NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Manga&Anime - rozmowy ogólne

Dyskusje o filmach i kinie.
Fl3t05
Świeżak

Zachęcony poparcie mojego pomysłu przez AutumnLeaf oraz marq112 w temacie o tapetach (klik) postanowiłem założyć temat o mandze i anime. Póki co - jako rozmowy ogólne, ponieważ nie wiem jak dużą sympatię zyska sobie ów wątek oraz jak wielu użytkowników będzie w nim postować. Ewentualnie później wydzieli się kilka osobnych tematów np. poświęconych konkretnym tytułom.

W każdym razie chciałbym zaproponować kilka tematów do rozmowy.
1) Jakie są Wasze ulubione tytuły mang/anime? Które z nich chcielibyście polecić? Dlaczego właśnie je?
2) Co obecnie czytacie/oglądacie?
3) Odwieczny spór otaku: manga czy anime? Którą z tych rzeczy bardziej sobie cenicie oraz oczywiście dlaczego?

W takim razie ja zacznę:

Ad. 1
Moim ulubionym anime zawsze był, jest i będzie Dragon Ball. Ta seria wciągnęła mnie do świata mangi&anime, dzięki niej poznałem tajniki japońskiej kultury. Pamiętam te czasy, gdy codziennie o 15:00 włączało się RTL7, aby zobaczyć Goku i spółkę. DB stanowiło olbrzymi przełom w moim życiu. Później prowadziłem stronę internetową (całkiem popularną zresztą) poświęconą owemu tytułowi. Na dobrą sprawę Smocze Kule mogą wydawać się słabym anime - kiepska kreska (lata 80. -.-'), muzyka, taka sama fabuła. Dla mnie jednak zawsze będą numerem jeden - cholernie wiele im zawdzięczam.
Z kolei najlepszym anime jakie widziałem jest bez wątpienia Death Note. Jest to nowa seria (rocznik 2006), ale już zyskała sobie olbrzymią popularność na całym świecie. 37-odcinkowe anime, które zawładnęło sercami milionów fanów m&a. Cudowna kreska, genialna muzyka, a przede wszystkim... fabuła! Tak idealnego fabularnie anime nie widziałem nigdy. Wciąga, naprawdę wciąga. Polecam tą serię każdemu, bo naprawdę warto!
Warte uwagi jest także anime Naruto. Opowiada ono o małym chłopcu, który chce zostać ninja. Świetne anime okrzyknięte następcą Dragon Ball'a. Świetna fabuła, muzyka. Naprawdę warto oglądać, mimo że to tasiemiec (220 odcinków pierwszej serii + 32 [na chwilę obecną] odcinków serii drugiej). Polecam!
Inne tytuły warte IMO uwagi: Elfen Lied; Neon Genesis Evangelion; X; FullMetal Alchemist; Cowboy Bebop; Samurai Champloo.

Jeżeli chodzi o mangi to absolutnym numerem jeden jest dla mnie Naruto. Manga Masashiego Kishimoto, która bije wszystkie inne na głowę. Na jej podstawie tworzone jest anime, o którym pisałem wcześniej, ale ono nie dorównuje mandze. Niesamowite zwroty akcji, przecudna kreska i świetna fabuła. Manga ukazuje się cały czas na bieżąco, obecnie mamy 377 rozdział. Mój numer jeden od wielu, wielu miesięcy.
Świetną mangą jest także Dragon Ball. Nie będę się rozpisywał, bo chyba każdy zna anime tworzone na jej podstawie. Dodam tylko, że manga warta uwagi, mimo że całkiem długaśna (42 tomy).
Świetną mangą, którą czytam na bieżąco jest GANTZ. W obecnej chwili pojawił się na sieci 260 rozdział mangi. Wciąga, naprawdę wciąga. Kreskę również ma cudowną, a co najważniejsze - realistyczną. Klimat nie mój (takie trochę fantasy, moce nadprzyrodzone etc.), ale wciągnęła mnie dogłębnie. Jest świetna!
Szczerze powiedziawszy to mang nie czytam zbyt nałogowo, więc nie będę wymieniał innych tytułów - co nie znaczy, że nie znam ;p.

