Lost "Zagubieni"

Nie samym "Prison Break" człowiek żyje: "Lost: Zagubieni", "24 godziny", "Z archiwum X" i inne seriale.
niunia
Michael Scofield

ZAGUBIENI - Lost

Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Przygodowy, Thriller
Data premiery: 2005-01-22 (Polska) , 2004-09-22 (Świat)

Serial jest głównie kręcony na wyspie Oahu na Hawajach, a jego produkcją zajmuje się Touchstone Television, Bad Robot Productions oraz Skirt Productions. Muzykę do serialu skomponował Michael Giacchino. Ponieważ twórcy serialu starają się każdej postaci poświęcać tyle samo uwagi, jest to jeden z najdroższych aktualnie produkowanych seriali telewizyjnych.

O filmie
Trzymający w napięciu serial przygodowy z dreszczykiem, którego akcja rozgrywa na tajemniczej wyspie gdzieś na Pacyfiku...
W wyniku katastrofy lotniczej samolot linii Oceanic rozbija się na nieznanym lądzie. Z pokładu maszyny cudem wydostaje się 48 rozbitków, którzy jak się później okazuje nie są przypadkowymi bohaterami. Każdy z nich ma swoją skrzętnie skrywaną tajemnicę, każdy jest "zagubionym" w swoim własnym świecie. I tak poznajemy Jacka (Matthew Fox), lekarza który nie potrafi poradzić sobie z błędami przeszłości, Kate (Evangeline Lilly), niezwykle urodziwą więźniarkę, która otrzymując drugą szansę od losu zamierza rozpocząć na wyspie nowe życie, Sawyera (Josh Holloway), snobistycznego drania, który w momentach kryzysowych potrafi jednak pomóc innym rozbitkom, czy wreszcie nieobliczalnego Locka (Terry O'Quinn), który znakomicie radzi sobie w nowo zaistniałych warunkach, ale i jego zachowanie budzi wiele kontrowersji. Niestety już po kilku dniach okazuje się, że wyspa nie jest tak do końca opuszczona. Zagubieni rozpoczynają walkę o przetrwanie nie zdając sobie sprawy z czym tak naprawdę przyjdzie im się zmierzyć...

Obsada
Naveen Andrews : Sayid Jarrah
Emilie de Ravin : Claire Littleton
Matthew Fox : Dr Jack Shephard
Jorge Garcia : Hugo "Hurley" Reyes
Maggie Grace : Shannon Rutherford
Josh Holloway : James "Sawyer" Ford
Malcolm David Kelley : Walter 'Walt' Lloyd
Daniel Dae Kim : Jin-Soon Kwon
Yoon-jin Kim : Sun-Hwa Kwon
Evangeline Lilly : Kate Austin
Dominic Monaghan : Charlie Pace
Terry O'Quinn : John Locke
Harold Perrineau : Michael Dawson
Michelle Rodriguez : Ana-Lucia Cortez
Ian Somerhalder : Boone Carlyle
Oto zdjęcia ich razem..
Obrazek
Zdjęcie wyspy :
Obrazek

żródło : filmweb.pl
PatuŚ
Michael Scofield

o tak.. to drugi (zaraz po PB) mój ulubiony serial...
chociaż ... im dalej (im wiecej serii) tym bardziej zagmatwany... scenarzyści troche pofantazjowali ... czasami nie wiadomo o co wogóle chodzi, troche za dużo jest tych zagadek.
ale ogólenie calkiem fajny...lubie takie tajemnice , piekną scenerie i pozytywnych bohaterów.
hyyymmm... ile ja bym dała żeby sobie na takiej wysepce pomieszkac... oczywiscie z jakimiś ciekawymi ludźmi. :mrgreen:
Ble
C-Note

Denerwuje mnie ten strajk scenarzystów. Lostów nie ma, Pb nie ma, Chirurgów nie będzie...

Czy oni sie w ogóle z nami liczą?! :P
niunia
Michael Scofield

Denerwuje mnie ten strajk scenarzystów. Lostów nie ma, Pb nie ma, Chirurgów nie będzie...
Czy oni sie w ogóle z nami liczą?!
no właśnie, a co z nami; wiernymi widzami ?! :mrgreen:
patus1905, podobno ma być aż 6 sezonów. Już to widzę jak to wszystko będzie naciągane w ostatnich odcinkach.

A pytanie dla tych co oglądają; wolicie parę Kate&Jack, czy Kate&Sawyer ;-)
PatuŚ
Michael Scofield

ba.. no co za pytanie . ozywiście ze KAte & Sawyer... :mrgreen: chyba nie musze dodawac czemu :-P
B...
Michael Scofield

nie wiem jak mam ocenic ten serial i nie wiem czy mam do tego prawo bo oglądałam tylko kilka odc wiec moja ocena moze byc bardzo subiektywna ;-) no ale skoro juz zaczełam....jak dla mnie dosc przecietny, za bardzo pokrecony i wogole taki jakis oderwany od rzeczywistosci. Poza tym żadna z postaci nie zwróciła jakos szczególnie mojej uwagi , choc z gory przyznaje ze to moze dlatego, ze zbyt krótko sledziłam ich losy. W każdym razie nie lubie gdy ktos przyrównuje "Lost" do PB bo moim zdaniem to zupelnie inny poziom (wiadomo na korzysc którego) :-D
Ble
C-Note

niunia pisze:
pytanie dla tych co oglądają; wolicie parę Kate&Jack, czy Kate&Sawyer
Wiesz... Trudno powiedziec... Z każdym z nich Kate tworzyła 'niezwykłą' parę, aczkolwiek jeślibym miałam wybierać, to obstawiam Kate&Sawyer... Kontrowersyjna, nieprzewidywalna, no i sam Sawyer jest tu wielkim plusem.. :P
powerr
Świeżak

niunia pisze:
A pytanie dla tych co oglądają; wolicie parę Kate&Jack, czy Kate&Sawyer ;-)
Jak dla mnie to wole pare Kate&Sawyer - bardziej do siebie pasują :)

