4x12 Selfless

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
Dusqmad
Administrator

12x04 "Selfless", premiera: 24 Listopad
adammm10
Świeżak

moim zdaniem odcinek absolutna miazga, od samego początku trzymał w napięciu. Jednak Scofield miał plan jak wziąc dysk od Generała :D potem ta akcja z Gretchen i Tbagiem - świetnie trzymało w napięciu. Na końcu wiedziałem że coś się wydarzy, tylko nie wiedziałem co, prędzej myślałem, że Firma odbije scylle albo 'cukiereczek' zabije Selfa, a tu taka niespodzianka :D

czekam zniecierpliwiony na następny odcinek

!!
omeusz
Świeżak

masakra !! :-D

bez kitu to się nigdy nie skończy... komu oni będą mogli zaufać żeby wreszcie zniszczyć firmę....

a sam odcinek świetny... generał znalazł się w czarnej d*pie hehe
cytat odcinka
"flustration mus be killing you" :-D
i jak później pytali mu się o rozkazy...a on powiedział że nie wiem hehe

no ale teraz co z selfem....jakby pracował dla firmy to by generał nie był taki zatroskany....więc dla kogo on robi? wolny strzelec? będzie chciał to komuś sprzedać?

generał ma niezły posłuch wśród żołnierzy...aż dziwne że ich tak wypuścili bo generał powiedział że nie mają strzelać...spokojnie mogli by zdjąć ekipę majkela :-P

ciekawe czy tbag znów sie wykręci od śmierci
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 18:09 przez omeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
rysiek_94
Świeżak

odcinek wyjechany w kosmos od początku do końca trzymał w napięciu :shock: ,jak narazie najlepszy odcinek 4 sezonu :!: :!: :!: :!: :!:
syfon69
Świeżak

Juz teraz wiemy dlaczego reżyser chciał zakończyć emisje PB na 13 odcinku. Niestety Fox zarzadalo 22 odcinków no i mamy rozwinieta akcje z Selfem ;// szczerze mówiąc odcinek był super ale to ze self ukradl scylle popsulo jakosc odcinka. Michael ma miec operacje w ciagu 2 dni a tu bedzie scigal selfa i minie tydzien i dalej bedzie zyl ;// mogli nie dawac tego watku z rakiem mozgu tylko skoro chca go uśmiercić to w jakiś bohaterski sposób. T-Bag jest nieśmiertelny xD przezyje na 200%
AnGi
Tweener

syfon69 pisze:
Juz teraz wiemy dlaczego reżyser chciał zakończyć emisje PB na 13 odcinku. Niestety Fox zarzadalo 22 odcinków no i mamy rozwinieta akcje z Selfem ;// szczerze mówiąc odcinek był super ale to ze self ukradl scylle popsulo jakosc odcinka.
Jeśli to popsują to będzie wszystko wina Fox-u. Choć nie wiem czy już nie popsuli bo ta sprawa z Selfem też mi się nie podoba :/
Esox_nh
Świeżak

Caly odcinek jak juz sie przyzwyczailem, superowy :)

Ale koncowka kompletnie mi sie nie podobala i boje sie ze przez brak planow zakonczenia serialu moga go zepsuc :( Skoro 125 mln $ skusilo nawet Selfa ktory przez caly sezon gral dobra postac to chyba najlepiej zrobia jak sie wszyscy zmyja na jakas bezludna wyspe i tam do konca swych dni beda jesc banany i pic mleczko kokosowe w spokoju, bo inaczej spedza zycie na uciekaniu i robieniu zadan ktore na koncu okazuja sie bez celowe !!
Nataliawlkp
Świeżak

zgadzam sie z przedmówcami :) odcinek rewelacja ale wątek z Selfem... byłam prawie pewna ze im sie wkońcu uda wyjsc na prostą... normalnia mam wnerwa na dona :evil: obstawiam ze zaczna nie uciekac a wrecz przeciwnie szukac selfa i ostatecznie dadza mu nauczke! Najwyzszy czas zeby role sie odwróciły 8-)
M. Scofield
Tweener

Absolutnie najlepszy odcinek nowego sezonu. ;-) Myślałem, że to Miriam ukradnie Scylle żeby ją sprzedać. Self pojechał nieźle. Zaskoczył mnie. :mrgreen: T-Bag znowu był na celowniku, ale jak zawsze szczęście mu dopisało. :-D
Marcin
Tweener

Mi także się podobał ten odcinek. Ładnie prezentował się Chrysler 300C xD Co do Selfa to także myślałem, że Miriam dogadała się jakoś z TBagiem, a tu takie rzeczy się porobiły... Mi tam nie przeszkadza to, że zrobili tak iż to Don teraz ma Scylle, nawet pasuje, lubię oglądać ten serial więc jak długi, jak nie wiadomo jaki był i tak będę go oglądać. Jednak agenci z Firmy odbierając plecak Scofieldowi zrobili błąd, tak wyszkoleni ludzie żeby nie sprawdzili czy na pewno w plecaku jest Scylla? No i zostało czekać na kolejny odcinek...
Ania1991_ck
Michael Scofield

