NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x03 - "Shut Down"

Posty: 1 Strona 1 z 1
chester0512
Tweener
Posty: 51
Rejestracja: 2009-04-25, 12:30


Dochodzi do ostrej wymiany zdań między Michael’em, a agentem Donem. Scofield ma pretensje do Selfa, że ten nie powiedział im całej prawdy o misji, którą mają zrealizować. Agent jest wyraźnie zaskoczony faktem, że Scylla, to nie jeden dysk, a sześć. Zapewnia jednak Michaela, że jeżeli pozostałe części układanki nie zostaną znalezione to wróci on do więzienia. Gdy Scofield obwieszcza reszcie drużyny, że należy doprowadzić całą akcję do końca, wszyscy się na to zgadzają i zgodnie przyznają, że nie chcą wrócić za kratki.
Mahone na chwilę opuszcza magazyn i wykonuje telefon do agentki Lang. Prosi ją o przysługę. Kobieta początkowo się nie zgadza, ale przystaje na propozycję Alexa, gdy się dowiaduje, że Firma zamordowała mu syna. Całą rozmowę słyszy także Lincoln. Mahone błaga koleżankę, by ta pomogła mu odnaleźć mordercę jego rodziny.

Michael zdradza Sarze, że Don dał im czas do wieczora, by zdobyć kolejną kartę potrzebną do odczytania danych. W przeciwnym wypadku wszyscy wrócą do więzienia.

Mahone pomaga Scofieldowi rozszyfrować wiadomość, z której wynika, że osoby z Firmy spotkają się w sprawie Scylli. Teraz problemem staje się zlokalizowanie miejsce, gdzie to spotkanie ma się odbyć.

Tymczasem w Chicago Wyatt szprycuje Bruce’a specyfikiem, który ma pomóc wydobyć prawdę z mężczyzny. Czarnoskóry agent pracujący dla Firmy nie jest na razie w stanie zdobyć od mężczyzny żadnych przydatnych informacji.

W tym samym czasie Don odbywa rozmowę ze swoim szefem. Ten drugi decyduje się, by zamknąć całą operację demaskowania Firmy.

Sara wchodzi do pewnego budynku i pod pretekstem rzekomo umówionej rozmowy o pracę zagaduje ochroniarza siedzącego przy biurku. Gdy ten na chwilę traci czujność Tancredi zabiera mu identyfikator, który przekazuje Michaelowi i Rolandowi. Ci dwaj udają się do serwerowni, z której dysków chcą skopiować dane potrzebne do określenia miejsca spotkania Firmy.

Lang dzwoni do Mahone’a i przekazuje mu, że ma już pewne informacje. Prosi jednocześnie Alexa, by ten nie robił nic głupiego i nieodpowiedzialnego.

Gdy Sara próbuje opuścić budynek ochroniarz orientuje się, że gdzieś zaginął jego identyfikator. Przeszukuje torebkę Tancredi, ale w środku nie znajduje poszukiwanej rzeczy. O kłopotach Sary informuje Michaela obserwujący całe zajście Lincoln. Scofield uruchamia alarm przeciwpożarowy, a Tancredi wykorzystując zamieszanie wychodzi z budynku.

Plan Michaela tym razem obraca się przeciwko niemu. Włączenie alarmu zablokowało drzwi wyjściowe z serwerowni, a do tego system zabezpieczeń przeciwpożarowych uruchomił wysysanie powietrza z pomieszczenia, gdzie znajdują się dyski. Uwięzieni Roland i Michael zdani są na pomoc Lincolna. Burrows przy pomocy siekiery zabranej z wozu strażackiego, rozbija szyby serwerowni i pomaga Michaelowi oraz informatykowi w wydostaniu się z tego pomieszczenia.

W Chicago Bruce nadal opiera się specyfikom, które podaje mu Wyatt.

Tymczasem T-Bag zjawia się w mieszkaniu przeznaczonym dla Whistlera, gdzie szybko się aklimatyzuje i czuje jak u siebie w domu. Umawia się telefonicznie na spotkanie ze swoim nowym pracodawcą...

Bellick i Sucre w trakcie obserwacji podejrzanej osoby zostają zatrzymani przez policję. Fernando zdąża jednak jeszcze wysłać do Michaela wiadomość o treści: „Uciekajcie”.

Przebywająca w magazynie pozostała część drużyny bierze nogi za pas i rozpoczyna ucieczkę. Na miejscu pozostaje jedynie Roland, który nie ma zamiaru ruszać się z miejsca. Don i jego ludzie rozpoczynają pogoń za Lincolnem, Michaelem, Alexem i Sarą. Gdy wszyscy ukrywają się w opuszczonym budynku lokalizatory GPS tracą zasięg. Jednocześnie Scofield wpada na pomysł jak rozszyfrować wiadomości, w których zawarto informację o miejscu spotkania Firmy w sprawie Scylli. Okazuje się nim być elektrownia w Newport Beach. Gdy cała czwórka dociera na miejsce wpada w sidła agenta Dona. Jedynie Michael dzięki poświęceniu Sary jest w stanie uciec przed pościgiem.

Jednocześnie Wyatt w końcu wydobywa od Bruce’a ważne informacje. Dowiaduje się, że Sara jest w Los Angeles. Co za tym idzie, muszą też tam być Scofield i Burrows. Chwilę później agent zabija senatora strzałem w głowę.

Michael z ukrycia obserwuje spotkanie Padmana z pozostałymi przedstawicielami Firmy. Następnie wraca do magazynu, który jest bazą całej drużyny i prezentuje Donowi film video, który zarejestrował w elektrowni. Okazuje się, że na spotkaniu pojawili się wszyscy ludzie posiadający dyski, które składają się na Scyllę. Agent Self postanawia na własną rękę podjąć decyzję o uwolnieniu wszystkich wcześniej zatrzymanych i kontynuowaniu operacji.

Mahone odbywa szczerą i wzruszającą rozmowę z Lincolnem. Mówi Burrows’owi, że Firma zamordowała jego synka, a żonę zostawiła przy życiu tylko dlatego, by zmusić go do poddania się. Lincoln obiecuje Alexowi, że pomoże mu dopaść ludzi odpowiedzialnych za śmierć Camerona. Między niedawnymi wrogami dochodzi w końcu do pojednania.


Źródło: http://www.prison.org.pl/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 4)”