Ad. 2
Obecnie oglądam:
* Naruto Shippuuden - druga seria Naruto, której odcinek pojawia się co tydzień.
* Sayonara Zetsubou Sensei - świetne anime o emo-nauczycielu, który cały czas próbuje popełnić samobójstwo. Na sieci pojawiło się już 9 odcinków.
* Clannad - nowe, ale jakże cudne anime. Co prawda widziałem tylko 5 epków (tyle wyszło), ale myślę, że jest to jedno z najlepszych anime tego roku.
* Myself; Yourself - nowa komedia romantyczna. Polecam! 5 odcinków już wyszło.
* Bamboo Blade - świetna komedia o szkole kendo! Bawi do łez ^^. Obecnie pojawiły się 3 odcinki.
* KimiKiss Pure Rouge - romans, 4 odcinki póki co ;p.
* Higurashi no Naku Koro ni - jestem dopiero na 14 odcinku (seria ma 26), ale już mogę powiedzieć, że jest naprawdę wyjątkowa xD!
Nowe odcinki każdego z tych anime pojawiają się raz w tygodniu.

Obecnie czytam:
* Naruto - jak już pisałem mój numer jeden wśród mang. Obecnie wyszło 377 rozdziałów, a manga dalej nabiera tempa!
* GANTZ - świetna, wciągająca manga. Ostatnie chaptery trochę słabsze, ale mam nadzieję, że się rozkręcą. 260 rozdziałów, dalej wychodzą nowe (co 2 tyg.).
* Samurai Deeper Kyo - manga, którą właśnie zacząłem czytać (z niej mam avek i sygnę) - bardzo fajna. Nie wiem ile jeszcze ma rozdziałów, ale coś ponad 100 i dalej wychodzą nowe ;p.

Ad. 3
Odwieczny problem, co?
U mnie sprawa wygląda troszkę skomplikowanie. Osobiście wolę mangę, ale... tylko w formie tomikowej. Jeżeli chodzi o skanlacje to nie czytam praktycznie w ogóle (wyjątki: Naruto, GANTZ), a na tomiki mnie nie stać (kilka mam, ale nie jest to dużo). Wybieram więc anime, które oglądam częściej i chętniej - na kompie. A jak jest u Was :)?

Mam nadzieję, że temat zyska sobie sympatię. Oczywiście nie musimy rozmawiać tylko i wyłącznie na tematy podane przeze mnie - możecie też proponować swoje. Liczę na Waszą kreatywność. Jeżeli są ludzie, którzy nie są zapoznani z materiałem, a chcieliby się dać wciągnąć w świat m&a to proszę również pisać - z pewnością coś się poradzi ;p.
niunia
Michael Scofield

tak myslałam juz wczesniej, że ten temat powstanie, zauważając w postach, iż bardzo lubisz mange&anime. :-)

Mi osobiscie owa manga&anime kojarzy sie z dzieciństwem, tak.. kiedyś tylko czekałam na nowe odcinki pokemonów :mrgreen: ah, kiedy to było. jak ten czas nieubłaganie szybko mknie do przodu..
Tymczasowo od bardzo dawna juz nie jestem ich 'zwolenniczką', alezycze by temat rozwijał sięjak najlepiej.
a no własnie, muminki rowniez nalezą do mangi, badz anime ? :->
pozdrawiam Fl3t05 :-)
AutumnLeaf
Michael Scofield

muminki nie należą do anime ;)
Pokemony to moje dawne czasy i na szczęście już z nich wyrosłam ;)
Ja ostatnio wariowałam na punkcie GREEN GREEN, romantyczna historia, trochę jak American Pie XD
Manga czy anime...hmmm...ja wolę mange, w życiu w wersji tomikowej nie miałam jej w ręku :), ale lubie przeglądać skanlacje^^
Fl3t05
Świeżak

niunia pisze:
kiedyś tylko czekałam na nowe odcinki pokemonów
Pokemon to jedno z anime, do których mam olbrzymi sentyment. Wiadomo, to anime przeznaczone raczej dla ludzi młodszych, ale prawda jest taka że chyba każdy znasz oglądał Pokemony i zbierał TAZO z chipsów xD. Teraz bym nie mógł obejrzeć nawet jednego odcinka, ale kiedyś za tym szalałem. Poke-mania rozpoczęła się u mnie gdzieś z 6-7 lat temu i trwała spory kawałek. Teraz Pokemonów już nie oglądam, ale dażę to anime ogromnym szacunkiem :).
niunia pisze:
a no własnie, muminki rowniez nalezą do mangi, badz anime ?
Nie widziałem nigdy mangi "Muminki", ale nie wiem jaki jest japoński tytuł.
Z tego co wiem "Muminki" zaliczają się do anime, ponieważ były tworzone w Japonii. Posiadają co prawda troszkę inną kreskę, ale większość osób do anime je zalicza. Podobnie zresztą jak "Pszczółkę Maję" ;p.
AutumnLeaf pisze:
Ja ostatnio wariowałam na punkcie GREEN GREEN, romantyczna historia
Klasyka gatunku ecchi ;). Widziałem jakiś czas temu, naprawdę świetne anime i genialny pomysł na wykonanie. Spodobał mi się opening z tego anime. No i moja piękna Futaba-chan *_____*
AutumnLeaf pisze:
ale lubie przeglądać skanlacje^^
Pochwal się jakie, może któreś czytałem ;p.
AutumnLeaf
Michael Scofield

