NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Czym jest Scylla?

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
klocek1231
Tweener

Conroe91 odkryles ameryke doslownie xD
Qarol01
Świeżak

taaa jasne,bomba zapisana na dyskach:)
Ania1991_ck
Michael Scofield

Zaraz zaraz. To co Michael chciał wydostać z tego pokoiku. Bo ja już nic nie rozumiem. Przecież jaką już 5 dysków. 6 ma generał. To co to ta skrzynka jest.
kams1991
Świeżak

scylla to 125 milionow na dyskach sa dowody ze kasa nalezy do firmy
masz dyski msz kase ;D
Ania1991_ck
Michael Scofield

No ale dyski już mają przecież. 5 już zdobyte a 6 ma generał. To po lipkę oni się zapuszczają po tą skrzynkę.
agulec
Michael Scofield

Do tej skrzynki najprawdopodobniej wkłada się te 6 dysków i coś się wtedy dzieje. Cały czas jest mowa o tym, że tam są zamieszczone informacje i być może tak jest - informacje o pieniądzach, bombie, czy czym tam jeszcze, nie mam pojęcia. Być może ta skrzynka to wcale nie jest Scylla, sama Scylla może być czymś innym, a komplecik 6 dysków i czarnej skrzynki jest potrzebny do uruchomienia czegoś większego. Pożyjemy, zobaczymy.
yester
Świeżak

Gdy Sucre zapytał co jest po drugiej stronie, Mahone odpowiedział "Scylla" I mamy fote Scylli, skrzynia, a gdzie wejście na dyski...
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2008-11-20, 00:18 przez yester, łącznie zmieniany 1 raz.
agulec
Michael Scofield

No powiedział tak, racja, ale czy to znaczy, że Firmie tyle czasu zajęło przeniesienie tego pudełka? Wygląda na to, że wystarczy zjechać tam windą, a oni przecież dzień czy dwa zdejmowali zabezpieczenia ze Scylli. Dlatego właśnie coś mi tu nie pasuje. Wydaje mi się, że ta Scylla to coś innego. Być może ona jest w tym samym pomieszczeniu i pokaże się nam po umieszczeniu 6 dysków w skrzynce, nie wiem, to tylko takie moje gdybanie ;)
yester
Świeżak

może w następnym odcinku się dowiemy dlaczego od razu nie przenieśli Scylli tak jak sobie zjechali i od razu są.... głupie jest to że Scofield nie pomyślał że jak ruszy pudło to alarm się włączy.... obmyślał wszystko ale tego nie, może Specjalnie to zrobil, przecież widział że jest kamera u góry, jeszcze się na nią popatrzył.... może plan jest taki że uruchomi alarm, zjawi się Generał i w jakiś sposób gwizdnie mu dysk.... ale jak ucieknie.... hmm.. no zobaczymy co w jego móżdżku się wymyśli
Ania1991_ck
Michael Scofield

To pudło to może być klucz do rozszyfrowania tych dysków, które już mają. Agent Self sam powiedział że informacje obciążające firmę są zaszyfrowane. Więc to może byc klucz. Bez tego dyski są bezużyteczne. Tylka dlaczego jak pokazywali że przenoszą scylle to pakowali do ciężarówki pieniądze. Co ma jedno do drugiego.
agulec
Michael Scofield

Pieniądze do ciężarówki to pakowały chińczyki, którym Scyllę ma dostarczyć Gretchen i dostać za nią 125 mln dolarów (chyba, że wcześniej też coś było).
Ania1991_ck
Michael Scofield

A no fakt. To te chińczyki pakowały pieniądze. Kupa forsy nie powiem. Nic dziwnego że T-Bag się tak podnieca tymi pieniędzni.
To ta Scylla to nie byle co na to wygląda. Ciekawe ile jest w stanie dać generał.
yester
Świeżak

Ostatnio zmieniony 2008-11-20, 15:18 przez yester, łącznie zmieniany 2 razy.
klocek1231
Tweener

kams1991 pisze:
masz dyski msz kase ;D

125 milionow to mial zaplacic feng za jeden dysk gretchen i t-bagowi
free111
Świeżak

klocek1231 pisze:
kams1991 pisze:
masz dyski msz kase ;D

125 milionow to mial zaplacic feng za jeden dysk gretchen i t-bagowi
nie za jeden dysk tylko za scylle
yester
Świeżak

free111, ma racje, za scylle, przykład: T-Bag i Gretchen czekają aż miechael i ekipa wyjdą z Scyllą żeby zrobić afere o nią :)))
Snajper
Świeżak

Było przecież powiedziane kilka odcinków temu, że skrzynka umieszczona pod ziemią, do której mapkę miał Whistler w ptasim przewodniku jest jakby "dekoderem" do informacji z 6 dysków tworzących całość. Tak więc Scylla to dyski+dekoder, a jakie to informacje? Prawdopodobnie skomprsowane dane, projekty, plany, archiwa itp. Firmy.
Morgoth
Fernando Sucre

