Dexter

Nie samym "Prison Break" człowiek żyje: "Lost: Zagubieni", "24 godziny", "Z archiwum X" i inne seriale.
B...
Michael Scofield

e tam gorsza.
Inna troche niz poprzednie, ale juz 2 sezon był znacznie mniej 'dexterowy', było wiecej emocjonujacych momentów, których brakowalo w 1 sezonie ( paradoksalnie, bo 1 by chyba jednak najlepszy^^).
3 jest niezła. Miguel rzeczywiscie mnie irytuje momentami, ale w ostatnim odcinku, który ogladałam na koncu pokazali jedna scene, która moze sugerowac, ze te watek moze podrecic równo ostatnie odcinki :mrgreen:
od tygodnia nie miałam z tym serialem do czynienia i juz czuje tego skutki :573:
uzalezniłam sie :roll:
M. Scofield
Tweener

W 2 sezonie Dexter mało zabija. :-/ 1 oczywiście najlepszy. :-D
B...
Michael Scofield

pierwsze odcinki 2 sezonu są rzeczywiscie takie inne^^ i mimo, że Dexter zastracił część swoich cech z 1 sezonu to i tak fajnie go 'pokierowali'. A koncówka sezonu była bardzo ciekawa :-)
ale racja- 1 najlepsza. co do reszty to nie mam w sumie zdania i nie potrafie wskazac która bardziej mi sie podobała.
Aha i tak chciałam się spytać jeszcze o wasze opinie na temat poszczególnych postaci, bo my tu tak gadu gadu^^ w sumie tylko o tytułowym bohaterze, a przeciez w serialu jest pare innych ciekawych osob.
Ja bardzo lubie Angel'a i Masukę ( nie wiem czy dobrze odmieniłam :lol: ). Tacy są jacyś fajni hehe
Deb ma bardzo smieszny sposób poruszania...a Maria LaGuerta -muszę przyznać, że piękna z niej kobieta. Ma śliczne oczy :-)
A Rita jest sztuczna...
niestety jestem wymieta emocjonalnie i nie moge wznieść się na wyżyny oraz dokonac jakiejś głebszej analizy tych postaci. Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś, kto swą wypowiedzią zainspiruje mnie do dalszej refleksji i uzewnętrznienia się tu :mrgreen:

ale dobra, dawac już 4 sezon 8-)
pemeko
Świeżak

Wie ktoś kiedy premiera 4 sezonu. Wiem że na jesień ale kiedy
Dominik676
John Abruzzi

Kumpel mi to bardzo poleca i mówił, że może nagrać, a ja odmówiłem bo myślałem, że to coś jak Moda na sukces :mrgreen: . Jednak teraz po waszych postach chyba zmienię zdanie i zgłoszę się do niego po ten serial.
B...
Michael Scofield

pemeco: niestety nie znam dokładnej daty, nie wiem czy w ogole taka została podana do wiadomosci.
Gdzies wyczytałam, że prawdopodobnie premiera odbedzie sie pod koniec wrzesnia, ale nie pamietam gdzie, wiec nie mogę potwierdzic w zaden sposób tej inf.

tutaj zainteresowani znajdą kilka inf. nt. nowej serii:
http://www.buddytv.com/articles/dexter/ ... 25368.aspx