jak znajdę zakopane na moim kompie to jasne, że się pochwalę ^^
w sumie nie czytałam ani nie widziałam, ale kojarzę ONE PIECE, ma podobno oryginalną kreskę, zagmatwaną fabułę i cholernie dużo odcinków, jeżeli chodzi o "serial".
Ja jakoś nie wiem dlaczego, nie trawie Naruto. Te postacie wyglądają jakby miały kocie wąsy, nie wiem, może to ma tak być XD
MUMINKI anime?ło matko ja pierwsze słyszę ^^ to po prostu bajka ;)
Oktarynka
Fernando Sucre

Bajka... to nie jest zwykła bajka... to bajka zrobiona przez JAPOŃCÓW więc anime 8D.

Ja tam nie przepadam za M&A, przeczytałam "Chobits", oglądałam parę odcinków Shaman King (tak głupie że aż śmieszne), poza tym wiem o co chodzi w Naruto (zupełnie niechcący - w życiu tego nie oglądałam/czytałam) i w Pokemonach (zbierałam żetony z chipsów,.. ale ej! to się liczy?)
AutumnLeaf
Michael Scofield

kurde, Muminki są fińskie! ;P dawać oddzielny temat na Muminki XD
Fl3t05
Świeżak

AutumnLeaf pisze:
w sumie nie czytałam ani nie widziałam, ale kojarzę ONE PIECE, ma podobno oryginalną kreskę, zagmatwaną fabułę i cholernie dużo odcinków, jeżeli chodzi o "serial".
Tak, to prawda. Manga ma prawie 500 rozdziałów, a anime ponad 300 odcinków! Prawdziwy tasiemiec!
Ja zacząłem czytać One Piece, ale dotrwałem do 70 chaptera - potem zaczęło mnie nudzić i porzuciłem mangę. Aczkolwiek OP ma wielu fanów na całym świecie, z opinii jest to jeden z lepszych shonen, chociaż mi osobiście do gustu nie przypadł.
AutumnLeaf pisze:
Ja jakoś nie wiem dlaczego, nie trawie Naruto. Te postacie wyglądają jakby miały kocie wąsy, nie wiem, może to ma tak być XD
Kocie wąsy ma tylko główny bohater - to oznaka, że zapieczętowano w nim demona ;p.
Mnie Naruto podoba się zajebiście, ale to nic dziwnego - w końcu jestem fanen shonenów. Jeśli nie podoba Ci się anime to możesz spróbować wziąć się za mangę - zawsze to inaczej. Ale oczywiście do niczego nie zmuszam, jest wiele bardziej ambitnych tytułów ^^.
AutumnLeaf pisze:
MUMINKI anime?ło matko ja pierwsze słyszę ^^ to po prostu bajka
Na dobrą sprawę anime to także bajka xD.
Oktarynka pisze:
przeczytałam "Chobits"
Widziałem może z dwa odcinki i kilka rozdziałów mangi. To tytuł raczej dla dziewczyn, mi się spodobał średnio. Wolę coś innego. Natomiast moja siostra szaleje na punkcie Chii.
Oktarynka pisze:
oglądałam parę odcinków Shaman King (tak głupie że aż śmieszne)
Widziałem jeden odcinek na TV4 i... popieram Twoje zdanie. Anime w ogóle mi się nie podoba, kiepska fabuła, marna kreska. Podobno manga jest dużo lepsza, ale jakoś nie mam zamiaru się za nią brać. Ogólnie to nie polecam.
Oktarynka pisze:
poza tym wiem o co chodzi w Naruto
I jak? Nie interesuje?
Oktarynka pisze:
i w Pokemonach
To chyba każdy wie xD.
Oktarynka pisze:
zbierałam żetony z chipsów,.. ale ej! to się liczy?
Też zbierałem ;). Czy się liczy? Nie wiem. W każdym razie coś tam wiesz ^^.
AutumnLeaf pisze:
kurde, Muminki są fińskie! ;P
Fiński jest cykl powieści o Muminkach (a raczej został napisany przez Finkę). Serial jest japoński czyli spokojnie można go zaliczyć do anime :).
MarQ
Michael Scofield

