NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Ulubione książki.

Pam
T-Bag

Teraz jestem w trakcie czytania "Kota, który chodził wspak". Ogólnie całość ma 30 tomów, a to jest pierwszy :P To trochę mnie czeka czytania :D
nuwaika
Świeżak

Polecam "Cień wiatru", książka może i objętościowo przeraża ale za to i dla chłopaka i dziewczyny: jest kryminalna zagadka, jest akcja, historii trochę, no i oczywiście wątek miłosny ;) jak widać dla każdego coś dobrego;) autor Ruiz Zafon.

Poza tym seria kryminałów Harlana Cobena i thrillery Roberta Ludluma (tego od Bourne'a) należące do klasyki czytelnictwa, a także trylogia (a w zasadzie już 4 części) Wilboura Smitha - w szczególności dla fanów starożytnego Egiptu ;)
madamebutterfly
Mahone

ostatnio czytam książki o narkomanach i są... fajne
znaczy mają taki specyfizcny klimat :)
z racji tego ze wybrałam się do Samborowskiej bilblioteki to to że dostałam tam dwie książki o takiej tematyce to sukses...
polecam wam więc Christiane F My, dzieci z dworca zoo to jest po prostu świetne... takie uświadamiające i w ogóle
no i jeszcze pamiętnik narkomanki, ale popierwsze nie podobał mi się tak bardzo jakpierwsza ksiązka a po drugie to pewnie większość z was zna tą książkę, bo jest popularna...

przeczytałam jeszcze pachnidło, całkiem fajne ale miejscami nudnawe...

no i kto zabił kurta cobaina, ale wątpię żeby interesowały was takie książki ^^
AutumnLeaf
Michael Scofield

Pachnidło OO Książka wszech czasów! Nikt wcześniej nie miał jeszcze tak fantastycznego pomysłu i nikt później nawet nie zamierzał naśladować Suskinda. Niesamowita powieść, nie wiem, czy tylko ja miałam takie odczucia w trakcie czytania jej, ale główny bohater, choć morderca, wzbudził we mnie sympatię oO I naprawdę nie chciałam, żeby coś mu zrobili po tym jak władowali go do lochów, bo więzieniem to bym tego nie nazwała.
ok, bo sie rozgadałam.
Ja polecam oczywiście Koontza, Syn marnotrawny i Miasto nocy, pisał je do spółki z jakimś innym gościem, ale to i tak 100% Koontza^^ Te błyskotliwe dialogi, ta akcja, ten czarny humor, ach...i ci bohaterowie, jak zwykle mam gęsią skórkę z obawy, że kogoś mi ubiją...
Chociaż nic u pana Koontza nie przebije Zabójcy strachu i Korzystaj z nocy OO
Carpe noctem i heja do rana z książką! To były czasy...
A obecnie czytam Nieznajomych, 614 stron, więc............

:roll:
Tanira
Michael Scofield

Swiatło moich oczu.
Dziękuję mojemu bratu, że pozwolił mi się wypłakać i uśmiechać jednocześnie.
Okładka mi sie gdzieś zapodziała ale to jest najmniejszy problem...
"Dla ann...."
Dominik676
John Abruzzi

Właśnie skończyłem czytać ,,Najstarszego,, Christophera Paoliniego, na równym dla mnie poziomie co ,,Eragon,,. A tak ogólnie to lubię czytać głównie fantasy, ale i horrorami nie pogardzę;). OO i jeszcze ,, Anioły i Demony,, Browna, ,,Kod da Vinci,, jakoś mi nie przypasował. Tolkiena jeszcze lubię i wiele wiele innych. Ogólnie bardzo lubię czytać książki.
trzysiek
Tweener

Czytał ktoś książki o Jakubie Wędrowyczu? :-)
Aglek
Michael Scofield

trzysiek pisze:
Czytał ktoś książki o Jakubie Wędrowyczu? :-)
Nie :P

Obecnie czytam trzy książki xD
"Endymion Spring" fajnie sie zaczęła :D
"Atramentowa Śmierć" Cornelia Funke - 3 część trylogii :D
"Kamienie na szaniec" :/ Ale to nie z własnej woli... Lektura w szkole
Luthien
Fernando Sucre

A ja właśnie skończyłam czytać "Pachnidło", a wcześniej czytałam "Wywiad z wampirem" - obie książki polecam.
Aglek
Michael Scofield

Czytałam Pachnidło :D A potem jeszcze film obejrzałam... Powiem szczerze, ze takie książki to moge czytać xD
Ostatnio pochłonęłam "Blond Gejsza" - tak zboczone i bezpośrednie, ze załamka... Nie wiem czy był jakiś rozdział bez długich seksualnych rozważań bądź scen :P
niunia
Michael Scofield

Dla tych co lubią archeologię, albo zagadki owianbe tajemnicą polecam "Kolęda dla umarłych" Bardzo ciekawa..

