Jaki film ostatnio oglądałas/łeś?

Dyskusje o filmach i kinie.
agulec
Michael Scofield

Aglek pisze:
A w ogóle to horrory powinny być nieprzewidywalne i zaskakujące
..no i przede wszystkim powinny wywoływać strach, a nie obrzydzenie.
I rzeczywiście bardzo ciężko znaleźć coś dobrego. Te najnowsze produkcje opierają się głównie na litrach tryskającej krwi z zawieszonych do góry nogami torturowanych ludzi.
Hostel przynajmniej miał jakąś, podkreślam "jakąś", fabułę. Niewinni ludzie zatrzymywali się w hostelu, zostawali kupowani przez bogatych, niewyżytych snobów. Było wiadomo w jakim miejscu są bohaterzy, co ich czeka i dlaczego.
We Frontier(s) nie wiadomo nawet tego.

Horrory, na których się bałam to na pewno znany wszystkim "Blair Witch Project" - ale tylko za pierwszym razem ;) i 'Egzorcyzmy Emily Rose' . Więcej strasznych horrorów teraz nie pamiętam. :roll:
edzik
Michael Scofield

Ze strasznych horroró mogę polecić dwa: Amityville oraz Widmo. Pierwszy jest genialny. Na faktach ponoć oparty: http://amityville.filmweb.pl/
Drugi to japońska produkcja, co już budzi strach :D. Pierwszy film na którym krzyczałam http://shutter.widmo.filmweb.pl/.
Sciagajcie, ogladajcie i bójcie się
B...
Michael Scofield

agulec pisze:
"Blair Witch Project"
no, no! i racja- tylko za pierwszym razem. Ale pomysl genialny! Takie wlasnie powinni kręcić filmy, gdzie coś mnie zaskakuje, gdzie nie mogę przewidzieć co sie wydarzy, a nie takie, gdzie już na początku wiem co bedzie na koncu :roll:

Egzorcyzmy mi sie nie podobały...znaczy w sumie nie byly złe, bo momentami bylo straszno, ale główną rolę grała Deb z 'Dextera' i momentami nie mogłam powstrzymać się od smiechu. To tak jakby Mahone zagrał przedszkolankę ^^ tylko ze w drugą strone...jakby...głupie porównanie xD

Bardzo, ale za to bardzo, bardzo podobala mi sie 'klątwa' nie wiem która to była czesc, widziałam ją chyba ze 2 lata temu w wakacje. Jeszcze byla to taka głupia sytuacja na dodatek, bo rodzice byli na jakimś slubie, braciszek-gimnazjalista chlał zapewne na jakims ognisku, dziadkowie spali na górze u siebie, glusi i z rozpuszczonym radiem, a ja biedna siedziałam na parterze z jamnikiem świętej pamięci Bambusem przy boku i pilnowałam domostwa :lol: Nie miałam w planie oglądać tego filmu, ale akurat leciał... Wlaczyłam z nieswiadomości, a potem, mimo, że na serio nie było to przyjemne uczucie xD, nie mogłam się oderwać...^^
Bardzo specyficzny ten film. Nie wiadomo jak sie potoczy, co się zdarzy, nie ma jakiejś szałowej akcji, ale jest takie napięcie, że aż ciezko to okreslić słowami \o/
Na mojej liscie filmów strasznych zdecydowanie 1 miejsce!
< chyba az sobie sciagne te pozostałe czesci z tego wszystkiego>
2 miejsce to : 'omen' - pierwszy raz ogladałam jak byłam w jakiejs 2 klasie podstawowki. Tutaj bardziej niz horror pasuje mi okreslenie : film grozy. Taki z prawdziwego zdarzenia. Taka tematyka...diabelska...nakręcona w taki sposób jak w tym przypadku, bez tych wszystkich efektów, jakie czesto dzisiaj spotykamy w filmach, robi wrażenie.
A film jest stary jak swiat, bo chyba z 1976 lub '77 roku. Ale warto obejrzeć!
edzik
Michael Scofield

