NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x07 - "Five The Hard Way"

Posty: 1 Strona 1 z 1
chester0512
Tweener
Posty: 51
Rejestracja: 2009-04-25, 12:30


T-Bag siedzi przywiązany do krzesła, przed nim stoi Gretchen. Bagwell próbuje prowadzić rozmowę w swoim, lekceważącym stylu, ale kobieta która go więzi jest sprytniejsza niż on. Gretchen grozi T-Bagowi, że go zabije jeżeli nie będzie chciał z nią współpracować. Tej oferty Theodore odrzucić nie może.
Tymczasem drużyna przygotowuje się do kopiowania piątego dysku. W tym celu muszą oni się udać do Las Vegas, gdyż właśnie tam wyjechał właściciel karty. Do Bellicka dzwoni sekretarka z Gate Corporation, która mówi, że ma informacje na temat T-Baga. Bradley, Scofield i Mahone zostają w Los Angeles, by rozprawić się z Bagwell'em. Roland, Sara, Sucre i Lincoln ruszają do Vegas.

Wyatt spotyka się z generałem i prosi o pozwolenie na wyeliminowanie Dona Selfa. Sceptyczny początkowo wobec tego pomysłu Krantz ostatecznie zgadza się, ale wymaga, by wyglądało to na wypadek.

Bellick udaje się na spotkanie z Trishanne, a po chwili dzwoni do Scofielda i Mahone'a mówiąc, że kobieta chce więcej pieniędzy za informacje. Gdy obaj zjawiają się na miejscu spotkania zastają T-Baga mierzącego z broni do Bellicka. To podstęp, a Trishanne pomaga Bagwell'owi. Alex wykorzystuje moment nieuwagi Theodore'a i ucieka.

Zakładnicy zostają przewiezieni do mieszkania Whistler'a. Tam uwięziona zostaje także Trishanne. T-Bag żąda od Scofielda, by ten rozszyfrował informacje zawarte w książeczce o ptakach, którą James zgubił w Sonie. Gretchen obserwując całą sytuację z ukrycia, dostrzega na nodze Bellicka rządowy nadajnik GPS. Dzwoni do T-Baga i mówi mu, że za chwilę na miejscu zjawią się federalni agenci.

Mahone spotyka się z Donem, który podaje mu informacje na temat lokalizacji Michaela i Bellicka. Gdy Alex dociera do mieszkania Whistlera, nikogo w nim już nie ma. Scofield zostawia jednak wskazówkę, która prowadzi do Gate Corporation.

W Vegas Sara i Lincoln odbywają krótką rozmowę na temat Michaela, o którego obydwoje bardzo się martwią. Burrows mówi Sarze o krwawieniu z nosa i o tym, że ich matka miała podobne problemy. Okazuje się, że matka braci zmarła w wieku 31 lat na tętniaka mózgu.

Wyatt zjawia się w domu agenta Selfa, jest on kompletnie pusty. Zamachowiec na usługach Firmy natychmiast dzwoni, by poinformować o tym fakcie generała. W tym samym czasie Krantz zostaje poinformowany, że Don Self stoi przed drzwiami do jego biura i oczekuje na spotkanie...

Agent próbuje zgrywać przed generałem twardziela. Daje jasno do zrozumienia, że wie sporo na temat Firmy i jej działań. Krantz wszystkiemu zaprzecza.

Gretchen zjawia się w budynku Gate, gdzie dość szybko bierze za zakładnika jednego z pracowników, który wykrył, że T-Bag oszukiwał w drodze po tytuł najlepszego sprzedawcy. Następnie kobieta przewozi uwięzionego do mieszkania Trishanne, gdzie na oczach dziewczyny i Bellicka morduje zakładnika. To ma być ostrzeżenie.

W Las Vegas trwa akcja kopiowania ostatniej karty. Pojawia się jednak problem ze zbliżeniem się do jej właściciela. Sara używając swoich damskich wdzięków próbuje uwieźć mężczyznę, ale ten odrzuca te zaloty. Po chwili Tancredi słyszy od barmana, że klient do którego się zalecała proponował mu wizytę w swoim pokoju. Kolejną osobą, która ma "zbajerować" posiadacza karty jest ... Sucre. Roland wyraźnie rozbawiony całą sytuacją nie szczędzi sobie przy tym złośliwych słów pod adresem Fernando.

W Gate Michael i T-Bag odkrywają, że na zapleczu biura przeznaczonego dla Whistlera jest właz w podłodze. Obaj wchodzą do środka, gdzie za chwilę zjawia się także Mahone. Bagwell zostaje kompletnie zaskoczony i uwięziony przez Scofielda i Alexa.

Sucre dość szybko zyskuje zaufanie właściciela dysku i trafia do jego hotelowego apartamentu. Tam mężczyzna zdradza, że na wojnie został raniony w efekcie czego stracił zdolności seksualno-rozrodcze. Teraz chce zapłacić Portorykańczykowi za seks ... z jego żoną! Ten mimo oporów, przystaje na ofertę.

Po skopiowaniu dysku ekipa opuszcza Vegas. Roland informuje pozostałych, że obstawi jedną grę w kasynie i zaraz wyjdzie na zewnątrz. Przy użyciu swojego dysku oszukuje jednak maszynę i zaczyna wygrywać. Dostrzegają do pracownicy kasyna, którzy odbierają hakerowi jedyny egzemplarz narzędzia do kopiowania danych.

W Gate zjawia się Self, który zapewnia, że T-Bag zostanie wkrótce odesłany do Fox River. Gdy wraz z Michaelem i Alexem wychodzą przed budynek dzwoni do nich Gretchen, która ma propozycję nie do odrzucenia...


Źródło: http://www.prison.org.pl/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 4)”