Czym jest Scylla?

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
naruto_lc
Świeżak

LeSzCz3 pisze:
naruto_lc to niby po co chodzą w skafandrach i w pomieszczeniu sterylnym ?
I do tego te 6 dysków ? Dlaczego oni ?
to tak w skafandrach ponieważ jak wiadomo to scylla jest zabezpieczona i może w tym pomieszczeniu znajduje się jakiś gaz żeby nikt się do niej nie dostał takie dodatkowe zabezpieczenie a jeszcze jedno chodzi o czas tego przeniesienia sadze ze to musi potrwać bo te bomby są sterowane radiowo GPS i maja moze wkodowane z jakiego miejsca może nadejść sygnał ich aktywacji czyli teraz tam gdzie jest scylla i muszą zmienić współrzędne żeby można w każdej chwili je aktywować
Ania1991_ck
Michael Scofield

A mnie się zdaje że to nie sa tylko informacje bo przecież informacje mozna zniszczyć i to skutecznie. Tam jest jakiś sekret. Sekret na stworzenie idealnego państwa, takiego jakie chce stworzyć firma. I jak ten agent to dostanie będzie mógł zapobiec realizacji tych planów.
Serdziu
C-Note

według mnie to scylla ma coś wspólnego z tymi pieniędzmi fałszywymi o których generał wspominał, troche głupio bo zdobycie tej scylli pół sezonu im zajmie :-> (licząc że będą 22 odcinki)
Ania1991_ck
Michael Scofield

Może tam jest przepis na pieniądze międzi innymi. Znaczy się na robienie fałszywych pieniędzy.
A mnie ciekawi czy ekipa wogule się dowie co jest na tej Scylli. Może będzie tak że tylko dostarczą ją Agentowi i papa. Ale chyba Michael dopilnuje żeby firma dostała to na co zasłużyła.
damian1
Tweener

W środku musi być jakiś pendrive czy coś takiego z danymi o firmie, te dane pewnie mogą zniszczyć firmę. Ale tylko sam się dziwie po co by firma takie coś robiła.
Wszystko się wyjaśni we wtorek. :mrgreen: ale jestem niecierpliwy
klocek1231
Tweener

to raczej nie sa spisy agentow czy cos tam

to musza byc jakies dane potrzebne do jakiegos planu...jakies kody nuklearne czy cos moze....

jesli to nie jest czarna skrzynka firmy to dzialalnosc whistlera czy don selfa staje pod znakiem zapytania........ po co mieli by wyciagac whistlera z wiezienia? bo ja tego jeszcze niue zajarzylem.
maciekd14
Świeżak

No widze ze w tym temacie zaczynamy robic film sf. Ale wyobrazna dziala, tylko nie wiem jaki sukces bylby gdyby to byl pilot do odpalenia rakiet wycelowanych w gielde. Przeciez i tak by sie im nieudalo zalac falszywymi bo wszyscy by im na rece patrzyli :-P Proponuje powrocic do zrodla i zastanowic co moze byc takiego, zeby bylo w stanie zniszczyc Firme . Jak dla mnei Firma to nie sa terrorysci ktorzy chca masowych zgonow.
Sarah^^1977
Świeżak

Według mnie Scylla to jest taka jak by puszka pandory.
Nie wiadomo co w niej jest ani do czego służy.
Często padają w PB odpowiedzi dotyczące Scylli ale też przeciwieństwa odpowiedzi.
Więc może sami w PB nie wiedzą co może być jako Scylla nie znają jeszcze zakończenia więc i my możemy się tylko domyślać. :-)
yester
Świeżak

oke mamy PEWNE jedno... Jak wyglada scylla:D Obrazek
Obrazek
Aglek
Michael Scofield

betonowe ściany.. świecąca podłoga... Pewnie nie chcieli montować lamp... :P
Podest szklany z czarną skrzynką... hmm... nie wiele z tego można wywnioskować...
Wygląda troche jak mój dysk przenośny... :?
yester
Świeżak

ale zobaczcie.. za tym.. są jakieś drzwi od windy lub cos podobnego... ciekawe
Sarah^^1977
Świeżak

Wygląda jak mój komp ale napewno to nie on Ciekawe właśnie z tymi drzwiami co za nimi się znajduje?
yester
Świeżak

Pracownicy firmy muszą tam jakoś dochodzić, i pewnie tamtędy wchodzą... bo chyba nie przechodziliby przez rurę i rozwalali mury żeby np. Przenieść Scyllę... tylko że czemu nasi bohaterzy tamtędy nie weszli
Dominik676
John Abruzzi

