NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

4x17 The Mother Lode

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
agulec
Michael Scofield

Po pierwsze nie wiem, czy było jak zwykle czy gorzej.
Po drugie oglądanie tego odcinka to była dla mnie męka - musiałam sobie robić przerwy po idiotycznych scenach, iść do "kącika" i się pośmiać.
No bo powiedzcie mi, dlaczego człowiek w takiej a nie innej sytuacji jak Scofield, którego życie jest w niebezpieczeństwie, nagle wpada na pomysł, żeby wrócić się po serwetki?

Nie pamiętam, żeby zdarzało mi się to wcześniej - jeżeli już się śmiałam, to zazwyczaj ze scen, które miały być w założeniu śmieszne, nie tragiczne.
I chyba pierwszy raz oglądałam bardzo niedokładnie i bez większego zainteresowania.
Miałam wrażenie, że wszystko jest chaotyczne, na szybko i że twórcy bardzo się śpieszą. Jak zwykle brakowało mi "scen pomiędzy", tych przejściowych, mniej ważnych, wprowadzających w nastrój, oddzielających jedną istotną rzecz od drugiej, co znowu wynika z pośpiechu, nie wspominając o wyciszeniu poprzez wspomnienia Scofielda z dzieciństwa, kiedy myślałam "Jeszcze raz to pokażą i zwymiotuję". Jak dla mnie wystarczyłaby opowieść o karmniku, jeżeli już.

Co mi się podobało.. Podobał mi się duet Alex i T-Bag - w końcu to dwójka moich ulubionych postaci jak i aktorzy, bez których PB nie ujechałoby nawet połowy tego co ma i tym samym aktorzy, którzy już dawno powinni byli się stamtąd zmyć, bo tak strasznie nie pasują i odstają talentem do reszty.
Przykład: Alex i Linc - jeny, oglądanie tych scen to była prawdziwa katusza, będę to sobie puszczać za karę.

A, właśnie, kiedy Mahone miał uklęknąć przypomniała mi się scena z Abruzzim. Gdyby chcieli robić ten serial na serio, takich scen nawiązujących do poprzednich zdarzeń powinno być więcej, wszystko przynajmniej trzymałoby się kupy i było ciekawsze.
Odziedziczenie talentu po matce przez Scofielda - całkiem dobry motyw, tylko znowu jakiś taki.. mam wrażenie, niedopracowany. Wyskoczyli z tym nagle próbując w jednym odcinku zbudować do tego całą historię, jakoś bez porządnego wprowadzenia, albo ja już nic nie pamiętam.

Odnoście zdarzeń w ciężarówce. Fajnie, że nie zapomnieli o geniuszu Michaela i że pielęgnują jego postać pod tym względem - fajnie do momentu, kiedy stalowy pręt łamie się jak kawałek zeschniętego drewna.
Prędzej by się Scofieldowi ta wajcha w rękę wbiła, niż się urwała.
Takim mniej wg mnie wystawionym na pośmiewisko i nie skazanym z góry na kpiny rozwiązaniem byłoby np. to, że Scofield już po prostu nie ma siły tego dalej pociągnąć, niż że ciągnie z tak nadludzką siłą aż łamie rączkę :lol:
Zresztą, to odpadło po prostu jakby było z kruchego ciasta, jeszcze z takim smakowitym "chrupnięciem". :576:
W moim odczuciu takie drobiazgi strasznie psują całość i serial staje się po prostu głupi i naciągany. Mam wrażenie, że twórcy nawet nie starają się, żeby te niemożliwe rzeczy w jakimś stopniu ukryć by były mniej zauważalne, jak to bywa w serialach/filmach, oni to po prostu robią w sposób bezpośredni i jawny, jakby już im się nie chciało.
W pierwszym sezonie takich niewykonalnych akcji było na pewno dużo, a jednak całość wypadła świetnie.

Nie mam nawet ochoty zastanawiać się nad tym co w ogóle działo się w tym odcinku. Przestało mnie interesować jak skończą się losy poszczególnych postaci, które kiedyś mnie obchodziły. Mogą nawet zastrzelić Linc'a, ja i tak będę ziewać.
Najgorsze jest jednak to, że przemęczę się jeszcze te kilka odcinków, żeby poznać zakończenie.
...
Jeny, niech to się już skończy i niech ludzie zaangażowani w cały serial łącznie z aktorami zajmą się już czym innym.
D Duch pisze:
I z kim tutaj się kłócić?
Tutaj się nie wolno kłócić. :576:
atlantyd123
Świeżak

Mi tam się wszystko podobało :) Uwielbiam ten serial, trzeba po prostu wczuć się w klimat :)
sylwek1005
Sara Tancredi

hmm, już na początku była akcja - próba zabicia Michaela i Sary... Następnie Christina chciała zabić generała, swoją drogą to jest ciekawe jak on mógł przeżyć ten wybuch.... w dodatku miał tylko lekkie zadrapania za twarzy :shock: haha, akcja w ciężarówce i znowu Mike jako McGayver :-D Nie rozumiem tej matki: wysłała gostka aby kropnął Mika, na końcu Linc został już namierzony... Don Self w tym kościele ocalił tyłki reszcie, haha i dobry tekst T-Baga: "co to za zamek, otworzył bym go własnym fiu..... " :-D
Wróć do „Sezon IV”