[ Dodano: 2009-03-21, 22:35 ]
oj no :->

< Spoilerując :!: >

w skrócie i na szybko:
3 wątki, wokół których będzie kręcil się 4 sezon:
:arrow: sekret Rity. Dexter zdaje sobie sprawę, ze jego zona skłamała w sprawie swojej przeszłosci ( tego, ze wychodzi za mąż po raz drugi?), że każdy ma jakieś wstydliwe tajemnice.
:arrow: sprawy pozostałychbohaterów: większe zainteresowanie tajemnica Queena, Batista odkryje kilka rzeczy odnosnie Barbary, które mogą go bardzo zaskoczyc, Masuka...wątek miłosny :lol:
:arrow: dalsze zainteresowanie Debry sprawą romansu jej ojca. Akta matki Dextera znajdowały się już na jej biurku w koncówce 3 sezonu, wiec to tylko kwestia czasu, aż Debra dowie się o relacjach ich łaczących. W ten sposób może łatwo połaczyc fakty dotyczące jej brata i Briana (Rudy'ego)-ice-truck killer'a. Debra będzie musiala dokonac wyboru miedzy poswieceniem dla rodziny a zaangażowaniem w pracę policjantki po odkryciu sekretów jej brata. Realizowanie tego wątku może doprowadzić albo do uśmiercenia jej postaci albo do ostatecznego zdemaskowanie Dextera. Jesli doszłoby do tego, byłby to prawdopodobnie koniec serialu.
Fani nie mają jednak powodów do zmartwien, gdyż podpisano już kontrakt zakladający realizację 2 nowych sezonow.
Nowe odcinki pojawią się w koncówce 2009 roku.
:-)
pauloso
Świeżak

Dexter Zwiastun 4 sezonu Napisy po polsku:
http://www.youtube.com/watch?v=ErgGdIoUTGs
gandalof
Świeżak

Nic nowego na końcu 3 sezonu jest ten filmik

Ciekawostki

błędy filmowe
# W odc. 2.6 w scenie erotycznej między Dexterem a Lilią, blizna Dextera jest po prawej stronie, a w odcinku pilotażowym znajduje się po lewej stronie.

# W odc. 1.6 gdy Rita przypina transparent na urodziny Astor, możemy zauważyć, że słowo „birthday” jest błędnie napisane.

# W odc. 1.10 kiedy Deb i Doakes pierwsi przyjeżdżają do hotelu, na tylnej szybie samochodu można zobaczyć odbicie ramienia kamerowego.

# W czołówce zaraz po pojawieniu się tytułu Dexter goli szyję, lecz gdy widzimy jego twarz, ani szyja ani twarz nie są ogolone.

# W odc. 3.10 Dexter czekając na Miguela w jego biurze, gra w "Halo 3" na jego komputerze. Gra jest dostępna tylko na konsolę Xbox 360.

# W odc. 3.12 kiedy Dexter patrzy na akt zawarciu małżeństwa, mówi że Rita wyszła za mąż w wieku lat 16, jednak data podana na akcie zawarcia małżeństwa to 16.08.1989r., natomiast data jej urodzin to 19.04.1989r. Tak więc miałaby w dniu ślubu... 4 miesiące. Data urodzin jej byłego męża, Johna Alana Ackermana to 25.07.1984r. miałby 5 lat w dniu ślubu.

Ale i tak uważam, że ten serial jest naj naj z wszystkich innych.
pauloso
Świeżak

Oficjalny Soundtrack serialu Dexter

Lista Nagrań:
*01. Opening (1:09)
*02. Wink (0:42)
*03. End Credit (0:53)
*04. Escalate (1:15)
*05. Epilogue (2:30)
*06. Funny (1:22)
*07. Needtime (1:35)
*08. Photos (1:50)
*09. Hidden (1:20)
*10. Can't Hide (1:24)
*11. Party (2:12)
*12. Changed (2:07)
*13. Connections (1:12)
*14. Debcries (1:06)
*15. New Legs (0:59)
*16. Match (1:01)
*17. Harry's Rule (1:18 )
*18. Ending (1:40)
*19. Shipyard (1:41)
*20. House (1:39)
*21. Fight (1:15)
*22. Dexter Main Title (1:42)
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:37 przez pauloso, łącznie zmieniany 3 razy.
B...
Michael Scofield

Oficjalny Soundtrack serialu Dexter
gandalof pisze:
Ale i tak uważam, że ten serial jest naj naj z wszystkich innych.
ja tez ;]
w ogóle tych błedów nie dostrzegłam szczerze mówiąc.

