napisy czy lektor

Dyskusje o filmach i kinie.

napisy czy lektor

76%
napisy
65
24%
lektor
21

Liczba głosów: 86

MarQ
Michael Scofield

Wolicie napisy czy lektor z polsatu.

Ja oczywiscie napisy
Bluelock
Tweener

Oczywiście, że napisy.

Lektor to nie to samo ! Nie polecam lektora ! :D
KhAn
John Abruzzi

Ja tylko preferuje napisy i nie widzę innego rozwiązania przy oglądaniu filmów. Lektor to szajs a zwłaszcza polski.
Sebastian66i6
Lincoln Burrows

of course że napisy ! ! ! lektor jest beznadziejny. tłumaczenie jeszcze gorsze.. "najlepsze"-> tweener - na polsacie jest to "sierotka" hahahahahahahahahahahahaha
Mela0607
T-Bag

jeśli chodzi o filmy jak i seriale to przyznam iż lektor jest niestety najgorszym rozwiązaniem, ponieważ zagłusza klimat filmu i nie można się w niego tak jakby wczuć, a jeszcze pojawiają się specyficzne głosy aktorów, które jednak warto usłyszeć; strach, radość, smutek; dzięki temu film staje się o wiele lepszy, a nie jeśli w tle jakiś koleś zacznie tłumaczyć i film już nie jest tak dobrze odbierany
KhAn
John Abruzzi

Żeby to tłumaczył jeszcze i wczuwał sie w tą role lektora. Ale on to czyta jednym ciągiem bez żadnego zaakcentowania stanu w jakim sie znajduje bohater. Żenada normalnie.
Mela0607
T-Bag

KhAn pisze:
Żeby to tłumaczył jeszcze i wczuwał sie w tą role lektora. Ale on to czyta jednym ciągiem bez żadnego zaakcentowania stanu w jakim sie znajduje bohater. Żenada normalnie.
z tym to byłby problem, bo przecież im płacą tylko za tłumaczenie tekstu (dialogów), a wogóle nie chce im się, aby poświęcać więcej czasu na to by angażować się w każdą rolę, ale jeśli chodzi o animacje to jednak jestem za dubbingiem, chociaż bywało iż chciałam posłuchać głosów aktorów (jak to było np. w TMNT czy też Happy Feet)
AutumnLeaf
Michael Scofield

jak dla mnie napisy rządzą, lektor w stosunku do niektórych aktorów to zbrodnia! ;-)
Ble
C-Note

Lektor to zło :-x

Napisy, napisy, napisy. A najlepiej bez niczego, bo wtedy nie skupiasz się na czytaniu, ale na rzeczach najważniejszych. Ale to wersja tylko dla znających (chociaż mniej więcej) język oryginalny ;)
AutumnLeaf
Michael Scofield

powiedziałabym nawet, że "zuo" :P:P:P
ja ostatnio oglądałam bez napisów, bo byłam zmuszona i całkiem nieźle było...dało radę nawet ^_~
Oktarynka
Fernando Sucre

Lektor nie takie zło w sumie jak DUBBING T_T A W KINACH ZAWSZE JEST DUBBING NA BAJACH!!!!!111oneone (oktarynka była na simpsonach z napisami *uff!* ale Ratatuj pewnie będzie z dubbingiem tylko i wyłącznie >>)
mahones
C-Note

Ogólnie to ja wolę lektor, ponieważ lepiej się ogląda. Ale jak mam wybierać słaby lektor a dobre napisy to oczwyiście wybieram dobre napisy niż szpetny lektor. Więc mówię to jeszcze zależy z czym się lepiej oglada film. :-D Chyba że jest przeciewięstwo wtedy wybieram zawsze lektor. IWONA :lol:
wojtas264
Tweener

Napisy :mrgreen: Lektor odpada, chyba, że jakiś profesjonalny Dubbing :-P
Aurora
Świeżak

Napisy, napisy, napisy.
A Iwona najlepiej nadaje się do śmiechogennych filmików na youtubie, moim zdaniem. Ale to tylko moje zdanie xD
Lektor polski jest straszny, chociaż jeśli do wyboru mam dubbing i lektora, to wybiorę lektora. Jednak napisy są najlepsze, przynajmniej dla mnie - nie znam na tyle dobrze angielskiego (czy jakiegoś innego języka), żeby móc oglądać ot tak, bez polskiego wspomagania.
Natalie
Tweener

