fajna muza^^

Żmij
Sara Tancredi

B...,
Album egipski, z dawnymi egipskimi instrumentami, jesli zdobędziesz, zakochasz sie, lub zrobię upload - album nosi tytuł: Ankh: The Sound of Ancient Egypt, wykonawca: Michael Atherton
natomiast arabskie to:
tytuł albumu: Odes de Ney wykonawca: Turning Dervishes of Konya - te są przynajmniej godne polecenia, jesli chce się posłuchać czegoś, co odpowiada oryginałowi i oryginałem jest. Natomiast inne, mniej przeze mnie lubiane, to:
wykonawca: Various Artists, album Middle East. Te dwie powyższe poycje, to muzyka arabska, mam też muzykę antycznej Grecji, ale nie wiem jaki album, wykonawca zwie się ponoć Orkiestra antyczna ale moja siostra mogła coś poknocić. Na dniach zrobię upload to będziesz mogła posłuchać jak to w ogóle brzmi. Bo brzmi baaaaaardzo orientalnie :D
A, mam też album z Monsumowego Wesela, bardziej hoolywoodzkiej produkcji, to znowu Indie są.

edzik, napisał:
Coma rox Boski zespól, juz Cie lubie .
Masz nowy album?
ba! jakbym mógł nie mieć! Jak tylko odrwałem, już! Słucham kiedy moge i kiedy nie bardzo, nawet koty muszą spać w hałasie jaki czynię :lol: choć bardziej podobał mi się Sto tysięcy... Hm.

Co do Aerials, to wiesz B..., , że - nie wiem dlaczego, mi się to z więzieniem kojarzy, z Panem T.?... A przecież zanim Pb poleciało w tv, ja już słuchałem Aerials. Za to najgłośniej wrzeszczę przy 36 i f*** the system. A prison song wymiata!!!!
edzik
Michael Scofield

No sto tysiecy to miazdzy wszytsko! Z nowej plyty najbardziej mi sie podobaja Archipelagi. Kozacki utwór ;).
Żmij
Sara Tancredi

Odes de Ney
Kod: Zaznacz cały
http://odsiebie.com/pokaz/1374306---f069.html
- utwór zwie się Hay (Zirk) Invocation - a tak naprawdę mantra - czyli zaklęcie.
http://odsiebie.com/pokaz/1374315---9c27.html
- pierwszy utwór na płycie - Naat (Longue).

no i tyłek. Serwer odsiebie padł... :505:

a nie, jakoś dyszy dalej... to chyba zmartwychwstanie :lol:

to Egipskie, które kocham:
http://odsiebie.com/pokaz/1374366---8be7.html
i zdechło odsiebie!

by to jasna ciasna... jutro może będzie lepiej, bo jak na wrzutę dałem, to się w ogóle nie odtworzyło. Co za szajs oni mają... Dobra, jutro upnę.
javelin
Tweener

Osobiście słucham wszelkich odmian rocka i metalu, choć od pewnego czasu głównie odmian gotyckich - z udziałem instrumentów symfonicznych, z operowym głosem wokalistki. Do tego różne odmiany folku - szczególnie irlandzkiego i celtyckiego. Jeśli ktoś lubi ten ostatni gatunek, to polecam zespół Shannon, pochodzący z Olsztyna, część grupy to moi dobrzy znajomi.
No i poza tym, to prawktycznie z każdego gatunku muzyki znajdę kilka utworów, które lubię - bo nieważny jest gatunek,a le to czy dany utwór jest dobry czy nie :)
B...
Michael Scofield

uuuuuu wyskakuje mi, że musze pobrac licencję, a jak w to klikam to bład, bo przeglądarka cośtam cośtam...
nie spotkałam sie z tymi wykonawcami jeszcze. Poszukałam w necie i poki co nie znalazłam stronki, z której mogłabym to pobrać, ale osłuchałam kilka kawałków tych egipskich i musze przyznac, ze dobre są :-D
sylwek1005
Sara Tancredi

Do tego różne odmiany folku - szczególnie irlandzkiego i celtyckiego.

takie celtyckie brztękanie było w We were soldiers i Black Hawk Down :-D
javelin
Tweener

Nie pamiętam muzyki z We Were Soldiers, ale w BHD na pewno nie :) Chyba jedynym zbliżonym utworem mógł być Gortoz a Ran, ale to zdecydowanie nie była muzyka celtycka :) Reszta muzy w filmie to była raczej elektronika.
B...
Michael Scofield

ahhhh soundtrack z Dextera jest cudowny :-)
tęskno do nowego sezonu...
Wróć do „Muzyka”