NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Danay Garcia w ogniu pytań!

niunia
Michael Scofield

Po raz pierwszy z udziałem głównej postaci trzeciego sezonu, serialowej Sofii Lugo pojawi się wywiad. Chodzi oczywiście o piękną, zdolną aktorkę Danay Garcia, która udzieliła wywiadu magazynowi RELOAD z 8 kwietnia 2008r. Trzeba przyznać dziennikarze nie mieli skropułów, wypytali młodą Danay niemal o wszystko:

RELOAD: Jak się miewasz?

Danay Garcia: Świetnie, dziękuję.

R: Kim jest Danay Garcia, skąd pochodzisz, co robiłaś zanim zaczęłaś występować?

DG: Cóż, jestem po prostu normalną dziewczyną, która kocha grać, która walczy o swoje marzenia i która wierzy że one mogą się spełnić. Pochodzę z Kuby, urodziłam się tam, dorastałam. Do USA przyjechałam cztery lata temu. Przyjeżdżając tu wiedziałam, że robię coś dobrego, że podążam za swoimi marzeniami i z pewnością nie zatrzymam się w dążeniu do ich realizacji. Zanim jednak zaczęłam występować, byłam tancerką. Tańczyłam w balecie przez 13 lat. Moje życie zatem ciągle polegało na występowaniu i sprawianiu by ludzie wierzyli w historię opowiadaną tańcem. To była dla mnie świetna zabawa...

R: Nadal trenujesz balet?

DG: Tak, nadal tańczę. To sprawia, że zawsze wracam myślami do mojego dzieciństwa, to była wspaniała część mojego życia.

R: Jak dołączyłaś do obsady Prison Break?

DG: Oh, to było bardzo interesujące, dostałam telefon od mojego menedżera, że w Prison Break poszukują nowej aktorki. Byłam bardzo podekscytowana, ponieważ jest to serial telewizyjny, więc bardzo spodobał mi się pomysł, że mogłabym dołączyć do ekipy filmowej. Poszłam na 4 castingi. Pracowałam naprawdę ciężko by sprawić, że odgrywana przeze mnie postać Sofii wypadła interesująco.

R: Czy trzeci sezon kręcony był wyłącznie w Panamie?

DG: Trzeci sezon kręcony był w Teksasie, a także kilka scen nakręconych zostało na Florydzie, z uwagi na plażę. Jedynie Dominic i Jode spędzili jeden, może dwa dni zdjęciowe w mieście Panama. Natomiast ja nigdy tam nie byłam.

R: Jakiej muzyki słuchasz?

DG: Uwielbiam odkrywać coraz to nową muzykę, ale nie mam żadnego konkretnego rodzaju. Mam IPoda i zawsze słucham czegoś nowego, co mnie zainteresowało. Pochodzę z komunistycznego kraju, gdzie obowiązuje wiele ograniczeń, więc kiedykolwiek tylko słyszę coś nowego to naprawdę to doceniam.

R: Jesteś stanu wolnego? Czego szukasz w mężczyznach bądź w kobietach?

DG: Jestem w związku. Lubię facetów z ogromnym poczuciem humoru, z celami w życiu. Uwielbiam tą ich determinację w spełnianiu swoich marzeń i pasję. To jest bardzo ważne, czuć, że jesteś w dobrym związku bez względu na wszystko i cieszyć się że jesteś z taka osobą. Cudownie jest wrócić do domu i czuć że jest się kochaną. To mnie zawsze inspiruje do robienia czegoś w życiu.

R: Ile masz lat?

DG: 23.

R: Czy ktoś miał szczególny wpływ na Twoje dorastanie albo kogo podziwiałaś ze szklanego ekranu?

DG: Zawsze wielbiłam Audrey Hepburn, Grace Kelly i Catherine Zeta Jones. Kocham kobiety, które poruszją się z wielka klasą i gracją.

R: Jaka jest Twoja wymarzona rola do zagrania?

DG: Nie mam żadnej specyficznej roli, która chciałabym odegrać. To wszystko zależy od scenariusza. Chciałabym jednak by widzowie zobaczyli mnie w różnych rolach.

R: Jak się czujesz po rezygnacji Fidela Castro? Wiem, że niektórzy ludzie są przeciwko Fidelowi. A jak Twoja rodzina?

DG: Wolałabym nie odpowiadać. Nie chcę mieszać sie w polityczne dyskusje.

R: Co lubisz robić kiedy nie pracujesz?

