NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x23, 4x24 - The Final Break

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
agulec
Michael Scofield

Premiera - 24 maja 2009
netmagia
Świeżak

no i przegięli :-|
żałuję że to oglądnąłem ten odcinek :-(
zakończenie 22 odcinka było genialne i powinni byli tak to pozostawić - bez odpowiedzi, bez wyjaśniania jak to się stało. ten epilog to największa pomyłka scenarzystów. a mogło się tak pięknie skończyć na 22 odcinku :-(
lukaszkosa
Świeżak

Uważam że te odcinki nie są wcale potrzebne. Ostatnio odcinek 4 sezonu skończył się świetnie i powinno się na tym zakończyć. Z jednej strony może i dobre jest wyjaśnienie tego się działo przez okres 4 lat, ale z drugiej strony... Ad vocem całej serii, stwierdzam że jest to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek oglądałem w swoim życiu.
chester0512
Tweener

No To widze ze juz nie mieli czego wymysliec
matt91
Świeżak

wlasnie obejrzalem final break, eh niepodobalo mi sie . mogli to zostawic tak jak bylo z nutka zagadki a tak Michael zmarl od elektrycznego wstrzasu by otworzyc dzwi Sarze ;/ ostatnia scena jak otworzyli nagranie od Michael byla najlepsza scena tego odcinka.

wnerwilem sie jak nie wypuscili Gretchen, pokazala ludzka twarz a oni ja zostawili w pierdlu(albo sama sie zostawila po co sie tam wychylala specjalnie to zrobila?);/
mike8686
Świeżak

matt91 pisze:
ostatnia scena jak otworzyli nagranie od Michael byla najlepsza scena tego odcinka.
Zdecydowanie najlepsza scena! Poryczałem się w tym miejscu jak bóbr . Dziwicie sie?Nerwy mi puściły :mrgreen:
Ogólnie odcinek niezły, trzymał w "napięciu".
Chociaż uważam, że wsadzenie Sary do więzienia było kompletną przesadą :-/
Tu Kellerman rozdawał uniewinnienia na prawo i lewo, omalże T-bag by się wyślizgnął prawu, a tu wsadzają do paki ni z tego ni z owego pielęgniareczkę. Nawet w więzieniu pokazali, że ona nie do tego środowiska :-P
Podkreślę to jeszcze raz zupełna kompromitacja za taki scenarisz :evil:
To było za nadto naciągane!
Czuję niedosyt.
I co teraz? Sara uciekła z więzienia. Będzie się teraz ukrywała przez 4 sezony jak Linc przed federalnymi?! Naprawdę nonsens. Po tym odcinku zupełnie nie rozumiem toku myślenia scenarzystów. Oni chcą w koło Macieju kogoś wsadzać do paki, gonić i wyciągać?
<żeby jeszcze Mika nie uśmiercili to OK :-D >
nawet przez moment jak wsadzili Sarę, pokazali los T-baga, to czuło się ten klimat z serii1, ale to się już przejadło ile razy można.
No właśnie ile razy, Mike umykał od śmierci zupełnie niespodziewanie. W końcu się doigrał. <ale się nie przeliczył, bo brał taką ewentualność pod uwagę, skubany geniuszek>.
Podobała mi się scena jak przechytrzył tego gościa z FBI <scena z samolotem>, póżniej biegł po placu z tym plecaczkiem <wyglądał jak studencik, to mnie rozbroiło>
No szkoda, szkoda, bo może jak by żył byłaby nastepna seria, a tak przepadło, chociaż...
Widział ktoś ciało Scoffielda??? Bo ja nie :-P
No właśnie i tak zaczyna się kolejna 5 seria PB... ;-)

