NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Sarah Wayne Callies biografia

AutumnLeaf
Michael Scofield

SARAH WAYNE CALLIES

Obrazek

Sarah Anne Callies (obecnie znana jako Sarah Wayne Callies - przyjęła nazwisko panieńskie matki) urodziła się 1 czerwca 1977r. w La Grange (Illinois, USA). Kiedy miała rok wraz z rodziną przeprowadziła się do Honolulu na Hawajach. Już będąc dzieckiem Callies okazywała zainteresowanie aktorstwem biorąc udział w różnych przedstawieniach szkolnych w Punahou School.

Podczas gdy oboje jej rodzice są profesorami na hawajskim uniwersytecie w Manoa (ojciec wykłada prawo, natomiast matka język angielski), Sarah nie poszła ich śladami. Zamiast tego wybrała aktorstwo i po ukończeniu szkoły średniej Callies kontynuowała naukę w Dartmouth College w Hanoverze (New Hampshire, USA), gdzie w połączeniu z nauką rozwijała swoje zainteresowanie teatrem. W 1999r. ukończyła Dartmounth College ze szczególnym naciskiem na Licencjackie Studia Feministyczne, a następnie kontynuowała naukę w Narodowym Konserwatorium Teatralnym w Denver, gdzie uzyskała tytuł Magistra Sztuk Pięknych.
21 czerwca 2002r. wyszła za Josha Winterhalta, którego poznała w Dartmouth College w Hanoverze.
14 lipca 2007r. urodziła pierwsze dziecko - dziewczynkę o imieniu Keala.
Jej rzecznikiem prasowym jest Jodi Gottlieb.

źródło: sarahwaynecallies.blox.pl

Wcieliła się w rolę więziennej lekarki – Dr Sary Tancredi. Aktorka ma na swoim koncie rolę policjantki Jane Porter w „Tarzanie”, a także powracającą rolę Oliver Platt w serialu „Queens Supreme”.
Callies pojawiła się także w „Law & Order: SVU”, „Numb3rs” and „Dragnet”.
Sarah ma wystąpić w dwóch nadchodzących projektach filmowych z 2006 roku, z czego pierwszy to „Whisper” w reżyserii Stewart’a Hendler’a przy współpracy z wytwórnią Universal Pictures, a drugi to niezależny projekt Barnet’a Bain’a pt. „The Celestine Prophecy”.

Ciekawostki:

- Kiedy miała rok wraz z rodziną przeprowadziła się do Honolulu, Hawaje.

- Ukończyła Dartmouth College w Hanover.

- Wayne to nazwisko panieńskie jej matki.

- Ma 175 cm wzrostu.

- Sarah reklamowała kosmetyki firmy L'Oréal.

źródło: www.filmweb.pl

Fimografia:

2003-2007: Sędziowie z Queens (Queens Supreme)
2007: Whisper jako Roxanne
2005-2007: Skazany na śmierć (Prison Break)
2006: Niebiańska przepowiednia (The Celestine Prophecy)
2005: Wzór (Numb3rs)
2004: The Secret Service
2003: Tarzan na Manhattanie (Tarzan)
2003: Obława (Dragnet)
2003: Prawo i bezprawie (Law & Order: Special Victims Unit)

Postaci, które grała:
Roxanne / Dr Sara Tancredi / Jenny Rochester / Agentka Kim Hall / Jane Porter / Kate O'Malley / Laura Kelly / Kate Randall / Marjorie
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 20:07 przez AutumnLeaf, łącznie zmieniany 1 raz.
niunia
Michael Scofield

Bardzo lubię tę aktorkę, przykro mi, że nie zobaczę już jej w PB, jednakże mam nadzieję, iż jej kariera przez dziecko się nie skończy; chciałabym ją jeszcze zobaczyć w jakimś filmie ;-)
z tego co mi wiadomo, ze swym mężem Joshem Winterhaltem jest szczęśliwa,
a oto ich zdjęcie.. razem..

Obrazek

ehm.... :-P
B...
Michael Scofield

jak dla mnie to wybitnie nieudany ten mąż, no ale to przecież kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje! :mrgreen: ;-)
Mela0607
T-Bag

Jej ja też bym chciała mieszkać na Hawajach, ma 175 cm wzrtostu - tyle co ja tak więc kolejne podobienstwo co do bohaterów PB (zobaczymy co będzie dalej) a na zdjęciu jest strasznie dziwnie, a moze ta mina to powoduje, że tak sztucznie wyszła; facet nie w moim typie, ale jeśli Sarah jest z nim szczęśliwa to kogo to tam obchodzi moje zdanie... ech przez te Hawaje się rozgrzałam jeśli biorąc pod uwagę jaką pogodę mamy za oknem
PatuŚ
Michael Scofield

Mela0607 pisze:
Jej ja też bym chciała mieszkać na Hawajach
to chyba jak każdy :-P
Mela0607 pisze:
facet nie w moim typie
w moim tez nie, w tym wypadku chyba spardza się stwierdzenie że "miłość jest slepa"... ten koleś (z wyglądu) jest tragiczny, te włosy..i wogóle. ale serce nie sługa , może ma jakies inne zalety
Alishia
Świeżak

patus1905 - zgadzam się z Tobą w 100%
Normalnie brak słów co do jego wyglądu :shock: mógłby chociaż ściąć te włosy :-/
Mela0607
T-Bag

oj dziewczyny, ale przecież to nie wam sie ma podobać tylko Sarze ;)
a trzeba przyznać iż ma zadbane włosy...!
niunia
Michael Scofield

no to musi mieć jakieś ciekawe wnętrze, że Sarze się spodobał. Bądz moze urzekły ją te jego długie włosy... cóż; tylko ona to wie.
Każdy ma inny gust; coć przyznam tez nie mój typ.
No ale przeciez wygląd nie jest taki ważny, najważniejsze jest to ze jest z nim szczesliwa i go kocha.. ;-)
Wróć do „Biografie aktorów”