NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Olimpiada Pekin 2008

Piotras003
T-Bag

Obrazek

Po mistrzostwach europy czas na Pekin na naszych siatkarzy,siatkarki,piłkarzy recznym i innych ktorym bedziemy kibicować dlatego załozylem ten temat ;-)
B...
Michael Scofield

Dobry pomysł xD mimo ze Euro nadal trwa :-D
mam nadzieje ze nasi na IO pokażą sie z lepszej strony niz pilkarze.
Mnie najbardziej za całej puli dyscyplin interesuje oczywiscie siatkówka ( męska, bo zenskiej jakos nie trawie^^) i wszystko co związane z lekkoatletyką :mrgreen:
edzik
Michael Scofield

Hmmm... no i sie zacznie. Z dwpjga zlego zdecydowanie wole Euro. Juz wiem ze nie bede miala TV przez ten czas xD. Kibicuje naszym, niech cos uczciwego przywioza.
Madzialena
Mahone

Będę oglądała wszystkie mecze Polaków :D
Jak będę miała czas to pooglądam lekkoatletykę i pływanie :)
Jeszcze może koszykówkę, ciekawa jest :)
Do boju Polacy!
Scylla
Fernando Sucre

Mam nadzieję że Polacy pokażą na co ich stać. Już nie mogę się doczekać. Euro, liga światowa, igrzyska ---> piękne wakacje.
Madzialena
Mahone

Scylla pisze:
liga światowa
Miałam szansę jechać na mecz Polaków w Spodku... Niestety sprawy się nieco pokomplikowały i nie pojadę.... :( bardzo żałuję...
Scylla pisze:
piękne wakacje
Co do tego to się całkowicie zgadzam :D :D :D
B...
Michael Scofield

e tam piekne. Na razie równo zwalone...
moze potem , za sprawa igrzysk troche sie zmieni nastroj^^
Madzialena
Mahone

B... pisze:
e tam piekne.
Piękne piękne :D Na razie tak się zapowiadają :D Oj będzie się działo :D
Piotras003
T-Bag

B... pisze:
e tam piekne. Na razie równo zwalone...
moze potem , za sprawa igrzysk troche sie zmieni nastroj^^
no mam nadzieje ze mi poprawia humor po tym Euro licze osobiscie na siatkarzy i siatkarki a takze na pilkarzy recznych i Otylie ;-)

no i stadion Igrzysk Swietny normalnie cudo ;-)

Obrazek

Obrazek
Xaneta
Michael Scofield

no tutaj mamy jakieś szanse ;D cczywiście męska siatkówka rządzi <3 xD
Scylla
Fernando Sucre

Oczywiście że tak. Mam nadzieję że znajdą się w strefie medalowej.
edzik
Michael Scofield

ja bym na zbyt wiele nie liczyla... szcegolnie na siatkarzy bo maja nieciekawych rywali w grupie...;/ (znowu niemcy...xD)
Scylla
Fernando Sucre

E tam Niemcy. Damy radę.
B...
Michael Scofield

tutaj pozwolę sobie być wieksza optymistką niz w przypadku EURO xD

chociaz i tak mam jakies kosmopolityczne zapędy bo Polakami jakoś sie nie ekscytuje^^
Scylla
Fernando Sucre

Jedyne co lubię gdy grają Polacy (mam tu na myśli piłkarzy) to kibiców. Aż miło popatrzeć.
edzik
Michael Scofield

fakt...Polscy kibice sa najlepsi na swiecie...ta determinacja i wiara do samego konca. Az przyjemnie sie patrzylo na te flagio na balkonach i w samochodach podczas euro
Piotras003
T-Bag

Chciałbym troszke przybliżyć wam stadion na którym bedzie odbywana olimpiada a wiec :

jego dane: Obiekt: Stadion Narodowy;
Powierzchnia: 258,000 m kw.;
Pojemność: 91,000;
Rozgrywane dyscypliny: lekkoatletyka, piłka nożna;
Początek budowy: grudzień 2003;
Architekci: Herzog & DeMeuron (Szwajcaria) i China Architecture Design Institute

Zdjecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zródło : www.olimpiada-pekin.com.pl
madamebutterfly
Mahone

bardzo bardzo ale na tym drugim śriednio wygląda...
ale robi wrażenie...
ciekawe jak tam się Polacy zaprezentują ^^
trzymam kciuki za wszystkich :)
Pam
T-Bag

Nawet fajny ten stadion... Już sie nie mogę doczekać ;) Oby przywieźli jakis złoty medal...
Scylla
Fernando Sucre

Stadiony bardzo dobre. Tylko pomarzyć kiedy u nas będą takie. Liczę że przyniosą nam szczęście.
Piotras003
T-Bag

mały news ile bedzie liczyc Polska reprezentacja w Pekinie sportowcow ;-)

Zródło:www.bankier.pl

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski mówi, że biało-czerwona reprezentacja była liczniejsza tylko na igrzyskach w Moskwie i w Monachium.