DG: Wtedy wracam do mojej klasy aktorskiej i ćwiczę umiejętność odgrywania różnych scen. Ponadto kocham tańczyć, uwielbiam chodzić po plaży, spędzać czas z moim synem, to jest to co uwielbiam robić w wolnych chwilach.

R: Czy widzowie zobaczą Sofię Lugo w 4.Sezonie?

DG: Mam nadzieję. Jedna rzecz dotycząca telewizji jest taka, że aktorzy tak naprawdę nie wiedzą co się będzie działo z ich postaciami, dopóki nie dostaną scenariusza. Scenarzyści są bardzo mądrzy i gorliwi jak aktorzy, ponieważ pracują bardzo ciężko by opowieść była nadal interesująca i ekscytująca. Więc zobaczymy co się stanie.

R: A co po Prison Break?

DG: Miejmy nadzieje, że następny projekt telewizyjny.

R: Jak wygląda Twój typowy dzień z życia?

DG: Trudno o jakiś schemat, z uwagi na zawód jaki wykonuję. Ten biznes jest nieprzewidywalny. Jednego dnia sprzątam dom, a drugiego wsiadam w samolot do Londynu by dotrzeć na casting.

R: Czy ludzie bardziej Cię rozpoznają odkąd zagrałaś w PB?

DG: Tak. Wydaje mi się dlatego że, widzieli mnie co tydzień o tej samej porze. To jest zasadnicza różnica pomiędzy telewizją a filmem. W Tv jesteś niejako obecny w każdym domu, o tej samej porze i tego samego dnia.

R: Gdzie teraz mieszkasz?

DG: W Los Angeles. Kocham tą pogodę.

R: Czy musiałaś przystosować się do czegokolwiek przybywając do USA?

DG: Cóż, to jest bardzo dobre pytanie. Odpowiedź brzmi tak. Musiałam nauczyć się mówić po angielsku. Kulturowość w USA jest bardzo zróżnicowana, a przez to żyją tu różni ludzie. To było bardzo duże dopasowanie w moim życiu, ale kocham to miasto i jestem bardzo szczęśliwa że mogę pracować w kierunku czegoś.

R: Jest coś o czym chciałabyś by wiedzieli Twoi fani?

DG: Chciałabym im podziękować za to, że wspierali mnie podczas kręcenia PB. To dla mnie bardzo wiele znaczy, że cieszyli się z mojej pracy przy serialu.

R: Czy jesteś spokrewniona z Andym Garcią?

DG: Nie.

R: Gdzie najbardziej lubisz jeść i jakie jest Twoje ulubione jedzenie.

DG: Uwielbiam jeść w domu, bardzo. To jest ten czas w ciągu dnia kiedy jestem blisko z moją rodziną, ludźmi których kocham. Kiedy rozmawiamy ze sobą, dowiadujemy jak nam minął dzień. Ponadto lubię kubańskie jedzenie.

R: Gotujesz? Jakie jest Twoje główne danie?

DG: Lubię gotować, ale to zależy od nastroju i tego ile mam na to czasu. Lubię eksperymentować z nowymi przepisami. Kubańskie jedzenie jest najlepsze. Daje mi wiele radości dzielić się moją kulturą z moimi przyjaciółmi.

R: Czego używasz do twarzy?

DG: Trudno w to uwierzyć, ale nigdy nie używałam żadnych upiększaczy na twarz. Jednak odkąd zaczęłam grać w Prison Break, chodziłam z make up'em każdego dnia. Natomiast kiedy nie pracuję, po prostu nie używam make up'u, zresztą nie wiem nawet jak to stosować.

R: Czy planujesz mieć więcej dzieci?

DG: Oczywiście. Sama mam dwóch starszych braci, więc wiem jaka to radość posiadać rodzeństwo. Kocham dzieci, za to że wnoszą w moje życie tak wiele radości. Więc jak najbardziej chciałabym, by mój synek miał siostrzyczkę lub brata.

R: Powiedz nam coś o sobie, o czym jeszcze nikt nie wie?

DG: Poza tym, że jestem mamą i aktorką, która każdego dnia trzyma sie swoich obowiązków, to czasami staje się taka małą dziewczynką. Potrafię godzinami bawić sie z dziećmi, uwielbiam ich wyobraźnię, ten świat - szczery i uczciwy. Tak, zdecydowanie często wracam do mojego dzieciństwa. Mój syn ma ze mnie wiele śmiechu.