A teraz sobie 11 minut właśnie czytam :roll: ekhm, tak więc.. nie mam pojęcia czemu to takie zboczone ^^

No i mam linki, z których można sciągnąć niektóre książki na kompa. Może chciałby ktoś ? Bo kilka znalazłam
madamebutterfly
Mahone

dominik676 pisze:
Najstarszego,, Christophera Paoliniego, na równym dla mnie poziomie co ,,Eragon,
mi się podobał Eragon bardziej, w najstarszym jest trochę za mało akcji,że tak powiem ^^
Aglek pisze:
"Endymion Spring" fajnie sie zaczęła :D
o też polecam, mi się bardzo podobała...
"Kamienie na szaniec"
jak na coś co am w nazwie "lektura szkolna" to całkiem niezłe, ale z racjitego że omawaiłąm to pół roku to troche mam tego dość...

Ostatnio czytałąm lekturę - małego księcia - fajna nawet ^^

no i Magda.doc - narazie 3 strony no ale wiadmo kto podpisywał tą książkę wiec... nie może być nie fajna ^^
AutumnLeaf
Michael Scofield

A teraz sobie 11 minut właśnie czytam
Ehehe też to czytałam xD Nie cierpię tego 'autora' z całego serca, ale jakoś tak mi wpadła w ręce...kiedyś xD
valentiina
Tweener

Tak naprawdę to zapominam czasami jakie czytałam, a jakie nie ;P
Moimi ulubionymi są:

Siła i Honor
Harry Potter
Jedenaście minut
Alchemik

Wiele było dobrych, ale te jak dla mnie najlepsze ;)
Dominik676
John Abruzzi

Tyle lat chodzę już do szkoły, a z lektur to tylko jedna mi się podoba: "Dywizjon 303", którą obecnie czytam. (zn. nie w tym momencie :-) )
Laraa
Tweener

Moje ulubione książki to seria Harry Potter, Kod da Vinci, My Dzieci z dworca zoo, Pamiętnik narkomanki. Nie czytam za wiele książek bo nie mam czasu ale lubię bardzo. Obecnie muszę czytać lektury do szkoły i nie starcza mi czasu na jakieś dodatkowe lektury. Jestem w trakcie czytania ''Lalki'' Prusa :-/
Ania1991_ck
Michael Scofield

Też czytałam My dzieci z dworca zoo. Swietna książka. Ale według mnie ta dziewczyna powinna wrócić do swojego chłopaka a nie męczyć się gdzieś na wsi gdzie nikt jej nie rozumiał.
Dominik676
John Abruzzi

Właśnie przeczytałem "Klub Dumas". Bardzo mi się podobało, właśnie takie książki lubię. Niby kryminał, ale ma w sobie coś z horroru, coś takiego tajemniczego, że aż chciało się czytać.
Jakby ktoś nie wiedział to Roman Polański na podstawie "Klub Dumas" zrobił horror "Dziewiąte wrota", którego niestety obejrzałem wcześniej niż przeczytałem książkę.
javelin
Tweener

Z takiego typu książek podobał mi się bardzo "Lęk Pierwotny" Williama Diehla.

A tak ogólnie to czytam całą twórczość Toma Clancy'ego, jego książki są u mnie na pierwszym miejscu. No i inne z tego samego gatunku (sensacja, technothriller, political fiction) i podobnych jemu autorów.
sylwek1005
Sara Tancredi

ja polecam 'Zidane był Bogiem a stał się człowiekiem', wzruszająca historia piłkarza Tricolores od momentu jego narodzin aż po jego uderzenie główką :mrgreen:
Ania1991_ck
Michael Scofield

Czytałam ostatnio wyznania Gejszy - klasyka.
Ale podziwiam autora. Amerykamin a w taki barwny sposób opisał kulture Japoni. Przeczytałam w ciągu paru dni tak mnie wciągnęło. Polecam serdecznie. Jedna z tych książek dzięki którym czytelnik może znależć się w innym czasie i miejscu.
edzik
Michael Scofield

Zakazany owoc- Erica Spindler. bardzo fajna i wciagajaca ksiazka. Troche gruba, ale jak sie ma czas to mozna przecytac w dwa wieczory.
Dominik676
John Abruzzi

Może wydać się to dziwne, ale ostatnio czytałem "Pachnidło" i muszę powiedzieć, że jest to książka niemal, że genialna.
Popełniłem jednak bardzo często przeze mnie popełniany błąd, a mianowicie najpierw obejrzałem film, a dopiero później przeczytałem książkę. Oba dzieła są bardzo warte polecenia, ale jak to na ogół bywa, film nie może równać się z książką. Jest to taki niby kryminał, ale nie zaliczałbym tego do tej kategorii, w sumie sam nie wiem gdzie to można zaliczyć, może przygoda?, ale chyba też nie.
W każdym bądź razie serdecznie polecam.
javelin
Tweener

No to według mnie dobrze zrobiłeś :) Według mnie lepiej najpierw obejrzeć film a potem dopiero książkę. Co prawda potem czytając książkę wiesz co się wydarzy, ale... Jak to zazwyczaj bywa - film okazuje się być znacznie gorszy od książki. Dlatego, kiedy najpierw oglądasz film, wydaje Ci się on bardzo fajny i czytasz książkę, która okazuje się jeszcze lepsza...
Kiedy najpierw czytasz ksiażkę - uznajesz że jest super i oglądasz film. I wtedy okazuje się ze film to lipa i nie umywa się do książki :P

Dlatego ja zawsze wolę pierwszą opcję :P
Wróć do „Książki”