NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Wywiad z Danay Garcia

niunia
Michael Scofield

Z powodu, iż informacji o niej jest mało na forum zamiesciłam wywiad dzięki któremu można się sporo dowiedzieć.

Nową, ważną osobą w 3 sezonie serialu Prison Break będzie postać Sofii, dziewczyny Whistlera.
Rolę odrywa Danay Garcia o której dowiemy się więcej z wywiadu, który przeprowadził magazyn myFanbase:

Do tej pory nie byłaś znana w branży i trudno jest zdobyć wiecej szczegółowych informacji o tym co porabiasz. Czy mogłabyś opowiedzieć nam trochę o sobie? Kiedy i gdzie się urodziłaś, gdzie dorastałaś?

Urodziłam się i dorastałam w Hawanie na Kubie. Już od czasów gdy byłam dzieckiem uwielbiałam występować na scenie a od trzynastego roku życia tańczyłam w grupie baletowej. Nic innego nie sprawia mi takiej radości jak ten szczególny kontakt z publicznością. Kocham grać .. od zawsze było to częścią mojego życia.

Kiedy i dlaczego zdecydowałaś, że zostaniesz aktorką?

Cóż tańcząc nieprzerwanie przez prawie trzynaście lat, zdałam sobie sprawę, że jedyne czego tak naprawdę chcę to nie stać ciągle w miejcu tylko zrobić jakąś karierę i awansować. W balecie są pod tym względem ograniczone możliwości, więc kiedy powiedziałam mojej mamie, że nie chcę już tańczyć stwierdziła: "ok, ale co teraz?". Na początku zaczęłam pracować jako modelka, ale głównie dlatego by spróbować czegoś nowego. Jednak nie byłam do końca z tego zadowolona, gdyż praca w balecie nauczyłam mnie, że trzeba stale uczyć się czegoś nowego by osiągnąć dobre wyniki. Pewnego dnia, gdy byłam na jednej z sesji, moja bliska przyjaciółka powiedziała mi dlaczego nie spróbuje grać w teatrze? Pamiętam, że dopowiedziałam jej wtedy zdziwiona: "naprawdę?" Od tego momentu zapisałam się na moje pierwsze aktorskie zajęcia. Tam zobaczyłam pewną dramatyczną scenę.. prawie się rozpłakałam. Tamtego wieczoru, gdy dotarłam do domu, przytuliłam mocno moją mamę i powiedziałam jej, że chciałabym grać. Od tego dnia nie przestaje tego robić. Mam wspaniałą mamę.

Najnowszy obraz, w którym możemy Cię zobaczyć to "From Mexico with Love". Co możesz na powiedzieć o swojej roli w tym filmie?

"From Mexico with Love" to piękny film, nad którym pracowało mi się wspaniale. Zagrałam Marię. Jest to dziewczyna z Meksyku, która przeniosła się do Stanów wraz ze swoim wujkiem by tam znaleźć miłość swojego życia. Obraz opowiada o emigracji i o tym, jak to jest rozpoczynać wszystko od nowa. Utożsamiam się z moją bohaterką Marią, gdyż sama przyjechałam do Stanów 4 lata temu, wtedy nie potrafiłam dobrze rozmawiać po angielsku. Na początku było naprawdę ciężko, nowa kultura, ludzie, jedzenie...czułam się jakbym wylądowała na innej planecie.

Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć Cie w trzecim sezonie "Prison Break" czy wcześniej oglądałaś ten serial?

Szczerze powiem, że w ogóle nie oglądam telewizji. Czuje się szczęściarą, że mogę pracować na planie "Prison Break". To wymarzona praca dla mnie!

Jak wyglądał casting do "Prison Break"?

Cóż przesłuchanie było bardzo interesujące. Byłam bardzo zmieszana, gdyż producenci kazali mi zagrać sceny różnych bohaterów. Jednego dnia grałam scenę Lincolna a drugiego Sary. Do końca nie wiedziałam czy sobie z tym dobrze poradziłam. Najśmieszniejsze było, gdy spotkałam się ze scenarzystami, którzy przedstawili mi o moją bohaterkę Sofę jako bardzo naiwną osobę. Pamiętam, że powiedziałam im, że nie jest to do końca prawda, gdyż zabiła kogoś. Wtedy oni zaczęli się śmiać. Te role które miałam zagrać miały pokazać jak poradzę sobie aktorsko w różnych sytuacjach. Interesujące, prawda?

Kogo zagrasz w serialu i jaka jest twoja historia?

Moja bohaterka ma na imię Sofia i jest ona dziewczyną jednego z więźniów. Walczy o to, by wydostać go z Sony. Do tej pory to on zawsze jej bronił. Jest to przepiękna miłosna opowieść dwojga ludzi. Lincoln i Sofia będą wspólnie starali się wydostać Michaela i Whistlera (jej chłopaka).

Co jeszcze możesz nam opowiedzieć o sezonie 3?

Ten sezon będzie naprawdę inny, akcja będzie się działa w Panamie. Całość ma fantastyczne latynoskie zabarwienie. Jestem bardzo podekscytowana.

Czy oprócz "Prison Break" pracujesz nad jakimiś projektami o których chcesz na opowiedzieć?

Teraz 100% mojej energii poświęcam temu serialowi. W tej chwili nie pracuje nad innymi projektami.

źródło: prisonbreak.blox.pl
Ostatnio zmieniony 2007-12-02, 09:30 przez niunia, łącznie zmieniany 1 raz.
PatuŚ
Michael Scofield

niunia pisze:
Teraz 100% mojej energii poświęcam temu serialowi. W tej chwili nie pracuje nad innymi projektami.
bo chyba nikt jej niczego innego nie proponował :-P . ładna , świeża aktorka - narazie duzo o niej nie wiemy , zobaczymy jak się spisze w kolejnych odcinkach PB
Wróć do „Wywiady”