Ja zaczynalem od Dragon balla Z i GT. zwykly jakos mi nie przypadl do gustu i woglole go nie ogladalem. jeszcze troche pokemony ogladalem jak bylem maly.
AutumnLeaf pisze:
Ja ostatnio wariowałam na punkcie GREEN GREEN
tez ogladalem, nawet fajne, tylko nie wiem czemu na kreskowka.pl od 18 lat :-P :-P :-P
Fl3t05
Świeżak

marq112 pisze:
Ja zaczynalem od Dragon balla Z i GT. zwykly jakos mi nie przypadl do gustu i woglole go nie ogladalem.
Mimo że Dragon Ball jest moim ulubionym anime, to mi do gustu nie przypadła tylko seria GT. Nie mówię, że była zła, ale nie było to już to samo - z racji tego, że było tworzone przez fanów, a nie na podstawie mangi tak jak pozostałe części. Pierwsza seria to klasyk, szczególnie turnieje Tenkaichi Budokai, a obie walki Goku z Piccolo - genialne. Seria Z też trzymała klimat, ale IMO gdzieś tak do Cell Sagi. Buu Saga jest dla mnie troszkę naciągana, poziom SSJ3 to już lekka przesada. Co nie zmienia faktu, że lubię ;).
marq112 pisze:
jeszcze troche pokemony ogladalem jak bylem maly.
To chyba każdy oglądał ;). Kilka lat temu weszły do Polski i zrobiły furorę. Każdy dzieciak zbierał TAZO z Lay'sów i oglądał je codzinnie na Polsacie. Ja naprawdę miło wspominam to anime.
BTW "za moich czasów" wszystkich Pokemonów było 151. Ostatnio trafiłem przypadkiem na jakąś stronkę w tej tematyce i zauważyłem, że jest ich już 491 ;o. Pamiętajmy, że dalej powstają - w Polsce dalej są fani tego anime (młodsi, bo młodsi, ale są ;p).
marq112 pisze:
tylko nie wiem czemu na kreskowka.pl od 18 lat
Bo na tą stronę wchodzą dzieciaki w wieku 10-13 lat, zafascynowaniu Pokemonami i jetixową wersją Naruto - stąd taki napis, aby ich odstraszyć. Tak naprawdę anime typu ecchi (czyli takie jak Green Green) polecane są od 15-16 lat - ze względu na lekkie dawki erotyki, serwowane przez twórców.
MarQ
Michael Scofield

ej no czemu nikt sie nie wypowiada ?? nie wieze ze nikt sie nie stykal w dziecinstwie z m&a
Fl3t05
Świeżak

marq112 pisze:
ej no czemu nikt sie nie wypowiada ?
Ciężko mi odpowiadać na swoje posty ;).
marq112 pisze:
nie wieze ze nikt sie nie stykal w dziecinstwie z m&a
Nie tylko w dzieciństwie. Kiedyś nie było tak ambitnych tytułów jak teraz. Nie wierzę, że nikt teraz nie zetknął się z m&a :).
Gengawa
Świeżak

bardzo wciągająca jest "Księżniczka Mononoke", polecam :)
Fazer15
Sara Tancredi

Obecnie czytam:
Bleach. Oglądałem Anime ale po SS-sadze spadło na psy :(

Zawsze lubiłem DB. Najlepsze DBZ do trurnieju Cell'a.

Oglądałem DN ale się pogubiłem :/ :P

Pierwszą serie Naruto obejrzałem, 2 znacznie gorsza. Manga dobra, ale mi się znudziła.
Nero
Lincoln Burrows

Dragon Ball był fajny. Szczególnie seria Z.
Ale Pokemony były moim ulubionym anime zdecydowanie. Również jak inni zbierałem TAZO z Lays'ów :-D
Bellatoris
Lincoln Burrows

Pamiętam, że lubiłam anime, gdy miałam ok. 7 lat..... Oglądałam Dragon Ball-a, Saylor moon itp. Obecnie jednak wolę mangę..... Czytam Naruto, i zamierzam przeczytać DNAngel, bo moja koleżanka ma wszystkie tomy....=)=)
czarny_rumak
Sara Tancredi

ja interesowałam się kiedyś dragon ballem pokemonami i chyba mistrzami kajudo czy coś...ale teraz to nic nie rusza mnie to :)
Fazer15
Sara Tancredi