R: Czy w Hollywood jest wiele ról dla kobiet takich jak Ty, mam na myśli Latynoski?

DG: Nie wiem. W tej chwili jestem skoncentrowana jedynie na Prison Break.

R: A jak z modelingiem? Co byś zrobiła, gdyby któryś z magazynów dla mężczyzn, takich jak "King" czy nawet "Playboy", zaproponował Ci sesję?

DG: Właściwie nie jestem obecnie zainteresowana pracą modelki ani pozowaniem do takich pism. Chciałabym być doceniana przez publiczność po mojej grze aktorskiej. Dlatego jestem nastawiana na karierę aktorską i na to by być coraz lepszą aktorką. To mnie interesuje.

R: Kogo z Hollywood chciałabyś spotkać? Co więcej, z którym z aktorów lub reżyserów chciałabyś pracować?

DG: Cudownie było by spotkać Georga Clooneya, myślę że jest on świetnym przykładem tego jak sobie radzić, kiedy osiągniesz pewien poziom w tym przemyśle. Zdecydowanie chciałabym móc zagrać z Meryl Streep. To jest niesamowite, nawet gdy interpretuje negatywne postacie, potrafi wyciągnąć z nich coś pozytywnego i o to chodzi w aktorstwie. Nie sposób zagrać osobę złą, tyle że każda taka postać ma też dobrą stronę, i niektórzy po prostu nie potrafią tego pokazać. Natomiast jednym z reżyserów których cenię jest Martin Scorsese. Było by dla mnie zaszczytem zagrać w jednym z jego filmów. Tak, jestem jego wielką fanką.

R: Zanim skończymy, chciałabyś coś dodać na koniec?

DG: Chciałabym doradzić wszystkim młodym dziewczynom, które chcą odnieść sukces w życiu, że jedynym sposobem jest podążanie za swoimi marzeniami i wiara w nie, bez względu na wszystko. Nieważne gdzie jesteś i jak ciężko będzie, po prostu wiedz gdzie chcesz być i co chcesz robić , czuj to i każdego dnia dąż do realizacji tego. Bo najważniejsze to nie poddać się. Kiedyś tą całą pozytywną energie, którą masz w sobie, dasz światu. I uwierz mi, nawet jeśli nie dostaniesz nic w zamian, to i tak będziesz szczęśliwa.

Przetłumaczył hujek
źródło: prison.org

Obrazek
agulec
Michael Scofield

bardzo fajny wywiad :]
widać, że ta dziewczyna.. a raczej kobieta jest bardzo ciepłą, otwartą, naturalną i sympatyczną osobą. Do tego mądrą^^ ..tak myślę.
Świetnie wygląda i mam nadzieję, że jej kariera nie skończy się na PB.
Tańczyła w balecie, nie wiedziałam też, że ma dziecko^^
I fajnie powiedziała to na końcu^^
Mia
Fernando Sucre

Bardzo fajny wywiad i faktycznie brzmiało to jak przesluchanie :-P Ale fajnie też jest czegoś się o niej więcej dowiedzieć, zaskoczyło mnie to, że jest już matką, tak młodo wygląda i nie oszukujmy jest młodziutka, ale i tak nieźle jej idzie aktorstwo i oby tak dalej; baletnica-no proszę też ciekawa pasja.Ogólnie podoba mi się w niej jej naturalność, jest taka prosta ale zarazem ma w sobie grację.Super się czytało
Xaneta
Michael Scofield

Tą końcówkę warto wziąść sobie do serca.
Ale że ma dziecko no szok i tyle... A i z tym baletem fajna pasja mnie do tanca nie ciagnie ;P Młoda jest i zrobi kariere nie tylko w PB ;P
Tanira
Michael Scofield

Świetny wywiad. Lubie ją bo jest strasznie naturalna. A ostatnie zdanie mnie zabiło.
Dominik676
John Abruzzi

Widać, że człowiek, który prowadził ten wywiad jest w tym na prawdę dobry. Dowiedział się o niej niemal wszystko. Szkoda, że takich ciekawych wywiadów jest na prawdę mało.
Co do aktorki to trzeba powiedzieć, że jej życie wyobrażałem sobie troszkę inaczej. Chwali jej się natomiast to jak patrzy na życie, że uważa, że dążenie do spełnienia marzeń jest najważniejsze. Szkoda, że ja nie zawsze mam takie podejście do tego wszystkiego ;-) .
Wróć do „Wywiady”