Pierwsze wrażenie.

Sebo
Michael Scofield

Pod natchnieniem nie wiem czego zakładam tan temat.xD

Dział Moda & Uroda..

Jak to ma sie do siebie? chyba razem siebie uzupełniają, moda podkreśla urodę, a uroda dodaje modzie blasku..ahahaha..xD

Na co zwracacie uwagę u innych?a tych nowo poznanych? wiadomo że pierwszy z instynktów to wzrok, to co widzimy.więc?

Wiadomo jest też że najpierw jest to co widzimy a później reszta, charakter wnętrze itp.

A co jest dla was najważniejsze?
B...
Michael Scofield

Sebo przyznaj sie ze cos piłes ze sie na takie tematy porywasz xD

Pierwsze wrazenie jest dla mnie chyba decydujace i nie chodzi tu o sam wyglad, ale tez zachowanie...zwykle juz po wymianie kilku zdan moge na 100 % powiedziec czy sie z tym kims dogadam i czy w ogole mam ochote nawiązc dalsza znajomosc. Pewne rzeczy widac po prostu od razu, a ze ja mam caly czas właczony 'radar' ^^ i wyjatkowo szeroka skale cech których nie toleruje u innych od razu wiem co i jak :-D

jesli chodzi o wyglad pierwsza rzecza, na która zwracam uwage to usmiech i chyba sposób poruszania sie ^^ moze dziwne kryterium ale nie potrafie wyjasnic co w tym zakresie przekonuje mnie do człowieka, a co odrzuca.
Wazny jest tez stroj, nie mówie, ze oceniam ludzi po tym jak sa ubrani, ale stroj bardzo duzo moze nam powiedziec o charakterze, wiec zwykle widzac jak ktos jest ubrany moge sie zwykle jakis zachowan spodziewac, choc nie jest to jednak reguła ;-)
Co jeszcze? hmmm...moze cos, co odbieramy nie za pomoca zmysłu wzroku, ale przy pierwszym wrazeniu tez jest istotne: głos!
reszta nie jest juz tak wazna na poczatku, pewne rzeczy w wygladzie zauwazam dopiero po jakims czasie albo zmienia sie u mnie sposob ich oceniania. Najwazniejsze sa dla mnie zatem małe szczegoły, które dopełniaja całosc :-)
Sebo
Michael Scofield

B... pisze:
Sebo przyznaj sie ze cos piłes ze sie na takie tematy porywasz xD
Nie przyznam sie O...nie no nic nie piłem..dziś mogę dmuchać..xDD
B... pisze:
a ze ja mam caly czas właczony 'radar'
xDDD

Pierwsze co wpada w oko to uroda, wszystko co z tym związane, dalej ubiór, po rozmowie można powiedzieć coś o charakterze. pod dłuższej znajomości można powiedzieć coś wiecej.
edzik
Michael Scofield

Kurcze...wiem ze nie powinno tak byc, ale ja najpeiw uwage na wyglad zwracam, przez co czesto kloce sie z kumpelami xd. Jesli chlopak jest ladny czy tam przstojny to warto podejsc i zagadac, ale jesli mega brzydki pryszczaty, piegowaty i wogole ma twarz jakby go cos przejechalo no to sorry...Wiadomo ze liczy sie przede wszystkim wnetrze, to jakim sie jest czlowiekiem, ale nikt mi nie wcisnie ze wyglad sie nie liczy!
Piotras003
T-Bag

Dla mnie pierwsze wrażenie jest najważniejsze a dlatego bo mam chyba taki dar że potrafie rozpoznać który człowiek jest oki a który nie choć jak wiadomo nie można skreslać kogos na poczatku to i tak pierwsze wrazenie zawsze ma ogromny skutek na to jak sie bedzie widziało inna osobe, dlatego dla mnie najwazniejsza rzecza jest szczerość i poczucie humoru,bo jesli widze osobe która potrafi sie ze mna dogadać to juz ta osobe lubie a dodatkowa rzecza jest poczucie humoru bo jak mozna z kimś gadać kto zamula chyba nikt tego nie lubii dlatego te rzeczy cenie najbardziej ;-) jesli chodzi o wygląd to nie bede szczery jak napisze ze sie nie liczy bo sie liczy choć w mniejszym stopniu ale zawsze tak jest i jak ktoś mi napisze że wyglad sie nie liczy to go wysmieje bo wiem ze mysli co innego ;-) takie moje zdanie Oo ;-)
Aglek
Michael Scofield

