Jodi Lyn O'Keefe biografia

Tanira
Michael Scofield

Obrazek

miejsce urodzenia: Red Bank, New Jersey, USA
data urodzenia: 1978-10-10

Jest najmłodszą z trzech sióstr O'Keefe ( Jenna i Heather )oraz najbardziej znaną i pracowitą. Już w wieku ośmiu lat rozpoczęła karierę jako modelka prezentująca ubrania dla dzieci i przez osiem następnych lat jej podobizna znalazła się na wielu okładkach katalogów i gazet z modą dziecięcą.
W tym czasie ukończyła St. John Vianney - katolicką szkołę w Holmdell w stanie New Jersey. Następnie uczyła się stepowania, baletu i gry na pianinie. Pojawiła się również w kilku telewizyjnych reklamówkach.
Mając siedemnaście lat podpisała kontrakt z jedną ze stacji telewizyjnych na grę w operze mydlanej "Another world", w której występowała w latach 1995 - 1996.
W 1996 oku wygrała casting do nowego serialu Dona Johnsona "Nash Bridges" i dostała rolę jego córki Cassidy.
Dla zachowania dobrej formy, niezbędnej do występowania w tym serialu rozpoczęła trening kick-boksingu.
Praca na planie "Nash Bridgesa" pozwoliła jej na zagranie do tej pory w trzech filmach: "She's All That" w 1999, "Whatever It Takes" w 2000 i "The Crow: Salvation" w 2001 roku.

Filmografia:

2006: Evidence, The jako Jackie Kazaris (gościnnie)
2006: 12th Man, The jako Lindsay (gościnnie)
2006: Halloween: 25 Lat Terroru (Halloween: 25 Years of Terror) jako ona sama
2005: Three Wise Guys jako Mary Ann Davidson
2005: Skazany na śmierć (Prison Break) jako Agentka Firmy (gościnnie)
2005: Adopted jako Rachel Rabinowitz
2005: Wydział Venice Underground (Venice Underground) jako Tyler
2004: Do usług (Help, The) jako Becky Wiggins (gościnnie)
2004: Boston Legal jako Nora (gościnnie)
2004: CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku (CSI: NY) jako Melodee Constanza (gościnnie)
2004: Żądza krwi (Out for Blood) jako Layla Simmons
2003: Ponura tajemnica (Red Rover) jako Kylie Taylor
2003: Mummy an' the Armadillo jako Jackie
2003: Pool at Maddy Breaker's, The jako Dziewczyna
2003-2005: Tru Calling jako Candace Aimes (gościnnie)
2003: Dwóch i pół (Two and a Half Men) jako Gail (gościnnie)
2003: Eve jako Lucy - macocha Rity (gościnnie)
2002: Falling in Love in Pongo Ponga jako Shawnee
2002-2007: George Lopez jako Campbell (gościnnie)
2000: Pupilka profesora (Teacher's Pet) jako Debbie Strong
2000: Kruk 3: Zbawienie (Crow: Salvation, The) jako Lauren Randall
2000: Wszystkie chwyty dozwolone (Whatever It Takes) jako Ashley
1999: Cała Ona (She's All That) jako Taylor Vaughan
1998-2006: Czarodziejki (Charmed) jako Demon Pająk(2004) (gościnnie)
1998: Halloween - 20 lat później (Halloween H20: 20 Years Later) jako Sarah
1997-2002: Dharma i Greg (Dharma & Greg) jako Simone (gościnnie)
1996-2001: Nash Bridges jako Cassidy Bridges
1964-1999: Another World jako Maggie Cory #4

źrodło: filmweb.pl
alfiQ
Tweener

Tanira pisze:
uczyła się stepowania, baletu i gry na pianinie.
nie wiedziałam że się tego uczyła;)
poznałam ją właśnie w serialu "Nash Bridges" ale w prison break jej postać jest dużo ciekawsza..to przynajmniej moje zdanie;)
Laraa
Tweener

Jeszcze kilka informacji które udało mi się znaleźć na zagranicznych stronach (przetłumaczone przez mnie, mogą być błędy):
- jej mama Noreen jest gospodynią domową (ogólnie osoba która zajmuje się domem), jej ojciec Jack jest dyrektorem stosunków pracy dla farmaceutycznej firmy
- w dzieciństwie chodziła z fryzurą strzyżoną '''pod garnek'' (inne określenie tej fryzury to ''strzyżenie na pazia'') i postrzegana ją jako dziwaka
- wpierw jej starsza siostra była modelka, Jodi się to spodobało i też postanowiła spróbować swoich sił. Stwierdziła że praca modelki uczyniła ją pewniejszą siebie i dzięki temu zdobyła więcej przyjaciół
- na początku była najniższa w klasie, później osiągnęła 1,73 cm wzrostu i była najwyższa. Obecnie ma 178 cm.
- ma irlandzkie, czeskie, austriackie, polskie! i szwedzkie pochodzenie
- w połowie liceum opuściła szkołę żeby grać w operze mydlanej ''Another World''. Potem dostała rolę w amerykańskim serialu kryminalnym ''Nash Bridges''. Później przeniosła się z mamą do Hollywood gdzie uzupełniła swoją szkołę przez pocztę elektroniczną
- rolę trzepniętej nastolatki Taylor Vaughan którą dostała w filmie ''She's all that'' wniosła ją w centrum uwagi. Zagrała tam zarozumiała i popularną dziewczynę uczęszczającą do liceum u boku takich gwiazd jak Freddie Prinze Jr i Rachael Leigh Cook. Zapytana o to czy ciężko było jej grać taki charakter odpowiedziała ''Każdy znał Taylor Vaughan w liceum. Pracując w show biznesie spotykasz takie dziewczyny każdego dnia''
- była w związku z gwiazdą serialu ''Nash Bridges'' Jaime'm Gomez'em a w 2003 umawiała sie z John'em Cusack'iem
- wyścigi konne są jednym z jej ulubionych form aktywności i metodą dzięki której może się odstresować
- pojawiła się w teledysku 3 Doors Down ''Let mi go'' - KLIK!
- kiedy Jodi po raz pierwszy dołączyła do ''Prison Break'' trzęsły jej się nogi, bo wcześniej ona i jej rodzina byli wielkimi fanami tego serialu
- do charakteru który zagrała Jodi w filmie ''The Crow'' były próby 53 razy

