NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x08 - "The Price"

Posty: 1 Strona 1 z 1
chester0512
Tweener
Posty: 51
Rejestracja: 2009-04-25, 12:30


Cofamy się w czasie, jest rok 2001, Chicago. Lincoln jest przestępcą, który napada na samochód przewożący ważną walizkę. Burrows wspomagany przez kompanów kradnie przedmiot.
Wracamy do teraźniejszości. Michael i Gretchen spotykają się w kościele i rozmawiają na temat Scylli. Don Self uważa, że Susan jest potrzeba ekipie, by rozwikłać zagadkę Firmy.

Po powrocie do doków Scofield mówi Sarze, że Gretchen żyje. W dr Tancredi odżywają wspomnienia z czasu, gdy była więziona i torturowana, a jej oprawcą była właśnie Susan. Ekipa planuje napad na samochód generała, by w ten sposób skopiować dysk. Poza grupą jest Roland, któremu wszyscy mają za złe "akcję" z Las Vegas. Wyraźnie podrażniony takim traktowaniem Azjata, nawiązuje kontakt z Wayatt'em, któremu chce za pieniądze wydać braci.

Tymczasem w Gate Corporation pojawia się Japończyk, który już raz odwiedził T-Bag'a i groził mu śmiercią w przypadku, gdyby ten nie dostarczył na czas Scylli. Na szczęście Bagwell'a w biurze jest też Gretchen, która oferuje gościowi współpracę - w zamian za dostarczenie Scylli kobieta otrzyma 125 miliardów dolarów!

Trwają przygotowania do napadu na generała. W ich trakcie Michael odbywa rozmowę z Lincolnem, w której prosi brata, by ten nie wtrącał się w jego sprawy. Chodzi o to, że Burrows powiedział Sarze o krwawieniu z nosa Michael'a.

Gdy Sara opuszcza magazyn Roland przeprasza ją za to co zrobił w Vegas. W chwilę później do kobiety dzwoni Don, który mówi, że Gretchen chciałaby się z nią spotkać i wyjaśnić wszelkie "nieporozumienia" z przeszłości. Sara odrzuca propozycję.

Po tym jak wszyscy wychodzą z magazynu Roland nawiązuje ponownie kontakt z Wyatt'em. Ceną za wydanie braci jest milion dolarów - agent Firmy przystaje na propozycję. Niemniej jednak najpierw chce sprawdzić wiarygodność tajemniczego informatora.

Gretchen informuje, że T-Bag otrzyma 25 milionów dolarów za operację związaną z Scyllą. Theodore jest wyraźnie niepocieszony, że przypadnie mu w udziale "zaledwie" minimalna część ze 125 miliardów. Ponadto Gretchen informuje T-Baga, że Scylla to coś znacznie więcej niż tylko czarna skrzynka Firmy, co wyjaśnia dlaczego ma tak wielką wartość dla innych ludzi.

Rozpoczyna się akcja napadu na generała. Samochód prowadzony przez Lincolna i Sucre ma uderzyć w limuzynę Krantza. Akcja zostaje jednak odwołana, gdyż Michael orientuje się, że to pułapka. Na miejscu zjawia się Wyatt, który strzela do uciekającego Lincolna i Sucre. Ten drugi zostaje ranny. Po powrocie do magazynu Sara podejmuje próbę ratowania przyjaciela.

Michael natychmiast orientuje się, że to Roland wyjawił Firmie ich plan działania. Azjata jest jednak przekonywujący w swoim tłumaczeniu i Scofield zaczyna mu wierzyć. Pożycza jedynie laptopa i wraca do swojej drużyny.

Don spotyka się z Gretchen i Bagwell'em. Zapewnia Susan, że po odzyskaniu Scylli jej noga nie postanie już na terenie Stanów Zjednoczonych. W przeciwnym wypadku Self ją zabije.

Sara wyciąga z ciała Sucre pocisk, jej pacjent będzie żył. Tymczasem do Michaela dzwoni Self, który pyta co dzieje się z Rolandem, którego GPS przestał działać. Wszyscy zaczynają poszukiwania hakera, ale w magazynie już go nie ma.

Roland spotyka się z Wyatt'em, który na "dzień dobry" strzela Azjacie w kolano. Żadnych pieniędzy za wydanie braci nie będzie. Gdy czarnoskóry agent strzela w drugie kolano Rolanda, ten zdradza miejsce gdzie przebywa zespół. Po chwili pada kolejny strzał, tym razem w klatkę piersiową.

Za chwilę na miejscu zjawia się Michael, Lincoln, Mahone i Bellick. Alex rzuca się na Wyatt'a i zaczyna go niemiłosiernie okładać ciosami. Mahone'a powstrzymuje dopiero Lincoln, który obiecuje przyjacielowi, że czas na zemstę jeszcze przyjdzie.

Tymczasem Sara postanawia spotkać się z Gretchen. Susan chce zakopać wojenny topór dlatego oddaje Sarze pas, którym ją torturowała i daje dr Tancredi pięć minut na solidny rewanż. Sara wyciąga jednak ostrze i kaleczy Gretchen na szyi. To zemsta lekarki za zamordowanie kobiety, która pomogła jej uciec z niewoli.

W Firmie panuje panika. Generał zorientował się, że Scofield'owi chodziło o dysk. Krantz zarządza natychmiastowe przeniesienie Scylli.

Roland trzykrotnie postrzelony leży na ziemi. Przeprasza Michaela za to, że chciał ich wydać. Chwilę później Azjata umiera...


Źródło: http://www.prison.org.pl/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 4)”