a muzyczka swietna, czuć w niej ten dexterowy klimat :-D
z tych wszystkich najbardziej podoba mi sie...nie wiem chyba tutaj Party...moj winamp odtwarza to jako 'Astor Birthday'.
Oprócz tego oficjalnego soundtracku mielismy okazję słyszec tam kilka takich latynoskich nut. Jakos nigdy nie przepadałam za takimi rytmami, szczególnie, że są dość niekonwencjonalne, ale te z serialu mi sie podobały. Chyba nic co jest związane z 'Dexterem' nie może mi sie nie podobać xD

Poważnie już nie mogę się doczekać tego nowego sezonu. Ostatnio obejrzałam sobie 2 czy 3 odc z 2 serii i tak mi apetyt wrócił :-P
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:37 przez B..., łącznie zmieniany 1 raz.
gandalof
Świeżak

Mi się podobał bardzo moment jak Dex znokałtował vincenta masuka. Albo końcówkę 9odc 3 seonu
Kod: Zaznacz cały
{70474}{70522}To nie jest krew Freebo.
{70522}{70594}Nie jest nawet człowieka.|Tylko wołowa.
{70594}{70632}Krew krowy.
{70636}{70703}Wykorzystywał mnie cały czas.
{70707}{70779}Nie stworzyłem potwora,|byłem przez niego wykorzystywany.
{70783}{70867}On...|Wykorzystał mnie.
{71106}{71167}Miguel!
Kokon303
Świeżak

no ,dexter jeszcze bardziej wymiata 8-) ,wie ktoś może kiedy pokarzą 4 sezon tego serialu?? :?:

[ Komentarz dodany przez: agulec: 2009-04-22, 12:05 ]
Scalone do odpowiedniego tematu.
DawidQuerr
Tweener

Dexter Morgan | Michael C. Hall

[center]Obrazek [/center]

[center]O Aktorze:[/center]
Michael C. Hall urodził się 1 lutego 1971 roku w Raleigh w Północnej Karolinie jako Michael Carlyle Hall. Jego ojciec był pracownikiem IBM, zmarł na raka gdy Michael miał zaledwie 11 lat. Nie ma rodzeństwa, siostra zmarła przed narodzeniem.
Wcześnie zainteresował się aktorstwem, w szkole grywał chętnie w spektaklach muzycznych, należał do chóru chłopięcego. Ukończył Earlham College w Richmond oraz New York University, gdzie uzyskał magistra sztuk pięknych. Występował m. in w sztukach: 'Henryk V' i 'Makbet'. W maju 2002 roku ożenił się z Amy Spanger, po czterech latach małżeństwa wziął rozwód.

[center]Serialowa Postać:[/center]
Dex na codzień pracuje jako policyjny analityk krwi. Jednak bohater skrywa w sobie sekret, który nigdy nie może wyjść na jaw- żądnego krwi, genialnego seryjnego mordercy, tropi tych, którym udało się uniknąć kary i własnoręcznie wymierza im sprawiedliwość.

źródło: filmweb.pl wikiepdia.org
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:36 przez DawidQuerr, łącznie zmieniany 1 raz.
DawidQuerr
Tweener

Rita Bennett | Julie Benz

[center]O Aktorce:[/center]
Julie Benz urodziła się 1 maja 1972 roku w Pittsburghu w USA. Jej ojciec jest chirurgiem. Julie zaczęła uprawiać łyżwiarstwo figurowe w wieku 3 lat. Wzięła udział w Mistrzostwach U. S. w 1988 roku, jej partnerem był David Schilling. Ma starsze rodzeństwo: brata Jeffreya i siostrę Jennifer, którzy również uprawiali tę dyscyplinę.
Od maja 1998 roku jest żoną Johna Kassir, także aktora.

Rozwódka, obecna dziewczyna Dextera, ma dwójkę dzieci. Pracuje w hotelu i mieszka w Miami. Lekko zastrzaszona kobieta po niemiłych przejściach z byłym mężem.

Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:36 przez DawidQuerr, łącznie zmieniany 1 raz.
DawidQuerr
Tweener

Debra Morgan | Jennifer Carpenter

[center]O Aktorce:[/center]
Jennifer urodziła się 7 grudnia 1979 roku w Louisville w stanie Kentucky, USA. Ukończyła akademię Sacred Heart Academy w Louisville oraz uczęszczała do Juilliard School w Nowym Jorku.