Dragon Ball był fajny. Szczególnie seria Z
Tak, seria Z zdecydowanie najlepsza. Bo GT już nie było na podstawie Mangi.
Fl3t05
Świeżak

Fazer15 pisze:
Obecnie czytam:
Bleach. Oglądałem Anime ale po SS-sadze spadło na psy
Przy anime dotrwałem do 10 epka, mangę przeczytałem do 70 chapa. Jakoś mi się nie podoba ten tytuł. Szanuję go, bo ma wielu fanów, ale dla mnie jest do dupy.
Fazer15 pisze:
Zawsze lubiłem DB. Najlepsze DBZ do trurnieju Cell'a.
Tak, zgadzam się. Buu Saga już nie ma tego klimatu, nie wspominając już o DBGT, które jest po prostu kiepskie.
Fazer15 pisze:
Oglądałem DN ale się pogubiłem
Proponuję wrócić do oglądania, bo to genialne anime jest.
Ja dzisiaj zacząłem oglądać Code Geass, które jest podobne trochę właśnie do Death Note i muszę powiedzieć, że zajebiście się wkręciłem ^^.
Fazer15 pisze:
Pierwszą serie Naruto obejrzałem, 2 znacznie gorsza.
Bo robiona na ilość, a nie jakość.
Fazer15 pisze:
Manga dobra, ale mi się znudziła.
A czytasz dalej? Bo walka braci Uchiha wcale nie jest taka zła ;).
Nero pisze:
Dragon Ball był fajny. Szczególnie seria Z.
Fakt, moja ulubiona.
Bellatoris pisze:
Czytam Naruto, i zamierzam przeczytać DNAngel, bo moja koleżanka ma wszystkie tomy....=)=)
Co do mangi to mnie ostatnio wkręcił Berserk. Obejrzałem anime. Przed jego obejrzeniem nie planowałem brania się za mangę, ale anime kończy się w taki sposób... że za mangę wziąć się trzeba! Naprawdę świetny tytuł.
czarny_rumak pisze:
mistrzami kajudo
WTF?
Aglek
Michael Scofield

Moje pierwsze anime jakie obejrzałam było Dragon Ball. Ubóstwiam choć dawno nie oglądałam... Pierwsza manga...;p Brzoskwinia :P Poczytałam sobie kiedys w empiku... :P Potem jeszcze FullMetal Alchemist którego czytałam troche, ale nie duzo... Bardzo mnie wciągneło...;p Pokemony i Naruto nigdy specjalnie mnie nie zainteresowało... I jakieś jeszcze czytałam tylko miało bardzo dziwna nazwe... Youshcośtam... Nie pamietam... :P
Xaneta
Michael Scofield

ja oglądałam Dragon Ball'a,Pokemony i Sailor Moon. SM przestałam oglądać gdyz stwierdziłam ze jest za dużo odcinków i nie chce mi sie braków nadrabiać xD a tak to wole bardziej rysować jakies mangowe postacie ;]
Rafaqio
C-Note

[center]DRAGON BALL
[/center]

[center]
Obrazek[/center]

Oczywiście, że moją ulubioną bajką ( mangą ) jest Dragon ball na równi wszystkie części!! Jak byłem mały oglądałem każdy odc. na RTL 7 chyba z 3 razy każdy odc. Potem RTL 7 wykupił TVN no i szlag to trafił. Później dla odśwerzenia pamięci obejrzałem sobie na necie. Jest to światowa bajka! Najlepsza jaką kiedykolwiek oglądałem nawet od Wilk i zając przy którym zawsze się śmiałem.
POLECAM GORĄCO kto jeszcze nie oglądał tej światowej bajki!
Oczywiście manga rządzi... E tam pokemony głupi byłem, że je oglądałem :P Chociaż na ogół nie były takie złe xD Ale teraz bajki w stylu Pokemonów to już Shit jak You Gi Oj czy jakoś tak albo Digimony to już dopiero shit :P
[center]
Dragon Ball Rulez!!
[/center]
Serdziu
C-Note

a mnie tam oczywiście poza Dragon Ball :-P Batman animowany podoba :mrgreen: aż troche głupio pomyśleć ale pamiętam jak miałem ze 6 lat to oglądałem czarodziejke z księżyca czy jakoś tak :lol: :lol: :lol: a tak z nowocześniejszych to Final Fantasy mi się też podoba :mrgreen: chociaż kilka części jest tylko to fajne :-) aż fajnie popatrzeć co współcześni graficy potrafią zrobić :-D
Wróć do „FILMY”