Wypowiedzi Jodi:
- W ''The Crow: Salvation'' akurat gram swój własny wiek w którym jestem, a potem w ''Teacher's Pet'' jestem psychopatką, która ucieka ze szpitala dla obłąkanych. Gram w tym filmie głowną rolę. Jestem w każdej scenie i popadam w szaleństwo. I pozwól mi coś powiedzieć: szaleństwo to zabawa. Próbuje rozszerzać mój zakres i w każdym filmie grać inne charaktery. Chcę pokazać ludziom, że nie jestem tylko suką ze szkoły średniej.
- W ''Hallowen: H20'' nagrywaliśmy scenę której zostałam zabita. Pamiętasz gdy czołgałam się po połodze, Michael Meyers położył nogę na mojej szyi i dźgnął mnie nożem w plecy? Cóż..to mój przyjaciel Chris Durant który grał Mike'a Meyers'a. W jednym z momentów gdy kładzie nogę na mojej szyi, moje ręce były kompletnie mokre ponieważ było tak gorąco. To było gdy 10 raz kręciliśmy te scenę, moja ręka wtedy się ślizgała i upadłam prosto na twarz. Następnego dnia chodziłam z dwoma, dużymi czarnymi oczyma.
- Uczę sie gotować i to jest na prawdę świetne.To moja nowa, wielka przygoda, jeśli możesz w to uwierzyć, wcześniej umiałam tylko robić pieczony ser na ruszcie, teraz potrafię upiec rybę, potrafię zrobić na prawdę świetne danie z grzybami. Jestem teraz mocno przywiązana do gotowania.
- Okropnie boję się szczurów. Pewnej nocy usłyszałam skrobanie w moim domu. Najwidoczniej szczur zaklinował się pod podłogą. Sprawia że nie mogę spać w nocy. Gdy tylko słyszę ten dźwięk biorę psa i chowam się w kącie.
- Najgorsze są moje stopy. A najbardziej podobają mi się moje długie nogi.
- Jedynym problemem który miałam jest to kiedy ludzie dowiadują się jaka stara jestem. Ludzie widzą mnie i myślą że mam tylko 17 lat i nie słuchają tego co mówię.
- Pewnego razu byłam na lotnisku kiedy dziewczyny zaczęły krzyczeć: ''Taylor!''. Byłam tego nieświadoma ponieważ ja nie jestem Taylor i to było bardzo dawno kiedy nagrywaliśmy ten film. Wtedy uświadomiłam sobie że wołają tak na mnie, i powiedziałam: ''Och cześć, nazywam się Jodi'''. A one: ''Taylor! Taylor!''. A ja znowu: ''Nie, ja jestem Jodi, ale cześć miło mi was poznać''. Tylko gram Taylor nie jestem tą osobą.
- Kiedyś wybierano mnie do filmu. Teraz pracuję, dostaję telefon od mojego agenta i otrzymuję scenariusz, wtedy mówię mu co o tym myślę. To jest nowe dla mnie, ponieważ wcześniej musiałam przejść przez przesłuchanie. Poszłam, przesłuchano mnie, i jeżeli spodobałam im się, to im się spodobałam. Jeżeli nie to musiałam zacząć wszystko od nowa.
- Jestem jedną z tych osób które oglądają horrory zza kanapy. Zawsze przerażały mnie takie charaktery jak Michael Myers, nagle on spaceruje na planie z tasakiem do mięsa w ręce. Mój najgorszy koszmar spełnił się. Zamarzłam. Bardzo boję się też kiedy widzę swoją własną krew, a oni wylali na mnie całą, sztuczną krew. Jedynym ocalającym wdziękiem było to kiedy gościu który gra Michaela zdejmuje maskę, i widzę że, to jest jeden z kaskaderów z ''Nash Bridges''
- Zdobyłam klasę w kickboxingu, kiedyś kopnęłam w torbę tak mocno że pęknął mi paznokieć u nogi
- Jestem zawsze w ruchu, dodatkowo żeby dostać się do mojego domu muszę przejść 87 schodków, to trzyma moja figurę. Parę torb z zakupami i mam trening.
- Mam bliznę pod podbródkiem.
- Największe wyzwanie to pracować i ukończyć szkolę. Kiedy pracujesz 16 godzin dziennie i musisz ukończyć studia to jesteś naprawdę twardy.

źródło; www.tv.com
Ostatnio zmieniony 2008-11-22, 20:24 przez Laraa, łącznie zmieniany 1 raz.
matikuc
Świeżak

Ona zagrała świetnie podwójnego agenta.
Rylik
Świeżak

Miała wcześniej kilka ciekawych ról, ale ta dała jej chyba największy rozgłos
Wróć do „Biografie aktorów”