W jednym odcinku była mowa, że przeniesienie Scylli może być nie takie łatwe na jakie się wydaje. Patrząc jednak na to zdjęcie wydaje mi się, że jakby na prawdę chcieli ją przenieś to by po prostu ją wzięli i przenieśli. Nie wygląda ona na coś dużego, do czego przeniesienia trzeba by burzyć np. budynek. To dlaczego niby jest to tak trudno przenieś? Teraz to ja już sam nie wiem co to może być. Na mapę mi to nie wygląda, na jakąś broń też nie. Najbardziej przypomina to chyba dysk więc kto wie, ale dysk podzielony na kilka dysków? Też dziwne. Tutaj nie mamy innego wyjścia jak tylko liczyć na super wyobraźnie naszych ulubionych twórców.
yester
Świeżak

W odcinku 10-ontym, pracownicy firmy pracowali w jakims malym pomieszczeniu i chyba wyłaczali zabezpieczenia żeby mozna było wejść PO TO, ale zajmie im to dużo czasu, więc sciagneli tego chłopka który zrobił te zabezpieczenia żeby je wstrzymał, napewno wejdą tymi drzwiami jak zdejmą zabezpieczenia. A scofield przechodzi przez sciany... i rury. Nie moge sie doczekać jak się dowiem co to jest Scylla... Za co narażali życie nasi bohaterowie i za co stracili życie. To coś związane z wojskiem chyba jest... Wkońcu szef to Generał :P nawet Prezydenta miał owinientego w najmniejszym paluszku.
klocek1231
Tweener

scylla w znaczeniu doslownym to rzeczywiscie czarna skrzynka hehe:P tylko jaka jest jej zawartosc :P
naruto_lc
Świeżak

a ja mam nowa teorie to porostu jest dysk z jakimiś danymi które z 6 dyskami tworzą całość a przeczytałem pewną informację ze Scylla w mitologi greckiej to potwór który składa się z kobiety z tułowiem 6 psów może ma to coś wspólnego z ta Scylla z PB a może nie
Darkstorm
Świeżak

Kiedyś było takie wydarzenie w USA, siadł prąd... Giełda itp. wszystko przestaje działać i wtedy spokojnie "Firma" może "ukraść" kasę z giełdy... miliardy... a potem pomagać przy odbudowie wszystkiego i zacierać za sobą ślady
Do tego by mogła służyć Scylla
yester
Świeżak

naruto_lc pisze:
...przeczytałem pewną informację ze Scylla w mitologi greckiej to potwór który składa się z kobiety z tułowiem 6 psów może ma to coś wspólnego z ta Scylla z PB a może nie
naruto_lc nie porównuj filmu z rzeczywistością i to samo pisalem w pierwszym poście.

Też myśle że Scylla wiąże się z okradaniem państwa.
ggoorraall
Świeżak

oczywisćie nikt niesłucha:/moim zdaniem tosą dane na temat pieniędzy i niema tam nic trudnego.mówili żesą gotowi do ich drukowania
Stil
Świeżak

Zgodzę sie z Yesterem ze nazwa Scylla na pewno nie przypadkowo pochodzi z mitologii greckiej, jednak co to jest i jak będzie dalej gdybał nie będę.

Dobrze jednak by było jakby ten sezon zamknął już serial :573:

Oglądalność serialu ponoć znacznie spadła , czy twórcy nie widzą ze pora zakończyć i odejść z klasa a nie robić tasiemiec?

Ja osobiście nie widzę tego serialu jako wielosezonowej przygody załogi Enterprise czy SG-1
vegeta33
Świeżak

ja myślę, że Scylla to jakiś program, który dzięki niemu można zdegradować burmistrzów i ważnych ludzi takich jak ministrowie. I żeby ten generał stał się burmistrzem :-)

To jest moja teoria
maciekd14
Świeżak

Gdyby general chcial zajac jakies wazne stanowisko spoleczne to juz by to zrobil. On ma marionetki na najwyzszych urzedach w panstwie a sam sie do wladzy oficjalnej nie spieszy, bo i tak wszystkim rzadzi. Firma dziala w kamuflazu tak ze ponad 99,9% Amerykanow nie wie ze taka organizacja wogole istnieje.
vegeta33
Świeżak

nom, masz racje maciek, więcej pomysłów już nie mam, więc zostało mi tylko czekać na następne odcinki i oglądąc:)
Conroe91
Tweener

Scylla to dysk składający z 6 części.
Wróć do „Sezon IV”