To było przegiecie nie na moje nerwy.
Wszystkie akje super. Michael nieźle ich wszystkich wyrolował. Tylko że jego też na końcu wyrolowali. Pobobał mi się numer z plecakiem. Jak dał dysk Sucre a w plecaku jakaś książka była.
Szkoda mi T-Baga, nie chciał robić tego wszystkiego co kazała mu Gretchen. I jeszcze na końcu do biedaczka z broni mierzyła. Jak by mu dac szanse to na pawde był by dobrym sprzedawcą.
Sara też widac że sie zmieniła. Jak patrzyła na tą kobietę, zupełnie bez uczuć. Inna osoba niż w 1 sezonie. Nawet Michael powiedział że się bardzo zmieniła w ciągu ostatnich paru miesięcy.
Alex i Linc - wiedziałam że to się tak rozwiąże wszystko. Nikt nie ma do siebie żalu i jest dobrze wszystko.
A to jak ich ten cały Self wyrolował to nawet komentowac nie będe, bo mogły by paść słowa niezgodne z regulaminem.
TUR
Świeżak

Eh. Właściwie to w paru momentach w których miało występować u mnie napięcie, wiedziałem że będzie dobrze i napięcia nie było :-P początek był megaśny! Spodziewałem się wszystkiego ale nie tego że tak ich przechytrzą! I nie wiedziałem że Lisa jest córką generała! Faktycznie mieli dobrą kartę przetargową :) plan bezpiecznego przekazania scylli Donowi też w stylu Michaela - po prostu świetny i doskonale rozegrany :) Już się tak bardzo cieszyłem że będzie szczęśliwy finał i w najwyższym czasie zakończenie serialu, ale Selfowi odbiło... Nie wątpię że reżyserzy mądrze i sensownie to rozegrają dalej ale mogło by już być zakończenie, bo coraz bardziej obawiam się że będzie kolejna seria! :-?
Ania1991_ck
Michael Scofield

Czego tu się obawiać
W sumie co za człowiek z tego genetał jak własna córka mówi mu per "genrale". Może urządzili to tak żeby nikt się nie dowiedział. A Selfowi bardzo odbiło i zdaje mi się że będzie tego bardzo żołował. A jak zabije T-Baga to będzie jeszcze bardziej żałował. Chociaż ten łobuz jest nieśmiertelny.
Serdziu
C-Note

bardzo fajny odcinek, tak ok 3/5 to fajna akcja sie działa ale potem jak zaczęli "świętować" zdobycie scylli to sie zrobiło troche nudno :-> ale przyznam że nieoczekiwany obrót sprawy , sądząc po trailerach to Self po prostu tak jak "Cole" :-> i Susan będzie chciał zarobić na Scylli :-> a szkoda bo już myślałem że wreszcie dorwą firme i bedzie happy end :roll: a jak na razie zapowiada się że znowu będą uciekać :shock:
T-BAG
Świeżak

Obrazek Ta mina mówi wszystko o tym odcinku :)
Pavel
Świeżak

Odcinek rzeczywiści był rewelacyjny. Pod koniec myślałem, że to ta agentka będzie chciała sprzątnąć Selfa, a okazało się, że to agent Self jest zdrajcą ;p no cóż trzeba czekać na kolejne odcinki :))
Mahonia
T-Bag

Odcinek superowy, powrócił PB trzymający w napięciu ;-)
Akcja T-Bag i Susan - nie spodziewałam się że aż do takich czynów dojdzie. I jak to Bagwell ma we krwi udało m się uciec przed śmiercią z rąk Susan. Ciekawe czy mu się uda z Selfem. Ale pewnie znając jego szczęście to już coś tam wykombinuje :-D
Właśnie Self... wiedziałam że zdradzi Ekipę, ale nie sądziłam, że aż tak będę wściekła. No cóż... ale Mike coś wymyśli ze swoimi towarzyszami, w końcu tego po tym serialu można się spodziewać :lol:
Sara - no tu miałam przeczucia, ze nie zabije Lisy, w końcu ona nie potrafi zabijać jak Mike^^
Generał :shock: ten człowiek mnie powala :lol: jak usłyszałam że Lisa jest jego córką to wręcz zaczęłam się śmiać.
Teraz Linc. Podobało mi się jego zachowanie. Że postawił sprawę jasno z Alexem. W sumie polubiłam tego gościa w 4 sezonie, prawie jak w pierwszym :-P
I pod koniec jedna z najlepszych scen a mianowicie Alex i Sucre popijają piwko :-D Bardzo mi się to spodobało^^
krys89
Świeżak

Moze mi ktos podac minute odcinka, w ktorej to Michael oddaje Sucre i Mahonowi scylle a sam w zamian bierze do plecaka jakas ksiazke? bo nie czaje wlasnie momentu kiedy Michael pozbywa sie Scylli z plecaka, lub cos przeoczylem.. dzieki za pomoc 8-)
agulec
Michael Scofield

