NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Wszystko czego nie wiesz o "Prison Break" - ciekaw

Posty: 2 Strona 1 z 1
Dusqmad
Administrator
Posty: 498
Rejestracja: 2007-08-20, 09:42


Polecam Wam przeczytanie poniższego artykułu!

Zbiór ciekawostek dla fanów serialu Prison Break. Czy wiesz np., że jeśli chciałbyś mieć takie same tatuaże jak Michael Scofield, wykonanie ich trwało by około 200 godzin?

- Postać “D.B. Coopera” jest wzorowana na rzeczywistej osobie. Porwał on Boeinga 727 z 42 osobami na pokładzie, lecącego z Portland do Seattle i po otrzymaniu 200 tys. dolarów okupu (o łącznej wadze 21 funtów) wyskoczył z niego na spadochronie nad południowymi Górami Kaskadowymi. Nigdy go nie złapano.
J- eśli chciałbyś mieć takie same tatuaże jak Michael Scofield, wykonanie ich trwało by około 200 godzin a koszt tej usługi kształtuje się pomiędzy 15000 a 20000 dolarów.
- Telefon którym Mike odczytuje wpis Sucre (którym tak na prawdę jest agent Alex) na europeangoldfinch.net jest “Black Berry 8700c”.
- 13 więzień zabroniło wyświetlania serialu więźniom.
- Dwaj byli zbiegowie, bracia Donald i Robert Hughes z Missouri (USA), wytoczyli proces wytwórni 20th Century Fox twierdząc, że serial jest oparty na ich losach.
- W końcówce 1. sezonu - z powodu przedawkowania narkotyków - miała umrzeć Sara Tancredi. Jednak postać ta cieszyła się ogromną popularnością wśród internautów, dlatego właśnie postanowiono odstąpić od tego zamiaru. Jednakże, ktoś musiał “zginąć”. Padło więc na ukochaną Lincolna Burrowsa - Veronicę Donovan.
- Więzienie “Fox River”, w którym kręcony jest film, to tak na prawdę więzienie Joliet Prison, znajdujące się w mieście Joliet w stanie Illinois (USA). Zostalo zaprojektowane przez Williama W. Boyingtona, oddane do użytku w 1858r., przeznaczone dla 761 więźniów.
Wiele ze scen kręconych było w celi, którą w rzeczywistości zamieszkiwał John Wayne Gacy, amerykański seryjny morderca.
- W rzeczywistości, trzeba by czekać 4 lata, zanim można by zrobić taki tatuaż, jaki ma Michael.
- Michael Scofield, w więzieniu ma przezwisko ‘Fish‘. Pierwsza rola Wentwortha Millera była w serialu Buffy the vampire slayer (Buffy postrach wampirów), w odcinku Go Fish. Grał tam Gage’a Pertronzi’ego, który zamienił się w rybę.
- Dominic Purcell (Lincoln Burrows) został wybrany do tej roli 3 dni przed rozpoczęciem kręcenia filmu.
- Stacy Keach (Naczelnik) spędził 6 miesięcy w brytyjskim więzieniu i wzorował swoją postać na tamtejszym naczelniku.
- Po wielokrotnym wypieraniu się, Charles Westmoreland przyznaje się, że rzeczywiście jest D.B. Cooperem. Udowadnia to pokazując 100 dolarowy banknot z takim samym numerem seryjnym użytym to zapłaty okupu. Prawdziwy D.B. Cooper zapłacił w 20 dolarowych banknotach.
- Tatuaże na ciele Wentworth’a muszą być odnawiane co tydzień a ich naniesienie zajmuje 4,5 godziny.
- Krążą plotki, że producenci serialu podpisali z niektórymi aktorami kontrakty na 7 serii.
- Wentworth Miller (Michael Scofield) - ma złożone pochodzenie. W jego żyłach płynie mieszanka krwi afrykańsko-amerykańskiej, jamajskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, duńskiej, syryjskiej i libańskiej. Przepada za kawą. Wystąpił nawet w japońskiej reklamie tej właśnie używki.
- William Fichtner grający Agenta FBI (Alexander Mahone) wystąpił kiedyś w grze komputerowej Wing Commander: Prophecy jako Dallas, a także użyczył głosu postaci Kena Rosenberga w grze GTA: Vice City
- Silas Weir Mitchell (Patoshik) w USA uchodzi za specjalistę od ról osób niezrównoważonych psychicznie, stąd role w “Prison Break”, “My name is Earl” czy “Z Archiwum X”.
- Każdy odcinek Skazanego na śmierć, kręcony w Illinois, kosztował około $2 mln, co wynosi razem $24 mln w roku 2005

Źródła:
Filmweb.pl
Wikipedia.org

Źródło artykułu: http://www.ciekawostki.org/filmowe/wszy ... son-break/
Sarah^^1977
Świeżak
Posty: 43
Rejestracja: 2008-11-14, 15:27


Fajne :) Dość ciekawe :)
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Artykuły”