Ja jak pierwszy raz spotykam człowieka to zawsze patrzę na buty... :P
Powiem " Nie chodzi o to aby były najlepsze i super!! Chodzi o to, aby były czyste i schludne " -nie prawda :P
Muszą być fajne :P i jak są dobre to plus xD

Nie lubie kupować byle jakich butów xD

Potem patrzę dalej... na ubiór na człowieka... i dopiero potem charakter :D
Ania1991_ck
Michael Scofield

A ja zawsze ppatrze na figurę chłopaka i to jest chyba dla mnie najważniejsze przy pierwszym wrażeniu. Musi być napakowany i najlepiej jakby nie miał oni jednego kilograma nadwagi. I na brzuchu kaloryfer a nie flaka.
edzik
Michael Scofield

kaloryfer
O taki jak u Paula!....
Wogole to wazne sa tez dlonie... ze tak powiem dlonie prawde ci powiedza... Jesli sa takie brudne i wogole...paznokcie dlugie i z ziemia (xD), podrapane, pogryzine to az mnie odrzuca. Jesli sa takie wychuchane i wydmuchane i gladsze niz moje to tez zle bo taki lalus co nic nie robi. najlepsze sa takie normalne :) tzn. czyste i krotkie paznokcie i o...
aby były czyste i schludne
Po tym mozna poznac czysciocha :).
agulec
Michael Scofield

Z tym pierwszym wrażeniem u mnie to jest tak, że jeżeli jest dobre czy złe, to nie znaczy, że takie pozostaje. Jednak jeżeli jest złe, to ciężej jest mi później zmienić zdanie na temat danej osoby, z drugiej strony jeżeli jest dobre, to nawet kiedy dana osoba później mnie zawodzi, to nigdy do końca nie mogę uwierzyć, że jest, że tak powiem, "zła".
Z tego wynika, że tak czy siak pierwsze wrażenie ma duży wpływ na dalszą ocenę.
Na co najpierw zwracam uwagę.. hmm.. ciężko powiedzieć, bo tak jak B... ma radar - ja mam rentgen. Przy podawaniu ręki jesteś już prześwietlony, że tak powiem ;D
Jestem typem obserwatora, więc, przy większej grupie, często w ciszy przyglądam się nowo poznanym osobom, co brzmi co najmniej dziwnie i Ci co mnie nie znają zapewne tak myślą xD
Przy pierwszym kontakcie nie da się ocenić niczego innego, oprócz cech powierzchownych, takich jak wygląd, zapach czy głos, dlatego zawsze zaczynam od tego. Szczególną uwagę zwracam chyba na oczy, wzrost (!), ogólny wyraz twarzy, postawy. Im bardziej "sympatyczne emocje" wzbudza tym lepiej^^
Zgadzam się z tym, że ubiór jest ważny, jest to w końcu coś co rzuca się w oczy jako jedno z pierwszych i po ubiorze można właśnie - czasami - mniej więcej dowiedzieć się jakim typem człowieka jest dana osoba.
Dalej w ruch idzie poznawanie charakteru i zachowanie.. no i potem już wiem, czy chce mi się jeszcze gadać z tą osobą, czy już nie ;D Nie wiem jak to działa, ale nawet po niekrótkim czasie jestem w stanie stwierdzić mniej więcej jakim człowiekiem jest dana osoba i wyrobić sobie o niej jakieś zdanie.
Pierwsze wrażenie jest jednak ważne, bo drugiego może nie być xD
Aglek
Michael Scofield

agulec pisze:
wzrost (!)
Całe szczęcie, że się nie spotkałyśmy xD jestem niższa od mojego stoliczka nocnego... --'
agulec pisze:
Z Tym sie zgadzam :P

Ja zauważyłam, ze jeszcze bardzo zwracam uwage na sposób wysławiania się... Nie mam ochoty przebywać z ludźmi, którzy cały czas przeklinają, albo mówia tak, ze nie wiem co mówią, albo nie wiem o co im chodzi... :P
agulec
Michael Scofield

Aglek pisze:
Całe szczęcie, że się nie spotkałyśmy xD jestem niższa od mojego stoliczka nocnego... --'
ehehehe tu chodziło mi raczej o płeć przeciwną :D Sama nie jestem wysoka, dlatego nie trudno być wyższym ode mnie, ale zdarzają się wyjątki, co nie znaczy, ze jak któryś jest mojego wzrostu to z nim nie gadam xD Ale wysocy bardziej na mnie działają :D
Sebo
Michael Scofield

