William Fichtner - praca nad PB jest jak wakacje.

Mahonia
T-Bag

Beverly Hills, Kalifornia – William Fichtner rozważa swój długi pobyt w serialu „Prison Break” za przerwę od stresów w aktorskim życiu.

„Ten koniec będzie o wiele dłuższy niż myślałem” mówi Fichtner, który gra Alexandra Mahone’a w serialu i ma także małą rolę w filmie „The Dark Knight”. William w „Prison Break” jest specjalnym agentem FBI, który zaczynał od zadania złapania braci (Michaela i Lincolna) w sezonie drugim, a skończył w więzieniu w Panamie w trzecim sezonie.

„Moja żona zapytała mnie: ‘Czy dobrze spędzasz czas?”. Fichtner powiedział w najnowszym wywiadzie z krytykami telewizyjnymi „Kręcenie tego serialu jest jak przerwa od biznesu. Jest to najbliższa rzecz, którą będziesz miał podczas prawdziwej pracy”.

On orginalnie miał występować tylko w dwóch sezonach, ale został namówiony na grę w trzecim sezonie przez producenta Matta Olmsteada. Produkcja serialu została przeniesiona z Dallas do Los Angeles, była to zachęta dla Fichtnera, który w przeszłości musiał opuścić rodzinę w Glendale, California dla kręcenia serialu.

„Jeżeli nie będzie mi się podobało i nie będę się dobrze bawił na planie, to nie zagram w przyszłym roku.” Powiedział Fichtner.

Tak jak mówi, stacja Fox zaskoczyła go i zaczęła przygotowania do nowego show „So You Think You Can Dance.”

„Moja żona namówiła mnie do oglądania tego show” powiedział. „To niewiarygodne”.

William także bardzo kocha ogrodnictwo. „Zawsze pracuję w moim ogrodzie… Mam wielką działkę z roślinami i drzewami. Rano patrzę przez okno i pytam: ‘Dlaczego nasze róże są przechylone?‘ Mam obsesję.”

Kto zna faceta, który zagrał tak wielu łajdaków, a ma taką wrażliwą osobowość.

„Jestem wrażliwy” powiedział Fichtner. Nie można grać z ludźmi takimi jak Mahone, żyjącymi na krawędzi swojego życia. Ludzie myślą: ‘Mahone jest twardym gościem’. Tęsknicie za tym, co próbuję zrobić.

William był zadowolony z wyzwania, jakim było zagranie Alexa Mahone.

„Jedyną rzeczą o jaką kiedykolwiek zapytałem scenarzystów, było to jak można zrobić, by moja przygoda była trudniejsza” powiedział Fichtner. „Zmieńcie mnie… rzeczy, które stworzyły Mahone’a zostały trochę zmienione na końcu”.

Kiedy Olmstead zapytał Williama 3 miesiące temu o powrót, Fichtner miał tylko jedna prośbę.

„Przypominam byście zrobili dla mnie wyzwanie” powiedział William. „Jeżeli będę ciągle grał złego faceta, znudzi mi się to i będę zasypiał podczas grania.”

Na końcu sezonu trzeciego, Mahone i bracia uciekają z panamskiego więzienia. W sezonie czwartym, w specjalnym dwu-godzinnym, pierwszym odcinku, Alex i bracia będą szukać dowodów na zniszczenie Firmy.
„Tutaj nie stanie się nic co mogłoby się dziać w poprzednich sezonach.” Powiedział Fichtner. „Wszystko się zmieni”.

Pracując z Ledgerem.

Fichtner, który często powraca do zachodniego Nowego Jorku , odwiedzając rodzinę, był tutaj 4 lipca, gdy miał przerwę w kręceniu PB, by sfilmować scenę do The Dark Knight z Heath Leder. Został poproszony przez reżysera Nolana ponad rok termu do zagrania roli szefa banku w scenie gdy widownia spotyka Jokera.

„Powiedziałem ‘wyślij mi scenariusz’” mówi Fichtner. „Przeczytałem to i pomyślałem, że jest to naprawdę super… Kiedy oni włamali się do mojego banku, odczułem to tak, jakby to nie był typowy szef banku.”

Sceny umożliwiły Fichtnerowi uchwycenie tego co Ledger zamierzał zrobić ze swoja ostatnia duża rola zanim umarł. "Co za przyjemny facet" powiedział William. Jestem jego fanem, to było świetne, że mogłem uchwycić to o czym myślał, byłem pod wrażeniem.

Kroki wiary.

Na początku krytycy lubili Prison Break lecz gdy ta historia zaczęła się rozwijać coraz bardziej, PB stawał się coraz mniej realny poprzez bohaterów, którzy po ucieczce trafili do innego więzienia. Historia ta była oryginalna, ale teraz stała się nierealna.

„Akcja tego serialu rozwija się stopniowo” powiedział Fichtner w obronie PB. „Są momenty, w których jeśli się zatrzymasz i będziesz nad nimi rozmyślać, możesz się pogubić w całej historii. Musisz wziąć krok wiary tu i tam.”

Aktor miał swoje własne wątpliwości, mówił reżyserom, że niektórych rzeczy nie powinni tworzyć w roli Mahone’a.

„Po 6 czy 7 odcinkach, chcesz wiedzieć o Mahonie więcej, spytaj mnie” powiedział Fichtner. „ W jednym odcinku ostatniego sezonu, nie sądziłem, że Mahone będzie tak postępował. Usiadłem z reżyserem i zmieniliśmy to wszystko.”

I kim jest Mahone w oczach Fichtnera?

„To jest jasne, jak droga Mahone’a. Powiedział William Fichtner opisując problemy z narkotykami i małżeństwem. „Mahone nie potrafi dostrzec pewnych rzeczy, jego obraz jest zatarty. Powoli stara się odzyskać swoje dawne życie”.

Fichtner ma kilka propozycji jak powinna się zakończyć podróż Alexa Mahone.

„Może wyjdzie na prostą drogę?” powiedział Fichtner. „A co jeśli całkowicie zwariuje?”.

tłumaczenie: Mahonia, Madzialena and Jon
źródło: buffalonews.com
PatuŚ
Michael Scofield

Mahonia pisze:
William także bardzo kocha ogrodnictwo. „Zawsze pracuję w moim ogrodzie… Mam wielką działkę z roślinami i drzewami. Rano patrzę przez okno i pytam: ‘Dlaczego nasze róże są przechylone?‘ Mam obsesję.”
Nie wyobrażam go sobie w ogrodniczach , z grabkami i saperką , pielącego chwasty i przycinającego róze - haha ^^ to byłby dopiero widok

Wogóle cały wywiad bardzo ciekawy i obszerny .
Mahonia pisze:
W jednym odcinku ostatniego sezonu, nie sądziłem, że Mahone będzie tak postępował. Usiadłem z reżyserem i zmieniliśmy to wszystko.”
Widac doswiadczony aktor ma przywileje, tym lepiej bo zobaczymy obraz Mahona przez pryzmat wyobrażenia Fichtnera :-D

Dzieki Mahonia ;*
Wróć do „Wywiady”