NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Filmy które wywarły na was największe wrazenie

Dyskusje o filmach i kinie.
Mahonia
T-Bag

Ja byłam w kinie z klasą na "Katyniu" i tez muszę przyznać że nie wywarło to na mnie szczególnego wrażenia :-| W sumie to czekałam aż ten film się skończy, bo żadnej akcji, nic... Ale nie było z kolei aż tak tragiczne, ze nie dało się całkowicie oglądać ;-)
B...
Michael Scofield

taki rodzaj filmu jak Katyn akcji miec nie musi...
wszyscy wiemy dlaczego.
Na mnie zrobił ogromne wrazenie, mimo ze nie był przesadnie 'nabity' efektami, zwrotami akcji itp, bo to byłoby bez sensu. Przedstawił w podwójny sposób tragedie tamtego wydarzenia. Oprócz tego na co wszyscy czekalismy, a co zobaczylismy własciwie w ostatnich scenach ( które były takie :shock: :shock: :shock: ), mielismy okazje poznac takze inne okolicznosci, reakcje członków rodzin zolnierzy a to tez bardzo istotne.

Poza tym sądzę, ze kino to niezbyt własciwe miejsce na taki seans.
edzik
Michael Scofield

No zgadzam sie z B... ze ten film lepiej obejrzec w domu spokojnie. Pierwszy raz widzialam w kinie jak poszlismy z klasa, a ze interesuja mnie takie filmy to ogladalam z zaciekawieniem, ale polowa klasy wolala rzucac sie popcornem. Jakies 4 miesiace pozniej ogladalam kawalkiem w domu z rodzicami i wywnioskowalam ze nie jest to film ktory mozna ogladac kilka razy. Dlaczego? W sumie nie wiem, ale nie i juz. Mysle ze kazdy powinien ten film zobaczyc.

najbardziej rozwalila mnie znajoma, ktora pewnego razu zapytala: "Co to jest ten Katyn?"
madamebutterfly
Mahone

hmn, chodziło mi o to, że spodziewałąm się jakby "czegoś więcej" po tym filmie...
na wycieczce z klasą ostatnio byłam w obozie w Sztutowie i tam puścili nam taki 10 minutowy filmik, i poryczałąm się na nim... nie było tam takiej rozlazłości, żadnego zanudzania, tylko "krótko, zwięźle i na temat..."
suche fakty... no i jeszcze te buciki... i taka bujawka... i wzruszyło mnie to duużo bardziej niż 2 godzinne oglądanie "Katynia"
ale o filmie "Katyń" było głośno Europie i ogólnie w świecie, więc za to mają ode mnie plus... że inni w końcu dowiedzieli się trochę o historii Polski ^^
Ania1991_ck
Michael Scofield

Fajne w "Katyniu" jest to że możemy zobaczyć te wydarzenia oczami różnych ludzi. Chociaż by żony tego Andrzeja i jego kolegi który przeżył. Tak bardzo się różniły, a jednak obie były takie pełne szczerości.
gosia!.
Tweener

Mnie jakoś 'Katyń' nie poruszył...Co prawda nie spodziewałam się żadnego wielkiego i wspaniałego filmu, od początku wydawał się przereklamowany i za bardzo nagłośniony...
O wiele bardziej wywierają wrażenie te filmy dokumentalne o obozach, itd.
Tzn. może jakbym sobie obejrzała 'Katyń' tak w domu, na spokojnie, to odebrałabym go inaczej, niż tak na przymus w kinie z klasą...
Piotras003
T-Bag

ja w sumie Katynia to nie ogladalem no ale jak juz jestesmy przy takich filmach to poruszajacy był film Romana Polańskiego PIANISTA ;-)
Pam
T-Bag

Też oglądałam Pianistę... Brody bardzo dobrze zagrał
madamebutterfly
Mahone

mam w domu od dłuższego czasu już ale jakoś nigdy nie przemogłam się zeby go włączyć (jak byłam małą to mama mi nie pozwoliła a potem to jakoś tak wyszło..) muszę kiedyś po prostu obejrzeć i już...
edzik
Michael Scofield

A co powiecie o filmie Karol-papiez, ktory pozostal czlowiekiem? Mnie strasznie poruszyl. Pierwsza czesc byla wzruszajaca ale plakalam tylko na koncowce, a w drugiej to eh... bylo kilka takich lzawych momentow. Widzialam go w kinie i jak po seansie wlaczyli swiatla to wszystkie dziewczyny mialy tusz rozmazany a i kolega z klasy mial czerwone oczy. Swietnie odegrana rola Adamczyka. filmy zagranicznych produkcji nawet nie umywaja sie do naszego.
madamebutterfly
Mahone

a ja oglądałam go ostatnio dopiero... była szkolna wycieczka kiedyś na to ale ja akurat byłam gdzieś na szachach i nie pojechałam...
film był bardzo fajny, mimo,że polski to i tak robi wrażenie...
też płakałam na końcu, bo to było strasznie wzruszające...
a w takich religijnych klimatach, to oglądaliście pasję???
Scylla
Fernando Sucre

madamebutterfly pisze:
a w takich religijnych klimatach, to oglądaliście pasję???
Widziałam tylko kawałki. Głośny film ale myślę że niektóre sceny były troszeczkę wyolbrzymione.
Ania1991_ck
Michael Scofield

Zgadzam się, Pasja była trochę przesadzona. nie obejżałam całej bo nie ma tak mocnych nerwów. :mrgreen: :roll:
agulec
Michael Scofield