Ble pisze:
Lektor to zło
tez tak uważam;] wole oglądać filmy z napisami, studiuje angielski więc powinnam oglądać nawet i bez napisów, ale Michael za często szepta więc usłyszeć nie usłyszę co on tam wtedy gada, jedynie mogę się domyślić co mu w duszy gra;)
Damian1989
Sara Tancredi

ja wole oglądać z napisami ale jak mi sie nie chce to oglądam z lektorem :P
Ms_psycho
Fernando Sucre

Napisy.
Chociaż nie we wszystkich filmach, ale jeśli chodzi o PB to zdecydowanie.
Fl3t05
Świeżak

Nie będę się wyróżniał, wolę napisy. Lektor śmierdzi.
Oktarynka pisze:
Lektor nie takie zło w sumie jak DUBBING
Szczerze powiedziawszy to dużo bardziej wolę dubbing od lektora. Przynajmniej mamy jakiś podział na głosy i odczuwamy emocje bohaterów. Przeciwnie niż w przypadku lektora.
Oktarynka pisze:
W KINACH ZAWSZE JEST DUBBING NA BAJACH
Ostatnio byłem na "Opowieściach z Ziemiomorza" - puszczone zostały kulturalnie z polskimi napisami i oryginalnym polskim dubbingiem. Samego filmu jednak nie polecam.
Przegląd filmów ANIMEwanych też chyba puszczają z napisami, ale co do tego nie jestem pewien.
Sebastian66i6 pisze:
of course że napisy ! ! ! lektor jest beznadziejny. tłumaczenie jeszcze gorsze.. "najlepsze"-> tweener - na polsacie jest to "sierotka" hahahahahahahahahahahahaha
Równie dobrze mógłbyś mieć napisy z takim tłumaczeniem + błędy ortograficzne. Wtedy sam zdecyduj.
Rozważamy opcje (przynajmniej ja) idealnych napisów i idealnego lektora.
Crane
Tweener

Napisy. Prawdziwego głosu aktora nie zastąpi żaden lektor. I przy okazji można poduczyć się angielskiego:P
Marcin
Tweener

Jasne, ze napisy. Lektor zawsze coś zmieni i to nie jest to samo...
Fl3t05
Świeżak

Sebastian66i6 pisze:
po pierwsze - kto ci tak powiedział ?
Możesz rozważać opcje najgorszych napisów i najgorszego lektora. Na to samo wyjdzie. Wiadomo przecież, że jak wybierzesz idealne napisy i kiepskiego lektora to to drugie nie ma szans. W drugą stronę to samo.
Sebastian66i6 pisze:
po drugie - nie ma czegoś takiego jak idealny lektor a idealne napisy owszem
A to naukowo potwierdzone?
Idealny lektor istnieje, dlaczego ma nie istnieć? Tylko, że nawet idealny wcale nie oznacza odpowiadający nam. To, że jesteś negatywnie nastawiony do lektora wcale nie oznacza, że nie może on być dobry. Może - pod warunkiem, że ktoś woli filmy z lektorem.
Poza tym nie jesteś obiektywny.
Ostatnio zmieniony 2007-10-18, 19:56 przez Fl3t05, łącznie zmieniany 1 raz.
mahones
C-Note

Kurcze lektor się bardzo słabo :-( trzyma! :D dlaczego tylko na niego dwa głosy, a na napisy reszte. Przecież dobrze wiemy że lektor jest lepszy. :-P
Ms_psycho
Fernando Sucre

mahones pisze:
Przecież dobrze wiemy że lektor jest lepszy. :-P
A sonda to jasno ukazuje :d ups... chyba coś sie nie zgadza;p
dreamsare
Tweener

Oczywiście, ze napisy. Lektor męski głos dla obu płci psuje cale oglądanie :D
Nero
Lincoln Burrows

Oczywiście, że napisy. Z lektorem nie słychać tajemniczego głosu Scofielda oraz innych efektów.
Wróć do „FILMY”