z Wyatt’em. Powstrzymuje go Self, który nad czymś intensywnie pracuje. Obiecuje Alexowi, że gdy tylko skończy to robić, zostawi ich sam na sam.


Tymczasem Scofield odkrywa, że droga do Scylli prowadzi przez rurę, w której pod bardzo wysokim ciśnieniem płyną tysiące litrów wody docierającej do wielu domów w Los Angeles. Jako że nie da się wykopać tunelu pod rurą, Michael wpada na pomysł, by … przez nią przejść. Drużyna ma najpierw wyłączyć dopływ wody do głównej rury, a następnie przy pomocy mniejszej wsadzonej do środka przedostać się na drugą stronę. To pierwsze zadanie biorą na siebie Lincoln i Bellick. Michael i Sucre czynią przygotowania do umieszczenie mniejszej rury w tej większej.


Self przychodzi do Wyatt’a i puszcza mu z dyktafonu spreparowane nagranie. Na nim agent Firmy mówi, że zabił braci i wszystko jest pod kontrolą. Chwilę później Don i Sara wychodzą z magazynu, a Wyatt, przywiązany do krzesła, staje oko w oko Mahone’m.


Generał otrzymuje wiadomość z telefonu Wyatt’a (ze spreparowanym głosem), że bracia nie żyją. W tym samym momencie w gabinecie Krantza zjawia się Gretchen, która mierzy do generała z broni. Ten zachowuje jednak spokój, nakazuje swoim współpracownikom opuścić pomieszczenie i zostaje z Gretchen sam na sam.


Lincoln i Bellick wyłączają pompę, a tym samym odcinają dopływ wody do rury przez którą muszę się przedostać. Michael i Sucre zaczynają swoją część pracy. Sytuacja się jednak komplikuje, gdyż Scofield dostaje ataku. Nie jest w stanie pracować. Cały obowiązek bierze na siebie Sucre, który zaczyna się poważnie martwić o stan zdrowia swojego przyjaciela.


Generał szybko uspokaja Gretchen, której odbiera broń, a następnie całuje w usta. Nazywa ją też „swoją dziewczyną”.


W magazynie Mahone znęca się nad Wyatt’em. Podpina go do defibrylatora i znanym sobie sposobem doprowadza do spowalniania akcji serca agenta. Męczony elektrowstrząsami Wyatt otrzymuje od Alexa telefon i rozmawia z Pam, którą przeprasza za to co zrobił ich synowi.


Sucre wywierca pierwszy otwór w rurze i zaczyna pracować nad identycznym, na drugiej ścianie rury. Pomaga mu Michael, który powoli dochodzi do siebie po ataku bólu. Zjawiają się ten Lincoln i Bellick, którzy mówią, że zostało im raptem dziesięć minut, gdy woda znów popłynie rurą.


Generał oferuje Gretechen pozycję numer 2 w Firmie, jeśli tylko zgodzi się pozostać w jej szeregach. Kobieta wydaje się być zadowolona z tej propozycji i przystaje na nią.


Mahone przywozi Wyatt’a do doków. Do splecionych rąk agenta Alex przywiązał betonowy blok. Wyatt próbuje jeszcze przekonać Mahone’a, że są tacy sami. Ten jednak nie ma zamiaru tego słuchać i popycha mordercę do wody. Wyatt idzie na dno i topi się. Alex dopełnił wreszcie zemsty za śmierć swojego synka.


Tymczasem drużyna ma problem z umieszczeniem rury w drugim otworze. Bellick wskakuje do środka większej rury, czym poświęca swoje życie dla ratowania misji. Podnosi wielki ciężar, dzięki czemu Lincoln jest w stanie umieścić rurę w drugim otworze, tym samym „tunel” jest gotowy. Chwilę później Brad ginie, odcięty od ucieczki, pada ofiarą nadpływającej z wielkim impetem wody.


Generał podtrzymuje rozkaz przeniesie Scylli z Los Angeles w inne, bezpieczniejsze miejsce.


Źródło: http://www.prison.org.pl/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 4)”