Odcinek jak dla mnie w porządku, gdyby nie pierwsza scena, bo po tejże właśnie odechciało mi się dalej oglądać, a mój zapał i ciekawość reszty sięgnęła dna z trzech powodów - skąd Scofield wiedział, jak wyglądają wejścia do skrzynki nie mając ani jednego oryginalnego dysku? Skąd tak nagle w pomieszczeniu wzięła się reszta ekipy? I kiedy Scofield został hakerem?
Przygotowanie dysków z odpowiednimi wejściami mogę sobie wytłumaczyć tym, że mieli jakieś materiały od Selfa, drugiego w żaden sposób nie potrafię sobie wytłumaczyć, bo reszty drużyny nie widać w żadnym ujęciu do momentu, kiedy nagle wszyscy wyskakują z pistoletami - przeszli tak szybko jeden za drugim po tej kładce, że nawet nie było ich widać? No i ostatnia. Jak Scofield zaczął stukać w klawiaturę i kopiować Scylle, to po tym wszystkim co opisałam wyżej, moja mina wyglądała mniej więcej tak: :-?
Skończę już i skupię się na tym co mi się podobało, bo do naciąganych scen w PB powinnam się już przyzwyczaić, ale to mnie po prostu zabiło na samym początku.

A co mi się podobało - a np to, jak ładnie poradzili sobie z Generałem^^ Podobał mi się pomysł ze sporządzeniem listy ludzi, którzy zginęli, nie spodziewałam się, że Scofield biorąc długopis właśnie to zamierza napisać.
Czyste kartki od Selfa też były dość silne w wyrazie.

Self. Wiedziałam, że zdradzi, ale do ostatniego momentu właściwie nie dało się tego wyczuć. Jestem ciekawa co on teraz planuje, ale o tym szerzej w temacie tej postaci.

T-Bag - genialnie od początku do końca. Ten typ znowu zabłysną wszystkimi kończynami, wliczając w to protezę ręki.

Miriam - szkoda mi jej, młoda była, dopiero zaczynała, ale może i dobrze, że tak się stało i nie będzie się już plątała, bo nic nowego do serialu by nie wprowadziła ;D (Trzeba mieć niezłe mięśnie nóg, żeby iść 'na kucaka' w szpilkach ;D). Szkoda też pana White'a.
alan78
Świeżak

Pewnych rzeczy trzeba sie domyslic... taki urok tego serialu. Ja tez sie zastanawialem :mrgreen:
ggoorraall
Świeżak

wiadomo że chodzi selfowi okase.Jak spytał się o kupców to już wiedziałem że coś jest nietak.gupi f**t.:/co sie teraz staie.boie się że scylla trafi spowrotem do firmy.
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 21:05 przez ggoorraall, łącznie zmieniany 1 raz.
FATIL_pl
Świeżak

agulec co do ciebie:
przecież w którymś z odcinków tym z sejfem Majkel robi zdjęcia dysku, choćby wtedy miał dysk oryginalny w ręku.A także miał zdjęcia.
Ekipa nie musiała wchodzić po tej "drabinie" przecież jak już generała nie było w biurze to mogli po podłodze.A zapewne o tym wiedzieli.
Majkel zawsze był mądry te dyski były kluczem pewnie wystarczyło tylko "coś"i już ;D Scylla w rękach:D
elomike
Świeżak

Wiedziałem, że to się tak nie skończy. Byłem tego pewien. Jak Sucre otworzył piwo z Mahonem, wiedziałem że coś jest nie tak. Wiedziałem, że Self ich wyroluje jak tylko odjedzie ze Scyllą. A oni też niemądrze zrobili, że oddali mu Scyllę tak łatwo. Założę się, że T-bag nie umrze, tak jak Gretchen. Szczerze mówiąc, wolałem żeby to się tam skończyło, a 13. odcinek żeby był epilogiem. No ale jak sobie chcą, i tak będę to oglądał.
agulec
Michael Scofield

FATIL_pl pisze:
przecież w którymś z odcinków tym z sejfem Majkel robi zdjęcia dysku, choćby wtedy miał dysk oryginalny w ręku. A także miał zdjęcia.
Racja - fotografował, a nawet mierzył dysk. Zupełnie wyleciało mi to z głowy. No to już mi lepiej, że jest tego wytłumaczenie.
FATIL_pl pisze:
Ekipa nie musiała wchodzić po tej "drabinie" przecież jak już generała nie było w biurze to mogli po podłodze.

Może być, że przeszli po podłodze - nie musieli już przejmować się alarmem, skoro Generał był w drodze :576: W zasadzie, mogę przyznać, że wyszło fajnie, że tak wyskoczyli, element zaskoczenia itd, ale moje pierwsze wrażenie pozostaje takie, że pojawili się dosłownie znikąd xD Ale tam, niech będzie, dalej było już znacznie lepiej 8-)
krys89
Świeżak

krys89 pisze:
Moze mi ktos podac minute odcinka, w ktorej to Michael oddaje Sucre i Mahonowi scylle a sam w zamian bierze do plecaka jakas ksiazke? bo nie czaje wlasnie momentu kiedy Michael pozbywa sie Scylli z plecaka, lub cos przeoczylem.. dzieki za pomoc 8-)

czyli moze mi ktos powiedziec kiedy to sie stalo? :) dzieki..
Wróć do „Sezon IV”