NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x01 - "Scylla"

Posty: 1 Strona 1 z 1
chester0512
Tweener
Posty: 51
Rejestracja: 2009-04-25, 12:30


Michael pisze list, który jest swego rodzaju testamentem. Podkreśla w nim, że Firma zapłaci za wszystko co zrobiła jemu i jego bliskim. - Dzisiaj się to zakończy - przyrzeka.
Scofield jest w Los Angeles, gdzie obserwuje limuzynę, z której wysiadają Gretchen i Whistler. W roli kierowcy samochodu występuje z kolei Mahone, który pasażerów dowozi do hotelu Roosevelt. Michael przebrany za kelnera dostaje się na zaplecze hotelu, skąd trafia do głównej sali pełnej ludzi.

Whistler wchodzi do jednego z hotelowych pomieszczeń, gdzie dobija targu z pewnym mężczyzną. W zamian za 50 milionów dolarów James otrzymuje dysk, który ma dla Firmy wielką wartość. Chwilę póżniej Whistler wyciąga broń i zabija dwóch mężczyzn, z którymi ubił interes.

Michael podąża za Whistlerem i powstrzymuje go, gdy ten ma uciekać. Na miejscu zjawia się też Gretchen, którą Michael chce zabić. Kobieta przekonuje jednak Scofielda, że wcale nie zabiła Sara, a śmierć jego ukochanej była tylko mistyfikacją. Gretchen i Whistler uciekają równo z przybyciem do hotelu policji. Michael pozostaje sam, bijąc się z myślami gdzie może być dr Tancredi.

Akcja przenosi się na pustynię, gdzie Gretchen spotyka się z Padmanem - przełożonym kobiety z ramienia Firmy. Mężczyzna krytykuje swoją podopieczną za misję wykonaną w hotelu Roosevelt. Okazuje się, że Whistler przekazał Firmie fałszywy dysk. Z samochodu wysiada Wyatt, seryjny morderca, który ma zakończyć żywot Gretchen.

Lincoln, Sofia i LJ nadal są w Panamie. Z Burrowsem kontaktuje się jego brat. Linc przekazuje Michaelowi informację o tym, że Sona spłonęła, a Bellick, Sucre i T-Bag są na wolności. Michael odrzuca propozycję dołączenia do rodziny, najpierw chce rozwiązać sprawę Sary.

Scofield otrzymuje informację na swoją skrzynkę Goldfinch.net. To Mahone, który w wiadomości pisze, że wie coś na temat Sary. Gdy obaj się spotykają, wychodzi jednak na jaw, że intencje Alexa były zupełnie inne. Prosi Scofielda, by ten spotkał się z Whistlerem. James prosi Michaela o pomoc we włamaniu się do dobrze strzeżonego budynku. Tylko w ten sposób da się bowiem odczytać dane z dysku, który nabył w hotelu Roosevelt. Scofield chce jednak tylko jednego - wiedzieć co z Sarą. Alex informuje Scofielda, że Gretchen nie żyje. Whistler dodaje z kolei, że Sara żyje, jest w Chicago i grozi jej niebezpieczeństwo.

Nagle w miejsu, gdzie spotkała się cała trójka zjawia się Wyatt. Oddaje celny strzał w głowę Whistlera, który ginie na miejscu. Gdy Mahone i Scofield uciekają z miejsca zdarzenia, czarnoskóry agent na usługach Firmy zabiera dysk z marynarki Jamesa.

Tymczasem T-Bag ostatnie dni spędził z prostytutką, która w przebraniu zakonnicy zjawiała się w Sonie, u Lechero. Bagwell jest jednak żądny zemsty na Michaelu i w tym celu wybiera się do San Diego.

W Panamie agent Firmy atakuje Lincolna, dochodzi między nimi do bójki, która kończy się tym, że Burrows zabija napastnika. Chwilę po tym zostaje pojamy przez miejscową policją. LJ i Sofia uciekają.

Wyatt zjawia się w domu Pam, byłej żony Alexa. Wypytuje o Mahone'a, ale jego była żona kłamie mówiąc, że nie miała kontaktu z Alexem od kilku miesięcy.

Michael próbuje się dowiedzieć gdzie przebywa Sara. W trakcie rozmowy telefonicznej zostaje jednak zatrzymany przez policję.

Na komendzie poznaje agentka Dona Selfa, który oferuje mu wolność w zamiast za odzyskanie dysku Scylla. Okazuje się, że zawiera on bardzo istotne dane na temat działalności Firmy.

Mahone przyjeżdża do domu, by spotkać się z Pam i Cameronem. Wokół jest jednak mnóstwo policjantów. Wkrótce Alex dowiaduje się, że jego była żona i syn zostali zamordowani...

Sucre i Bellick, którzy przy pomocy matki tego drugiego wrócili do Stanów zostają złapani przez policję pod szpitalem, gdzie leży Maricruz. Kilka chwil wcześniej Fernando po raz pierwszy zobaczył swoją córkę.

Don informuje braci, że w zespole, który ma rozprawić się Firmą są też Mahone, Bellick oraz Sucre. Wkrótce Bruce Bennett wpłaca kaucję za Lincolna i Michaela. Zabiera obu do domu, gdzie ukrywa się Sara. Dr Tancredi i Scofield wpadają sobie w ramiona.

Kilka godzin później kryjówkę odkrywa Wyatt, który oddaje strzały do Sary, Lincolna i Michaela. Cała trójka ucieka przed napastnikiem. Scofield dzwoni do agenta Dona i informuje go, że zgadzają się na udział w operacji zniszczenia Firmy.

Źródło: http://www.prison.org.pl/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 4)”