Radary, rentgeny, kaloryfery...xDDD
Aglek pisze:
Ja jak pierwszy raz spotykam człowieka to zawsze patrzę na buty
xD hahaha..Aglek głowa do góry^^
agulec pisze:
Skojarzyło mi się coś....Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? czy mam podejść jeszcze raz??^^ gdzieś to słyszałem.
agulec
Michael Scofield

Sebo160186 pisze:
Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? czy mam podejść jeszcze raz??^^
hahahaha.. dawaj jeszcze raz :576: xDD

- "Masz mapę? (Polecam odpowiedź: Nie, ale mam globus.) Bo zagubiłem się w Twoich oczach.", xD

"Bolało..? ..jak spadałaś z nieba?" :576:

O jeny.. też mi się skojarzyło, mój kumpel jest mistrzem takich tekstów ;D
A tak na serio, to chodziło mi o to, że jeżeli ktoś wywarł złe pierwsze wrażenie, to potem ciężko jest się spotkać z tą osobą drugi raz^^
Sebo
Michael Scofield

agulec pisze:
dawaj jeszcze raz
hehe, ale tym razem się nie zatrzymuj..xDDD
agulec pisze:
A tak na serio, to chodziło mi o to, że jeżeli ktoś wywarł złe pierwsze wrażenie, to potem ciężko jest się spotkać z tą osobą drugi raz^^
Albo się nie spotkać^^ jeśli ta druga osoba jest uparta.
Aglek
Michael Scofield

Sebo pisze:
Aglek głowa do góry^^
Eee.. It's suck xD

dzisiaj widziałam takiego gościa i zauważyłam, że ma Sony Ericssona...
Zwracam uwage na to jaki człowiek ma teleon xD
Jak ma SE to normalnie uwielbiam xD
Laraa
Tweener

Dla mnie pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, bo już po paru minutach mogę stwierdzić czy osoba przypadła mi do gustu czy nie. Z wyglądu to dużą uwagę zwracam na ogólnie sylwetkę, sposób poruszania się, mówienia, gestykulacja a później bardziej szczegóły czyli przede wszystkim oczy i usta :P
Ze mną jest tak że jeżeli ktoś od razu mi się nie spodoba to później raczej trudno jest mnie do tego kogoś przekonać. Lubię jeżeli osoba ma poczucie humoru (chyba każdy lubi) jest sobą i nie probuje mi sie przypodobać albo udaje że zna się na czymś a w rzeczywistości w ogóle nie ma o tym pojęcia, poza tym szczerość, nie cierpię kłamstwa.
Sebo
Michael Scofield

Laraa pisze:
poza tym szczerość, nie cierpię kłamstwa
Szczerość to podstawa, jeśli ktoś jest nieszczery albo kłamie to prędzej czy później wpadnie!! kłamstwo ma krótkie nogi, to chyba każdy wie ;-)
Aglek pisze:
Jak ma SE to normalnie uwielbiam xD
kurde Nokie mam..xD
edzik
Michael Scofield

Sebo, ja Cie uwielbiam (Nokia rulez) :).
Sebo
Michael Scofield

edzik pisze:
Nokia rulez
Pewnie ;-) nokia connecting people^^

Wracając do tematu to na tel nie patrze przy pierwszym spotkaniu.xD
Ania1991_ck
Michael Scofield

Ja chyba wcale nie patrze na telefon. Znaczy tak patrzeć to patrze, ale nie ma dla mnie znaczenia. Bardziej gdzie kto mieszka. Wole ludzi z miasta (bez obrazy dla tych z poza) jakoś tak mi sie utarło w głowie. No i oczywiście z jakiego osiedla, bo niektóre maja niezłą opinię.
Piotras003
T-Bag

Telefon dla mnie jest nieważny bo zazwyczaj kobiety noszą cegiełki tzn w razie obrony :-D żartuje :-D z Anią także się zgadzam bo niektóre dzielnice sa straszne dlatego warto wiedzieć skąd ten nowy osobnik pochodzi ;-)
B...
Michael Scofield

Piotras003 pisze:
dzielnice
o matko przeczytałam to "dziewice" xDDD

no bez przesady, żeby zwracac uwage na telefon :roll:
są przeciez ważniejsze sprawy 8-)
Wróć do „Moda/uroda”