PS. Jeszcze coś, odnośnie Sucre. Zupełnie inaczej wyglada z ta brodą i włosami na glowie, <W więzieniu przynajmniej było go stać na brzytwę, odkąd wrócił do domu, pewnie, żona prowadzi domowy budżet i nawet na to mu pożałowała, ach te baby :roll: >
a tak serio to postarza go taki image wygląda trochę jak mafiozo. Zbyt poważnie.
matt91
Świeżak

dla mnie to wogole dziwnie to zrobili. w poprzednim odcinku widac jak Sara idze na grob Michael'a i tak poprostu sobie tam poszla? przeciez mogli ja tam predzej czy pozniej zlapac bez sensu
poza tym przez 4 sezony Linc i spolka zabijali kogo popadnie i nawet im nie zarzucili morderstwa ;/ a tutaj ni stad ni z owat biedna Sara dostaje wyrok

wogole nie jestem dobry w wychwycaniu bledow rezyserom ale zucilo mi sie w oczy: Surce przyjezdza samochodem pod wiezienie i odjezdza limuzynka z Mohonem Sara i Linciem i zostawia swoj samochod pod wiezieniem :PP
chester0512
Tweener

no jak bedzie 5 seria i niby miechael zyje to bede wolal juz ogladac "Mode Na Sukces"
mike8686
Świeżak

chester...
Taką "modę na sukces" to ja mogę oglądać, byle tylko mika przywrócili :mrgreen:
a co do błędów:
rzuciło mi się w oczy<nie przewijałem do tyłu, to głowy nie dam>
jak Gretchen zabiła tą babkę co sie na Sarę rzuciła w łazience, to zanim tamta nadziała sie na haczyk na ścianie, w momencie kiedy głową uderzała o ścianę w tym miejscu nie było tego haczyka. Może mi sie zdawało, ale takie miałem odczucie. Będę musiał to kiedyś sprawdzić przeglądajac pojedyńcze klatki.<teraz odpada, bo film mi sie bardzo wiesza, dlatego wole nie przewijać>.
Minio
Świeżak

Tak w ogóle oglądał ktoś ten film z napisami?? Bo wszyscy mówią do kitu do kitu, a napisów tak na prawdę jeszcze nie ma, może akcja i wydarzenia nie są w 100% zadowalające, ale może uzupełnią to dialogi :P
matt91
Świeżak

no chyba nikt tutaj nie ogladal tego odcinka bez znajomoci jezyka angielskiego :D przynajmniej ja sobie nie wyobrazam obejrzenie odcinka i nie rozumienie kompletnie o czym oni mowia :D
p[ierwszy raz ogladalem bez napisow ale jak widze moj angielski jest calkie calkiem :D
pauloso
Świeżak

Nie ma co narzekać...
Sara w więzieniu, ale przynajmnije postać tej dziewczyny a'la T-Bag... w miarę fajnie zagrała.

Michael w sumie wiedział co robi, alex w samochodzie pokazał Sarze kartke, w której pisało, że nawrót jego raka jest nieunikniony.
Więc tak czy siak, Michael by umarł. Poświęcił swoje życie za życie Sary, i swojego dziecka.
A co do sary i tego, że poszli na ten pogrzeb jest logiczne wytłumaczenie:
Sara, i cała reszta wyprowadzili się za granicę USA, czyli tam gdzie nie sięga amerykańskie prawo, więc nie mają się czego bać. A grób Michael'a przenieśli też tam podejrzewam okolice Meksyku, albo Panamy.
A sama końcówka naprawdę ''wzruszająca''.

Ostatecznie za dodatkowe odcinki dam 8/10
yester
Świeżak

no ja 60% rozumiałem, Michael głupio zginoł.... mogli to lepiej rozegrać a nie że przez dwa kabelki zginoł.... ale no mial racje, , kto sie bedzie zajmował dzieckiem jak Sara moze za 15 lat by wyszła? Burrows? pff... Można powiedzieć że Michael grał bohatera do końca życia. Jescze kiedyś jak był 2 sezon najnowszy to myślałem że zakończy sie pb tak jak marzyli że otworzą sklep dla... nurków? czy jakoś tak. No ale happy end to nie był... szkoda
ALE MOTORÓWECZKE mieli zaje******!! :] i jeszcze za Generałka pieniążki :mrgreen:
chester0512
Tweener

i sklep dla nurkow zostal otwarty zobacz jak sie zegna linc i sofia przy sklepie.
agulec
Michael Scofield

Tak na sam początek - mam wrażenie, że tym gratisowym filmem scenarzyści wystawili na pośmiewisko samych siebie (oczywiście na niekorzyść IV sezonu) - w czasie dwóch odcinków zrobili praktycznie to samo, o czym był cały I sezon.
Wolałam niewyjaśnione zakończenie z 4x22, ale rozumiem, że chcieli pokazać, że Michael się poświęcił i do końca został bohaterem.
No i OK, nie przeszkadza mi to, tyle że było to już jasne w 4x22.