Ostatnio obejrzałam sobie horror SHUTTER, wersję japońską.. oczywiście z nastawieniem, że język będzie mnie rozśmieszał bardziej niż film straszył. Powiem Wam, że szybko przestałam się śmiać. W ogóle nie pamiętam języka z tego filmu. Był.. straszny, ale właściwie nie wiem dlaczego.. sama jego tematyka lekko przerażała^^
Są sceny, że rzecz dzieje się rano, przy pełnym świetle, a i tak jest strasznie.
Poza tym świetne zakończenie - przemyślane i stopniowo odkrywane przez cały film.
Wersji amerykańskiej nie oglądałam, ale (nie sądziłam, że to kiedyś powiem) polecam wersję japońską - jeżeli macie ochotę się bać ;) Naprawdę jeden z mocniejszych horrorów jakie widziałam - bez krwi i wybebeszania flaków, czyli właśnie taki jaki lubię. Straszny, nie obrzydliwy :]
madamebutterfly
Mahone

hmn, mi się podobał "the descant.." bo się bałam... fajnie zrobiony, i taki.... ohh
ogólnie z horrorów to podobała mi się jeszcze "śmiertelna gorączka nawet..
klątwy,ringi, piły i takie tam mocno popularne są nie straszne ale obrzydliwe (szczególnie piła, dlatego nie obejrzałam wszystkich części..)
jeszcze umitywille ujdzie, bardzo fajny jest, a jak ktoś lubi śmieszne horrory to chyba nic nie pobije przeklętej
buachachacha... (te wilkołaki ^^ )
Tanira
Michael Scofield

"Gdzie jesteś Amando"
osobiście uwazam, że książka lepsza
necik665
C-Note

''pachnidło'' świetny film a jestem teraz właśnie w trakcie czytania książki : ) polecam
edzik
Michael Scofield

agulec pisze:
Ostatnio obejrzałam sobie horror SHUTTER, wersję japońską.. oczywiście z nastawieniem, że język będzie mnie rozśmieszał bardziej niż film straszył. Powiem Wam, że szybko przestałam się śmiać. W ogóle nie pamiętam języka z tego filmu. Był.. straszny, ale właściwie nie wiem dlaczego.. sama jego tematyka lekko przerażała^^
Są sceny, że rzecz dzieje się rano, przy pełnym świetle, a i tak jest strasznie.
Poza tym świetne zakończenie - przemyślane i stopniowo odkrywane przez cały film.
Wersji amerykańskiej nie oglądałam, ale (nie sądziłam, że to kiedyś powiem) polecam wersję japońską - jeżeli macie ochotę się bać ;) Naprawdę jeden z mocniejszych horrorów jakie widziałam - bez krwi i wybebeszania flaków, czyli właśnie taki jaki lubię. Straszny, nie obrzydliwy :]
O tak! pewnego dnia Edzik ktora horrorow sie nie boi zasaidla z bratem przed TV i wlaczyla film. To byl pierwszy horror na ktorym krzyczalam xD. Amityville przy tym to pikus. Fakt japonskie filmy maja w sobie cos co przeraza. sami aktorzy oraz jezyk powoduja dreszczyk na plecach. Jesli ktos nie widzial to polecam.
necik665
C-Note

ojej oglądałam shutera 5 razu. dopiero za piątym piszczałam ze strachu :shock: ale ciiii :>

a oglądaliście hostel2? tez robi wrazenie
agulec
Michael Scofield

a oglądaliście hostel2? tez robi wrazenie
Oglądałam jedynkę i dwójkę, ale nie przepadam za tego typu filmami. To są horrory, w których im więcej krwi tym lepiej. U mnie one nawet nie wywołują strachu, tylko obrzydzenie i po prostu nie mogę patrzeć "te" sceny, bo mi niedobrze.
Jeżeli już bym miała porównać pierwszą i druga część, to wybieram pierwszą, bo zakończenie w dwójce jest tak tandetne, że nawet nie chce mi się na ten temat pisać :roll:
necik665
C-Note

oj no tak moze nie wypowiadajmy się na temat końcówki ... ja to pierwszej części nie oglądałam :| no tak, ja lubie horrory ale bardziej z udzialem duchów lub coś w tym stylu :)
edzik
Michael Scofield

U mnie one nawet nie wywołują strachu, tylko obrzydzenie i po prostu nie mogę patrzeć "te" sceny, bo mi niedobrze.
Dokladnie, mega oblesny film. Nic w nim przeciez strasznego nie ma. Ogladalam dwojke i polowe jedynki. Druga czesc jest chyba mniej oblesna, bo w jedynce obejrzalam pol i mialam odruchy wymiotne.
Zdecydowanie wole horrory z jakimis zjawami duchami i nie wiadomo czym jeszcze
necik665
C-Note

zupełnie jak ja... juz horrory typu klątwa są lepsze
B...
Michael Scofield

zgadzam sie^^
takie gdzie nagle cos gdzies wyskoczy a Beatka na fotelu podskoczy :lol:
z jakimiś niewyjasnionymi zjawiskami sa własnie najlepsze ;-)
necik665
C-Note

trzyma cię w napięciu i oglądasz bo chcesz wiedzieć jak wszystko dalej się potoczy ;) czasami sama zgaduje co bedzie dalej ;D
Ostatnio zmieniony 2008-07-17, 18:41 przez necik665, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „FILMY”