Najwięcej do Pekinu pojedzie lekkoatletów. Nasz kraj będzie reprezentować na Igrzyskach aż sześćdziesięciu przedstawicieli "królowej sportu".

Prezes PKOL liczy, że w Pekinie osiągniemy większy sukces niż w Atenach. Polska zdobyła tam tylko 10 medali. Piotr Nurowski przypomniał, że w ubiegłym roku polscy sportowcy na imprezach rangi mistrzostw świata w dyscyplinach olimpijskich zdobyli 20 medali, w tym dziesięc złotych. Prezes PKOL jest zdania, że spore szanse na medal będa mieli nasi pływacy - szczególnie Otylia Jędrzejczak, Paweł Korzeniowski oraz Przemysław Sawrymowicz. Również polskie florecistki, gimnastyk sportowy Leszek Blanik, cieżarowcy Szymon Kołecki oraz Marcin i Roberet Dołęga mają szansę stanąć na podium w Pekinie. Zdaniem Nurowskiego, "czarnym koniem" Igrzysk mogą okazać się badmintoniści oraz zapaśniczki.

Na przygotowania sportowców do olimpiady, Polska przeznaczyła 186 milionów złotych.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki zwrócił jednak uwagę, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczą same pieniądze a przyszły sukces musi być okupiony ciężką pracą. Minister podał przykład Otylii Jędrzejczak, która zanim osiągnęła sukcesy sportowe musiała na treningach przepłynąć tysiące kilometrów.

Skład polskiej reprezentacji na olimpiadę może zwiększyć się jeszcze o dziesięciu lekkoatletów, którzy do końca lipca mogą osiągnąć wyniki kwalifikujące do startu w igrzyskach.

W składzie kadry olimpijskiej jest 101 kobiet i 157 mężczyzn. Do Pekinu pojedzie także 45 osób opieki medycznej i trzech psychologów.

Na igrzyska zabieramy jeszcze dziesięciu członków misji olimpijskiej, kapelana, trzy konie dla jeźdźców oraz luzaki.

[ Dodano: 2008-07-23, 07:35 ]
Trener Bonitta ogłosił skład Polek na igrzyska i nie ma w nim Eleonory Dziękiewicz no i prawdopodobnie tez z powodu choroby może nie pojechać Anna Podolec co o tym sadzicie?

A to skład ktory podał Bonitta:

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet na igrzyska olimpijskie:
rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor
środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras
przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec
libero: Mariola Zenik
Pam
T-Bag

No dzisiaj uroczyste otwarcie. W końcu... Oglądacie :P ??
B...
Michael Scofield

wczoraj ogladałam w nocy taki dokument mówiący o przygotowaniach do ingrzysk w Pekinie. Pokazano w nim zabiegi jakie stosują władze by stworzyc wrazenie ze chinskie społeczenstwo uznaje ingrzyska za wielkie narodowe swieto. Siedziałam wczoraj z oczami na wierzchu jak ogladałam sale, w których zwykli ludzie z ulicy tłoczeni byli na niby dobrowolne, mozolne "nauczanie" JEDNEGO dziennie zdania w jezyku angielskim albo wyprawy studentów na prowicje z maskotkami ingrzysk, uczacych dzieci, ze "ingrzyska w Pekinie sa naukowe, humanitarne itp." OO Wiekszosc Chinczyków, poza Pekinem, nawet nie wie co oznacza słowo: "ingrzyska". Władze Chin chca stworzyc wrazenie ze ich panstwo to kraj na wysokim poziomie cywilizacyjnym, czemu słuzyc maja np nakazy dla taksówkarzów o częstym myciu zębów na czas ingrzysk xD no masakra jakas :roll:
Teraz ogladałam przez moment ceremonie otwarcia i stwierdziłam ze odechciewa mi sie tego. Te setki tysiecy ochroniarzy, policja, wojsko, cenzura, zakazy, bo to mowic wolno, tego nie wolno ... :shock:
Cos mi sie wydaje ze ta olimpiada przejdzie do historii jako ta, w której sport był najmniej istotnym elementem.
Piotras003
T-Bag

No dzisiaj uroczyste otwarcie. W końcu... Oglądacie :P ??
no pewnie hehe ,na mnie juz wyzywają ze siedze 24 godziny przed telewizorem :-D ,a tak poza tym to miejmy nadzieje ze Polacy przywioza pełno złotych medali :-)
PatuŚ
Michael Scofield

Ja się trochę zawiodłam - liczyłam na coś - w innym stylu, jesli chodzi o to otwarcie. Podobały mi siete "stopy" przez cały Pekin , Ci bębniarze i jeszcze te "klocki" co w nich byli ochotnicy ...a reszta była ... taka śednia- nie było tak imponujaco jak się zanosiło
Wróć do „Sport”