NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

[Streszczenie odcinka] 3x08 Bang & Burn

Posty: 1 Strona 1 z 1
KhAn
John Abruzzi
Posty: 648
Rejestracja: 2007-08-21, 09:42


Michael spotyka odświętnie ubranego McGrady'ego, który w ten sposób przygotował się na wizytę swojego ojca. Tymczasem w Sonie zjawia się Lincoln, który mówi bratu, że na miejscu wymiany Whistlera i LJ-a czekała na nich pewna śmierć.

W hotelowym pokoju Gretchen (Susan) zjawiają się przedstawiciele "Firmy", z tajemniczym generałem na czele. Ów człowiek ma pretensje do kobiety, że Whistler nie jeszcze na wolności. Okazuje się, że Gretchen zarządza organizacją, która do "Firmy" nie należy, a została tylko przez nią wynajęta. Generał żąda natychmiastowego wydostania James'a z Sony.

Gretchen odwiedza Whistlera. Przekazuje mu, że za kilka godzin rozpocznie się akcja "wysadzić i spalić" w trakcie której zostanie wydostany z Sony. Gdy Whistler pyta co ze Scofieldem, kobieta rozkazuje go zabić.

Sammy przyznaje Lechero, że brakuje im ludzi, by ściągać długi od więźniów. Chce zwerbować do pracy nowych więźniów. "Patron" mimo początkowego oporu zgadza się na nowych rekrutów.

Do Sofii dzwoni mężczyzna, która przedstawia się jako administrator mieszkania wynajmowanego przez James'a. Kobieta nie miała pojęcia, że Whistler wynajmował inny lokal. Rozmowę podsłuchują ludzie Gretchen, którzy natychmiast przekazują jej informację na ten temat. W wynajmowanym mieszkaniu Sofia znajduje paszport ze zdjęciem James'a, ale z innymi danymi osobowymi.

Mahone zwierza się agentce Lang, że uzależnił się od narkotyków po tym jak zamordował Oscara Shales'a. Prosi, by zdobyć dla niego używkę. Bez niej nie jest w stanie zeznawać.

W Sonie trwa montowanie krat w każdym oknie, co uniemożliwia ucieczkę tą drogą. Michael otrzymuje wiadomość od Lechero, na kartce papieru rozrysowano plan pomieszczenia, w którym przebywa "Patron" z drogą dojścia do podziemi.

Whistler nosi się z zamiarem zabicia Scofielda, nabywa w tym celu od jednego z więźniów nóż.

Michael i James zgodnie z rozrysowaną drogą trafiają do0piwnic. Chwilę róźniej zjawia syę Lechero, któr{ prowadzi ich p~zez tunel łączący niegdyś bloki A i B w Sonie. Ro zamieszkach wwzystkich więźniów przeniesiono vo jednego bloku< a drogę do drugiego wysadzono.,Scofield stwierlza, że nie ma możliwości, by pr~ebić się przez zasyp!ny tunel. pojawia się propozycja, by kopaćew górę.

W miuszkaniu Whisleri, gdzie przebywń Sofia, zjawia się Gretchen. Ostrzega dziewczynę James'a, że jeöli nie przestanye się interesować przeszłością swojego chłopaka| to źle się to dla niej skończy.

Sammy przyprowadza do pomieszczenia Lechero trzech kandydatów na nowych podwładnych. Gdy schodzi do piwnicy o mało nie nakrywa tam Lechero w towarzystwie Scofielda i Whistlera. Ci ostatni dwaj chowają się za pudłami z rumem.

Mahone rozpoczyna swoje zeznania, agentka Lung nie zdążyła mu wcześniej dostarczyć narkotyku. Alex nie jest w stanie odpowiadać na pytania zadawane przez sąd. Mówi ogólnikami, przyznaje że nie ufa przesłuchującym go ludziom. Prosi o zgodę na powrót do domu.

Whistler coraz bardziej denerwuje się z powodu zbliżającej się "godziny zero". U Michael'a zachowania kompana wzbudza duże podejrzenia.

Lincoln i Sucre wynajmują chatę pośrodku lasu. Nagrywają na taśmę radiową odgłosy wystrzału z broni.

Michael prosi McGrady'ego, by poprzez osobę swojego ojca przekazał informację Burrows'owi. Chłopak, choć niechętnie, ostatecznie zgadza się pomóc Scofieldowi.

W Sonie u James'a zjawia się Sofia. Whistler prosi, by dziewczyna trzymała się z daleka od Lincolna, gdyż grozi jej wtedy niebezpieczeństwo. James wykręca się od odpowiedzi, gdy Sofia mówi o telefonie od administratora.

Ojciec McGrady'ego przekazuje Lincolnowi wiadomość: "nie wracaj do domu na obiad". Chwilę później Burrows i Sucre spotykają Sofię. Z ukrycia obserwują ich ludzie Gretchen, która nakazuje zabicie całej trójki.

Lincoln dzwoni na komórkę Lechero, odbiera Sammy który jest zdumiony, że brat Scofielda zna numer do "Patrona".

Ludzie Gretechen atakują Linca, Sucre i Sofię. Burrows i Fernando radzą sobie jednak z trójką napastników. Gdy w trakcie w walki jeden z atakujących bierze Sofię za zakładniczkę, Lincoln strzela mu prosto w głowę.

T-Bag na polecenie Lechero przychodzi po Michael'a. Scofield rozmawia z bratem przez telefon, orientuje się nagle, że "Firma" spróbuje wydostać Whistlera z Sony na własną rękę. Czym prędzej rozpoczyna pogoń za Jamesem.

Nad więzienie nadlatują helikoptery, które zaczynają ostrzeliwać strażników. Na dachu Sony czeka już Whistler, którego dopada jednak Michael, dochodzi do bójki. Scofield szybko ląduje na deskach, ale zbiera się i chwyta Jamesa, który już trzyma linę na której ma odlecieć. Walki trwają jeszcze przez kilka chwil, Whistler i Scofield spadają na dach Sony. Akcja się nie powiodła, helikoptery odlatują znad Sony.

Kończy się posiedzenie sądu. Agentka Lang informuje Mahone'a, że musi go odwieźć do Sony.

Do Sony wkraczają strażnicy. Naczelnik każe wyprowadzić z więzienia Scofielda, który jego zdaniem znów ma związek z próbą ucieczki. Michael zostaje wyprowadzony z więzienia, wrota Sony zamykają się.

Źródło: theprisonbreak.net
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 3)”