Przybrana siostra Dextera Morgana. Jest policjantką, która zrobi wszystko aby zostać detektywem. Błyskotliwa ale brakuje jej pewności siebie, dlatego też zawsze polega na poradach jej brata. Jest znana ze swojego wulgarnego słownictwa, rzadko zdarza się aby wypowiedziała zdanie bez przekleństwa. ^ ^

Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:35 przez DawidQuerr, łącznie zmieniany 1 raz.
DawidQuerr
Tweener

Zobacz plakat zapowiadający 4 serię Dextera!

Telewizja Showtime pokazała nowy plakat promujący 4 serię "Dextera". Jego przesłanie jest oczywiste: "Nie zadzieraj z dzieciakiem seryjnego zabójcy".

[center]
Obrazek [/center]

Ta czerwona substancja na twarzy urwisa, to prawdopodobnie tylko ketchup, albo sos pomidorowy do pysznego spaghetti, ale to, że Dexter w czwartej serii zostanie ojcem stanie się w fabule istotnym wątkiem. Nie zapominajmy także, że do obsady dołączy jędzowaty John Lithgow jako "Potrójny zabójca" (bo będzie zabijał trójkami - oczywiście).

źródłó: plejada.pl
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:34 przez DawidQuerr, łącznie zmieniany 1 raz.
B...
Michael Scofield

Zobacz plakat zapowiadający 4 serię Dextera!

ojojojoj \o/
urodne to dziecko dali, ale w jego spojrzeniu jest cos niepokojącego :-D
ciekawe jak to wszystko bedzie wyglądać...jak to wpłynie na Dextera...może syn wzbudzi w nim w końcu jakieś prawdziwe, 'żywe' uczucia? :->

[ Dodano: 2009-07-26, 10:38 ]
Znamy już imię małego:
http://www.youtube.com/watch?v=4FCw04cZsZg&feature=SeriesPlayList&p=93A7177D8DE94632&index=0
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 12:35 przez B..., łącznie zmieniany 1 raz.
DawidQuerr
Tweener

[center]Ciekawostki[/center]

1. Aktor grający tytułowego Dextera (Michael C. Halla) i aktorka grająca jego siostrę Debrę (Jennifer Carpenter) prywatnie są małżeństwem?
Para poznała się na planie serialu i zaczęła się ze sobą spotykać - mimo sprzeciwów produkcji. Zamieszkali ze sobą, a w styczniu 2009 zostali małżeństwem.

2. Miejsca kręcenia serialu: Long Beach, Belmont Shore, Los Angeles, Marina del Rey (California, USA) oraz Miami (Florida, USA).

3. Imię Patrick Bateman, które jest przydomkiem Dextera, zostało zaczerpnięte z książki Breta Eastona Ellisa oraz z filmu "American Psycho".

4.Dexter zamordował 98 osób (tyle liczy jego kolekcja próbek krwi).

5. Owoc który Dexter je w czołówce serialu to Krwawa Pomarańcza (Blood Orange).

6. Serial kręcony jest w Miami na Florydzie.

7. Łódź Dextera nazywa się "Slice of Life".

8. Czołówka "Dextera" została w 2007 roku nominowana do prestiżowej nagrody EMMY w kategorii Najlepsza muzyka sekwencji otwierającej (Outstanding Original Main Title Theme Music) oraz Najlepszy projekt sekwencji otwierającej (Outstanding Main Title Design).

9. Przydomek Dextera to Patrick Bateman.

[center]Błędy serialowe[/center]

1. W czołówce zaraz po pojawieniu się tytułu Dexter goli szyję, lecz gdy widzimy jego twarz, ani szyja ani twarz nie są ogolone.