Niedawno widziuałam Klątwe 3 chyba...Dobra rada-nie ściągaj. Głupota jakich mało. Nie jestem chyba zwolenniczką filmów, w któych blade kobiety wyuchodzą z obrazów...
B...
Michael Scofield

ojojoj xD
ta, która ja widzialam to pewnie była jedynka, skoro puscili na tvp...to pewnie nie żadna nowsza...
Tam też była blada kobieta, ale nie wyszła z obrazu :lol:

a tu na forum była nawet w którymś temacie jakaś gra z Klatwy chyba...^^
aż poszukam :lol:

[ Dodano: 2009-05-24, 21:56 ]
http://www.klatwa.vision.pl/site/index.html
hyhy :mrgreen:
Aglek
Michael Scofield

edzik pisze:
Amityville
Pamiętam go!! xD Oglądałam z moją kumpelą kiedyś, ale było jasno i gwarno więc nie tak strasznie :P
Ale sam w sobie nawet fajny :D I ten mięśniak xD Ale się dobrze skończyło... --'

Przypomniał mi się "szósty zmysł"... Byłam jeszcze młoda i strasznie się bałam xD

Ostatnio leciał kiler xD
"Co powie ryba? I skąd nadpływa?" xD
Fenomenalny! Ponadczasowy! Ekstra xD
edzik
Michael Scofield

No mięśniak boski jest :P.

Właśnie obejrzałam "Nieproszeni goście". Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Film ten z horrorem miał bardzo mało wspólnego. To raczej thriller i to psychologiczny. Matka Anny ginie w pożarze. załąmana dziewczyna po próbie samobójczej trafia na 10 miesięcy do szpitala psychiatrycznego. Po powrocie ma koszmary, nawiedza ją duch matki. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że pożar nie był wypadkiem. Twierdzi, ze to nowa dziewczyna ojca, pielęgniarka, która opiekowała się jej matka wszystko zaplanowała. No i się zaczyna... Fakt- nie spodziewałąm się, ze taki będzie koniec, ale nic na to nie wskazywalo. Napięcia zero, aktorzy są sztuczni, muzyka do bani (w ogóle to tam jakaś była?). Film nie jest warty ściagania ani tym bardziej pójścia do kina (choć chyba juz nie grają). 5/10
Aglek
Michael Scofield

Uwaga!! Spoiler Transformers : Zemsta Upadłych (tak w małym stopniu xD)

Obejrzałam Transformers: Zemsta Upadłych i muszę powiedzieć, że jak ktoś szuka 2h akcji, bijatyk itp. to szczerze polecam :P Film trwa ok. 2,5 h i przez te 2 godziny się biją, walczą, uciekają itd. :P
Było to coś innego niz pierwsza część... Powinni to wsadzić do kategorii "komedie" xD Nawet w najbardziej dramatycznych chwilach całe kino piało ze śmiechu xD Duzo nowych postaci, nie poruszanych wcześniej wątków i historii...
Jeśli ktos zachwycał się w I części efektami specjalnymi to teraz muszę Was rozczarować... Są zdecydowanie gorsze.. Roboty nie są takie wyraźne, dynamiczne, dopracowane i czesem niezbyt wtapiaja się w tło. Nie znam sie na tym, ale brat mi mówił, ze to wytwórnia ogranicza wydatki na film i to dlatego nie są juz tak dobre... No, ale bywa gorzej ;)
Są takie absurdalne momenty, jak taki, ze z piramidy sypią się ogromne głazy na całą powierzchnię piramidy, a facet stojący w polowie wysokosci jest cały, zdrowy i nie zadraśnięty Oo
Aa! I jest tam kupa dziwnych scen... Oo Chyba scenarzysta jest niewyżyty seksualnie...
Jak na koniec I cz. sprawa wydawała się zamknięta to teraz wszystko jest otwarte i nastepna część z pewnościa będzie!
Takie krótkie podsumowanie :)
Polecam ten film. Dużo zabawy i akcji, śmiechu i jest tam trochę smutnych scen również ;)
To idźcie do kina i podziwiajcie!!
Nie ściągajcie byle jakiej jakości :P Lepiej trochę dłużej ściągać bo mimo wszystko jest warto zobaczyć porządnie :P
edzik
Michael Scofield