A tak na marginesie to mam pytanko: Czy znacie jakieś fajne forum o tym serialu (np. takie jak to tylko o serialu Lost) ??
dreamsare
Tweener

Nigdy nie oglądnęłam żadnego odcinka, jakoś tak po po prostu nie zaciekawiło mnie to. Niektórzy mówią, żałuj a inni nie masz czego żąłować.
KhAn
John Abruzzi

powerr pisze:
A tak na marginesie to mam pytanko: Czy znacie jakieś fajne forum o tym serialu (np. takie jak to tylko o serialu Lost) ??
Tak znam :) za niedługo my otworzymy takie forum bo mamy w planach zrobić identyczne forum i takie popularne jak to nam się udało z PB :)
Gość

KhAn, to świetnie! :-D, koniecznie powiadom kiedy takowe powstanie :)
niunia
Michael Scofield

ten wpis powyżej napisałam ja; jestem na innym kompie, i sięnie zdazyłam zalogować przed tym :-)

Dla tych co oglądali; jaka jest wasza ulubiona postać z zagubionych? :-P
Ble
C-Note

niunia pisze:
Dla tych co oglądali; jaka jest wasza ulubiona postać z zagubionych?
Sawyer...? ^^ Każda postać jest na swój sposób ciekawa, każda co innego wnosi do tego serialu. Lubie jeszcze Sayida, chociaż tak rzadko go ostatnimi czasy pokazywali i Locke'a...
niunia
Michael Scofield

no co ty; oni jeszcze planują pełno odcinków.. i nie cieszy mnie to zbytnio, zaczynie się robić coraz bardziej to wszystko naciągane i zagmatwane. Pojawiło się tyle pytań a na żadną z nich nie znamy jeszcze odpowiedzi.
A co do Locka, to słyszałam jakieś pogłoski, że zginie. Nie zobaczymyu już z nim żadnych retrospekcji.. ale wiecie, to tylko pogłoski. Nie można temu przeciez wierzyc do konca :-)
powerr
Świeżak

KhAn pisze:
Tak znam :) za niedługo my otworzymy takie forum bo mamy w planach zrobić identyczne forum i takie popularne jak to nam się udało z PB :)
O to super!!!!!!
A kiedy to nastąpi ??

A co do ulubionych postaci to moimi są: Sayid, Sawyer i Kate :)
piotrek199
Świeżak

nie wiem jaki jest nie ogladalem. warto obejrzec??
niunia
Michael Scofield

piotrek199, to zależy od gustu ;-) sprobuj; być może tobie również się spodoba :-P
green_gun
Świeżak

ja lubiłam Zagubionych chociarz potem mi sie znudzili. ostatnio znowu ogladam bo zawsze z dziadkiem ogladałam i teraz terz powoli zaczynam.
Wiadomo ze poczatki byly niezrownane, watek sie rozkrecał itd teraz juz troche sie powtarza, ale zagadki nadal sa i zaskauja!
PatuŚ
Michael Scofield

wczoraj jak ogladałam to juz... wogóle . tak mieszaja w czasie i przestrzeni że juz troche mnie to irytuje. np. jak Jack i kate w ostatnim odcinku gadali w przyszłości już po opuszczeniu wyspy. a myślałam ze nie wiem co zrobie ... jak Charlie się utopił... buu zał mi go było
prison oszolom
Tweener

nom wzruszylem sie tym Charliem , po co mu było ginąć !? A Lockowi co odbiło ?
niunia
Michael Scofield

Rowniez wzruszyłam się, gdy Charlie tonął. W ostatnim odcinku 3 sezonu zastosowano po raz pierwszy tzw. flashwordy ( jeżeli tak to się piszę ) czyli nie będziemy mieli juz do czynienia tylko z retrospekcją. Będziemy również znali przyszłość wszelkich postaci.
Premiera 4 sezonu jest planowana na luty 2008, na staci ABC.
AutumnLeaf
Michael Scofield

Lock już chyba na demencję starczą cierpi grrrrrr.
Charliego strasznie mi szkoda, porządna chłopaczyna z niego była...
kuba107
Tweener

Charlie sie poświęcił ratując dezmonta albo już poprostu nie chciał uciekać przed śmiercią , która już od dawna go "goniła"
niunia
Michael Scofield

kuba107 pisze:
Charlie sie poświęcił ratując dezmonta albo już poprostu nie chciał uciekać przed śmiercią , która już od dawna go "goniła"

no i największym powodem, iż chciał zginąć była Claire, gdyż Desmond widział w wizji, że po jego śmierci ona wsiądzie do helikoptera z Aaronem i być może się uratują.. Zginął jak bohater ;-)
kuba107
Tweener

ojj musiałem coś przegapić ;-)

a tak dokładniej tą wizję. A to całkowicie zmienia postać rzeczy :-)
Wróć do „SERIALE”