Myślę że mogę obalić teorię że do tego grzejnika (czy skrzynki, jak kto woli xD) wkłada się dyski. Ekipa Michaela NIE MA ANI JEDNEGO DYSKU, ma jedynie dane które na nich się znajdowały :idea: Chyba że chcą zrobić z tego modę na sukces i jeszcze będą musieli pozabierać dyski wszystkim Dyskobolom, a ten grzejnik sobie do lodówki schowają xD
Nero
Lincoln Burrows

agulec pisze:
chińczyki
Ania1991_ck pisze:
To te chińczyki pakowały pieniądze
Sorry za offtop, ale szlag mnie trafia, jak widzę te "chińczyki" :-P . CHIŃCZYCY.

A ja myślę, że to jest coś w rodzaju komputera, dysku twardego, na którym są wszystkie dane firmy.

Ale co innego mnie zastanawia: po jaką cholerę im te wszystkie dyski, skoro do znalezienia Scylli przydatna im była tylko książeczka o ptakach Whistlera?
yester
Świeżak

Morgoth pisze:
Myślę że mogę obalić teorię że do tego grzejnika (czy skrzynki, jak kto woli xD) wkłada się dyski. Ekipa Michaela NIE MA ANI JEDNEGO DYSKU, ma jedynie dane które na nich się znajdowały :idea: Chyba że chcą zrobić z tego modę na sukces i jeszcze będą musieli pozabierać dyski wszystkim Dyskobolom, a ten grzejnik sobie do lodówki schowają xD
Morgoth, Michael podłączy laptopa na którym ma dane z dysków Do Scylii.
Nero pisze:
Ale co innego mnie zastanawia: po jaką cholerę im te wszystkie dyski, skoro do znalezienia Scylli przydatna im była tylko książeczka o ptakach Whistlera?
Nero, żeby odpalić Scyllę.
Dominik676
John Abruzzi

Nero napisał/a:

Nero, żeby odpalić Scyllę.
No, ale mi się wydaje, że Scylla to właśnie te dyski, było tak nawet w jednym z pierwszych odcinków IV sezonu. Michael powiedział , że Scylla nie jest jednym dyskiem tylko sześcioma. Więc Scylla nie jest chyba potrzebna do odpalenia Scylli :?: Już sam nie wiem jak to jest. No bo chyba autorzy się w tym nie pogubili, chyba dokładnie wiedzą co mieli na myśli wymyślając Scylle.
agulec
Michael Scofield

Scylla. To pojęcie jest względne, bo tak naprawdę, to mówili "Scylla" na dyski i mówią "Scylla" na skrzynkę. Żeby odpalić Scyllę, potrzebnych jest 6 dysków i to urządzenie, więc można przyjąć, że to wszystko razem nazywa się SCYLLA. Sama skrzynka jest bezużyteczna, pusta, nie żyje, same dyski też są do niczego. Mówili sobie na wszystko Scylla, bo to wszystko razem jest Scyllą, osobno można se to.. no.
Nero pisze:
Sorry za offtop, ale szlag mnie trafia, jak widzę te "chińczyki" :-P . CHIŃCZYCY.
ehehehe.. "chińczyki" to jest obraźliwa forma, a ja ich nie lubię :576: ...ale mogę się powstrzymać od ich obrażania ;)
Ostatnio zmieniony 2008-11-22, 23:26 przez agulec, łącznie zmieniany 1 raz.
yester
Świeżak

dokadnie tak jak mówi agulec Dyski + Skrzynka = Scylla, i dajcie spokój z Chinolami :D
Ania1991_ck
Michael Scofield

No i już wiemy że bez skrzynki nie ma Scylli. Tylko też mnie zastanawia nadal że tak długo trzeba ją prznosić. Więc jak michael zabierze Generałewi skrzynkę to ten będzie skończony. I bez skrzynki nic nie ma ani władzy ani pieniędzy.
TUR
Świeżak

Weźcie jeszcze pod uwagę że Roland nie żyje, a on umiał te wszystkie dane ze swojego genialnego urządzonka obsługiwać... Nie widziałem żeby uczył tej sztuki Michalela który nawet już nie ma do niego dostępu. Poza tym ktoś pisał że Michael podłączy do niej swojego laptopa... Jeśli faktycznie tak będzie to po raz kolejny się załamię realnością serialu. Komu wydaje się że twórcy scyli pakowali do niej uniwersal serial bus (USB)? Lub inne popularne złącza? Moze bluetooth albo wifi? :-P I to chyba z myślą że jakby ktoś chciał podłączyć zawartość dysków z innego źródła hehe czyli specjalnie dla takiego biednego Michaela który nie ma dysków tylko ich dane ;-)
Jestem jednak co do jednego pewny, że wszyscy będziemy zaskoczeni finałem tego epizodu :mrgreen:
Pozdrawiam Michał
Wróć do „Sezon IV”