Ja chcę do kina na to! jak sie prezentuje Shia? :P

Ostatnio nie widziałam nic ciekawego... W niedzielę jakiś film o Żydach. Musze przyznać, że bardzo poruszajacy. Nazywa się "Chłopiec w pasiastej piżamie" i opowiada o chłopcu, którego ojciec jest niemieckim zołnierzem i kieruje obozem zagłady, mieszczacym się za ich posesją. Mały Bruno pewnego dnia wybiera się na "fermę" w celu poznania kolegów do zabaw. Poznaje tam Schmuela. Nie ma pojecia co się dzieję za drutem kolczastym i wciaz zastanawia się dlaczego wszyscy chodza w pizamach... Film dość monotonny, tak naprawdę nic się nie dzieje, ale jednak...
Aglek
Michael Scofield

A no prezentuje się xD Taki... Hmm... No milo popatrzeć xD

Diabeł ubiera sie u Prady. Jaki to jest ekstra film!! Wczoraj go 3 razy obejrzałam!! Normalnie nie umiem sie napatrzeć na stroje tych lasek. :D Meryl Streep w tym filmie jest bezbłędna!! Normalnie bym sobie jeszcze raz zobaczyła xD
edzik
Michael Scofield

Aaaaaaaaaaaaa!!! Transformers: revenge of the fallen! Film wyjeb*ny. Co prawda więcej efektów niż fabuły, ale film strasznie wciaga. 2,5 h minęło nawet nie wiedziałam kiedy. Dosyć mało dialogów, większość przezabawna. tak jak pisałą Aglek sporo totalnie niemożliwych momentów, ale w końcu to film fantasy. Pojedynek między Autobotami i Deceptikonami robił wrażenie. Świetna ścieżka dźwiękowa (szczególnie Linkin Park, The Fray i Cavo). Chyba mnie łapie faza na sama xD. I koleś od Fergie też całkiem niczego sobie. Momentami Megan Fox była irytujaca.
Oo Chyba scenarzysta jest niewyżyty seksualnie...
Chyba wiem o który moment Ci chodzi :D...w sumie to były 2 ^^
jest tam trochę smutnych scen również
mega szkoda było mi bee, kiedy sam się z nim żegnał... no straszne to było :). Takie miał smutne oczka i minkę...samochód oczywiście :)

Na film koniecznie trzeba się wybrać do kina, bo szkoda czasu, zęby oglądać na kompie nawet w wysokiej jakości...chyba ze ktoś ma 50 calową plazme i wypasione kino domowe :).
Aglek
Michael Scofield

edzik pisze:
Chyba wiem o który moment Ci chodzi ...w sumie to były 2 ^^
W sumie to tam ich było pełno :P
edzik pisze:
I koleś od Fergie też całkiem niczego sobie.

Jaki koleś Fergie?? :D
edzik
Michael Scofield

Josh Duhamel jako Kapitan Lennox. No całkiem do rzeczy :). Muszę się chyba rozejrzeć za jakimiś filmami, albo zdjęciami :P.

ja to mam szczęście do filmów o pokrętnych ludziach. Wczoraj ogladałam Ostrze pamięci. Laska wyszła na wolność po 12 (!) latach w psychiatryku. nękają ja koszmary i wizje, w których ona i jej koleżanki zabijają kolegę. W sumie troche monotonny...nic się nie dzieje. Koniec trochę zaskakujący. Obsada słąba, no moża za wyjatkiem laski odgrywającej rolę Natalie- dobrze zagrałą. Śoundtrack prawie nie słyszałny...nie wiem w ogóle czy jakiś był. Plusem jest to, że całość trwa niecałe 1,5 h. Można obejrzeć ale d#@y nie urywa :).
Sebo
Michael Scofield

Ostatnio "The Bank Job" zajebisty film oparty na faktach :) Ciekawa historia o napadzie na bank na londyńskiej Baker Street w 1971 roku, ciekawostką jest że do tej pory nikogo w tej sprawie nie aresztowano i nie odnaleziono ani pensa^^ polecam film:)
Nero
Lincoln Burrows

"Babcisynek"

Film przeciętny jak na Sandlera. Choć było trochę śmiesznych scen, to jednak nie to, co chciałbym obejrzeć. ZBYT dużo zboczonych i niesmacznych scen co psuje film. Nie ma się co równać z innymi komediami Adama Sandlera, jak np. "Mr. Deeds - milioner z przypadku", czy "Nie zadzieraj z fryzjerem"(swoją drogą zrąbane tłumaczenie tytułu).
Wróć do „FILMY”