2. W odc. 3.12 kiedy Dexter patrzy na akt zawarciu małżeństwa, mówi że Rita wyszła za mąż w wieku lat 16, jednak data podana na akcie zawarcia małżeństwa to 16.08.1989r., natomiast data jej urodzin to 19.04.1989r. Tak więc miałaby w dniu ślubu... 4 miesiące. Data urodzin jej byłego męża, Johna Alana Ackermana to 25.07.1984r. miałby 5 lat w dniu ślubu.

3. W odc. 3.10 Dexter czekając na Miguela w jego biurze, gra w "Halo 3" na jego komputerze. Gra jest dostępna tylko na konsolę Xbox 360.

4. W odc. 1.10 kiedy Deb i Doakes pierwsi przyjeżdżają do hotelu, na tylnej szybie samochodu można zobaczyć odbicie ramienia kamerowego.

5. W odc. 1.6 gdy Rita przypina transparent na urodziny Astor, możemy zauważyć, że słowo „birthday” jest błędnie napisane.

6. W odc. 2.6 w scenie erotycznej między Dexterem a Lilią, blizna Dextera jest po prawej stronie, a w odcinku pilotażowym znajduje się po lewej stronie.

źródło: twoje-seriale.pl, filmy.aeri.pl, filmweb.pl
B...
Michael Scofield

Dexter Season 4 OFFICIAL Trailer :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=WyX7nRLPWz0
\o/
DawidQuerr
Tweener

Producenci serialu "Dexter" , powstającego dla stacji Showtime ujawnili pierwsze informacje na temat tego, co widzowie zobaczą w kolejnym sezonie hitowego serialu.

„W tym sezonie Dexter będzie musiał sobie poradzić z tym, czy seryjny morderca może mieć wieść spokojne życie wraz ze swoim ‘mrocznym pasażerem’? Innymi słowy, czy Dexter może mieć to wszystko, czego doświadcza co dzień każdy z nas? Więc postanowiliśmy zebrać te wszystkie codzienne sprawy oraz dylematy i wcisnąć je między potrzeby Dexa.” – powiedziała Sara Colleton.

W kolejnym sezonie pojawi się też nowa postać. Będzie to bohater, dzięki któremu dowiemy się wielu nowych rzeczy na temat Dextera, a sam seryjny morderca będzie musiał przez niego podjąć kilka wyjątkowo trudnych decyzji. W międzyczasie jego dzielna siostra Deb, nieświadomie zacznie odkrywać tajemnice swojego brata. Dążąc do zdobycia kolejnych informacji o swoim ojcu dowie się kim była prawdziwa matka Dextera, i co łączyło ją z Harrym.

Colleton zapytana o to, czy Dexter nie będzie musiał podjąć radykalniejszych (czyt. pokrojenia i wrzucenia do wody) środków wobec swojej siostry, odpowiedziała: „Nie wyobrażam sobie tego. Dexter i Deb to najlepsze, serialowe rodzeństwo!”.

Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź 4 sezonu.

http://www.youtube.com/watch?v=PDITTtd1LJk

źródło: hatak.pl
agulec
Michael Scofield

27 września 2009 to oficjalna data premiery 4 sezonu Dextera - ku uciesze fanów pierwszy odcinek wyciekł już do sieci.

Zapraszamy do działu SERIALE - DOWNLOAD:
-> http://www.prison-break.filmowo.net/dow ... htm#109703

W Polsce drugi sezon serialu wyemituje telewizja TVN.
TVN wznawia emisję 3 marca 2009.

Drugi sezon Dextera emitowany jest również w telewizji cyfrowej 'n' w usłudze VOD.
agulec
Michael Scofield

Ponad 3 minutowy trailer 4 sezonu od telewizji Showtime:
-> http://www.youtube.com/watch?v=ErAdgGS0 ... r_embedded

Lepsza jakość + inne video związane z serialem:
-> http://www.tv.com/video/sC6_sqb9Lr_0_wB ... /Con?o=cbs

Sneak Peeki 4x01 & 4x02 na SpoilerTV:

-> http://spoilertv.blogspot.com/2009/09/d ... peeks.html
DawidQuerr
Tweener

4x04 Dexter promo:

http://www.bscreview.com/2009/10/previe ... clip-4-04/