Sama sytuacja z aresztowaniem Sary była tak bezsensu, że aż strach się bać. Kellerman mógł uniewinnić nawet Bagwell'a, a później nie mógł zrobić nic w sprawie Tancredi?
...
A, no i Gretchen - została w więzieniu dla kobiet, czyli co? Powstanie jednak ten kolejny Prison Break: Women's Edition <haha> Bo po to te odcinki między innymi chyba zostały zrobione.
Samo więzienie w ogóle mi się nie podobało. Za dużo beznadziejnych nawiązań do Fox River. Skorumpowane strażniczki - jedna czarnoskóra, druga miła z pozoru - Bellick, w FR - lekarka, w więzieniu dla kobiet - lekarz, naczelnik Pope - naczelniczka JakaśTam, wielka straszna baba niczym Avocado. Jednym słowem wszystko na odwrót i w moim odczuciu w gorszym wydaniu. Szczególnie drażniła mnie postać Daddy - bardzo marny substytut T-Baga.

Narzekam i narzekam, a tak się składa, że skończyłam oglądać we łzach <haha> Nie wiem jak do tego doszło - przypuszczam, że jednak coś mi się podobało. ;)
Po pierwsze to, że nikt nikogo nie zabijał i nie biegał z bronią. Podobały mi się sceny Alex/Michael, które wniosły bardzo dużo ...hmm.. zamieszania, emocji - rozterki Alexa, Scofield, który powierzył mu całe swoje zaufanie (koszule Mahone'a :D ). Symboliczne nawiązania do poprzednich sezonów, jak papierowa róża. Przemowa z telewizora na koniec.

Ogólnie trzymało się to wszystko kupy i raczej mogę powiedzieć, że było w porządku. Całość nastawiona na emocje, wzruszenie, trudne decyzje, poświęcenie, wdzięczność, sprawy honoru, miłość - nie na akcję.
I to akurat im się udało. ;)
mike8686 pisze:
I co teraz? Sara uciekła z więzienia. Będzie się teraz ukrywała przez 4 sezony jak Linc przed federalnymi?!
Wyjechali do Panamy, a tam - jak to było w pierwotnym planie Michaela - są bezpieczni, bo władze USA tam nie sięgają. A Firmy już nie ma, więc nie muszą się przed nikim ukrywać.
mike8686
Świeżak

agulec pisze:
Wyjechali do Panamy, a tam - jak to było w pierwotnym planie Michaela - są bezpieczni, bo władze USA tam nie sięgają. A Firmy już nie ma, więc nie muszą się przed nikim ukrywać.
To by było za piękne, żeby było prawdziwe :D
W tym serialu zawsze ktos musi uciekać, chodźby przed samym sobą - tak dla zasady :mrgreen:

ale nie, no spoko, z 22 odcinka wynika tak jak mówisz - przebywają za granicą USA.
Sara najprawdopodobniej w Meksyku ewentualnie w Panamie koło Linca i Sofi.
baxell
Świeżak

no jak bedzie 5 seria i niby miechael zyje to bede wolal juz ogladac "Mode Na Sukces"
Nawet nie wiesz jak bardzo się z tobą zgadzam xD

Odcinek się dopiero ściaga, bo przed chwilą mnie olśniło :-D
klocek1231
Tweener

no i znow zakonczenie ktore wymaga dokladnych przemyslen. Nie pokazali ciala michaela, ani wogole co sie stalo.wiadomo ze zrobil zwarcie kabli ale ch** wie co sie z nim tak naprawde stalo.. jednakze czytalem na wikipedii ze 4 to ma byc ostatni sezon.
klocek1231
Tweener

Ufaj Wikipedii a daleko zajdziesz ;)
wiem.... dlatego nie do konca jej ufam... ale to znalazlem na innym forum prison break
Telewizja FOX ogłosiła 13 stycznia 2009 r., że obecnie emitowany czwarty sezon Skazanego na śmierć będzie ostatnim - finałowy odcinek został wyświetlony 15 maja 2009 r. Natomiast 27 maja w telewizji Sky1 zostaną wyświetlone dwa dodatkowe odcinki. Zaprzestanie realizacji tłumaczone jest wyczerpaniem formuły serialu.

[ Dodano: 2009-05-26, 22:26 ]
wlasciwie to jeszcze dokladnie nie ogladalem tewgo odcinka. wole poczekac na dokladne polskie napisy. bo te angielskie to chyba jakis chinczyk ze sluchu pisal. wogole mowia cos inego i jest napisane cos innego. masakra:P

a nie wiecie kiedy beda polskie napisy do tego?
vasil.zajcev
Świeżak

Zgadzam sie - Ci co marudzą o tym, ze mogli tak zostawić - nie trzeba bylo oglądać- przecież nawet Fox sprzedaje to na DVD / BLuRay co świadczy o tym - jest fajne zakończenie, LECZ jeśli Ty jako widz czujesz potrzebę zobaczyć dalej - kup i dowiedz się więcej - my nie chcemy stracić tego co mamy, ale dajemy Tobie szanse zobaczenia tego co było pomiędzy.

A nie, że puszczają w TV w USA by każdy był skazany na zawiedzenie się - to był Wasz wybór, gdzie byliście świadomi takiego przebiegu wydarzeń- żałowali czy nie - chcieliście tego ;]
szydlak123
Świeżak

vasil.zajcev pisze:
przecież nawet Fox sprzedaje to na DVD / BLuRay co świadczy o tym - jest fajne zakończenie,
Bzdury.

Jest to klasyczny chwyt marketingowy. Skoro oglądalność spadła na łeb i szyję, specjalnie tego nie wyświetlają w TV bo nie zarobią tyle kasy co by chcieli.
Wolą ogłosić we wszystkich mediach, iż będzie tylko na DVD. A co za tym idzie?
Jeśli oglądalność w TV wyniosłaby marne 5 000 000 osób to przy cenie DVD 30$ daje nam 150 000 000 $$.
I tylko dlatego wydają to na DVD. Nie dlatego, że mają fajne zakończenie etc. etc.
Chcą wydoić krowę do ostatniej kropelki i .... niestety jest to w 100% zrozumiałe :-D
Serdziu
C-Note

ja sie nie zgadzam z tym że Mike zginął :-( tak nie może być że przez 4 sezony go oglądaliśmy i od tak sobie wymyślili ze na końcu zginie :-(
Kokon303
Świeżak

no to juz wiadomo czego t-bag znowu z powrotem trafił do fox river :D :roll: najlepszy tekst Generała:
:arrow: "Gdybym przygotował listę osób,|które mogą mnie odwiedzić, twoje nazwisko byłoby na samym spodzie. Gdzieś pomiędzy...
Jezusem Chrystusem i Scooby Doo". :lol:
klocek1231
Tweener

no ja jestem swiezo po obejrzeniu tego odcinka.....Przez caly odcinek myslalem sobie - fabula ostatniego odcinka jest bez sensu, nuda patrzylem co chwila ile do konca.....
jednak ostatni moment gdy sara i linc patrzyli na to nagranie Mika - nie moglem poskromic moich łez....i wogole to zakonczenie przypieczetowalo dla mnie ze prison break jest najlepszym serialem jaki ogladalem......nigdy nie sadzilem ze tak bardzo przywiaze sie do niego emocjonalnie.......

teraz szykuje sobie maly seans od pierwszego odcinka skazanego;p
DeJoker
Świeżak

mike8686 pisze:
Zdecydowanie najlepsza scena! Poryczałem się w tym miejscu jak bóbr . Dziwicie sie?Nerwy mi puściły
Dokladnie :) mi także łzy sie zakręciły

[ Dodano: 2009-05-27, 17:26 ]
klocek1231 pisze:
nigdy nie sadzilem ze tak bardzo przywiaze sie do niego emocjonalnie.......
Ja tez. Na początku nie lubilem tego serialu, ale potem cos mi sie odmienilo. Najlepszy serial jaki kiedykolwiem oglądałem
Wróć do „Sezon IV”