NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

[Streszczenie odcinka] 3x05 Interference

Posty: 1 Strona 1 z 1
KhAn
John Abruzzi
Posty: 648
Rejestracja: 2007-08-21, 09:42


Ze swojej celi w Sonie Michael obserwuje poruszającego się za murami szczura i bada jak szybko zauważą go strażnicy. Kiedy Scofield przez kraty rzuca owiniętą w sreberko czekoladę jeden ze strażników szybko namierza szczura i do niego strzela.
W Sonie pojawia się nowy więzień, który przyznaje że nie zna hiszpańskiego. Natychmiast zostaje zaatakowany i okradziony przez jednego z ludzi Lechero.

Lincoln odwiedza Michael'a, mówi bratu że musi się spieszyć z wydostaniem Whistlera, gdyż następnego dnia upływa termin narzucony przez Firmę. Gdy Scofield przyznaje, że uciekają w środku dnia Linc nie może zrozumieć tej decyzji. Michael przekonuje go, że nie ma szans na ucieczkę nocą, wówczas Sona jest strzeżona dużo mocniej niż za dnia. Scofield dodaje, że następnego dnia o określonej godzinie Linc musi czekać w pobliżu Sony z samochodem, który pomoże w ucieczce.

Michael zwraca się do jednego z więźniów z prośbą o zdobycie lornetki i dwóch zegarków. Okazuje się, że lornetkę posiada jeden z więźniów. Gdy Scofield już ją zdobywa, wtajemnicza w plan ucieczki Whistlera.

Tymczasem do Lincolna dzwoni Susan. Przypomina Burrows'owi, że jego brat ma tylko 34 godziny na wydostanie Whistlera z Sony.

Sucre zostaje zaczepiony przez nieznajomego, który szuka człowieka pracującego jako grabarz w Sonie. Fernando za jednorazowe dostarczenie do więzienia przesyłki ma otrzymać pięć tysięcy dolarów. Portorykańczyk choć początkowo się opiera, to ostatecznie przyjmuje jednak ofertę.

Gdy Bellick próbuje zaprzyjaźnić się z nowym więźniem, Scofield i Whistler bacznie obserwują strażników więziennych. Próbuja znaleźć w ich zachowaniu jakiś słaby punkt, który można wykorzystać przy ucieczce. Wkrótce "nowy" w Sonie zaczyna uważniej przyglądać się Jamesowi, podłuchuje nawet jego rozmowy z Michaelem.

W trakcie szukania drogi ucieczki z Sony, Lincoln i Sofia zostają zatrzymani przez policyjny patrol, który informuje ich, że nie można się zbliżać do Sony na odległość dwóch mil. To komplikuje założenia głównego planu, Linc decyduje o wdrożeniu w życie planu B.

Burrows dowiaduje się, że zaledwie 12 mil od brzegów plaży ulokowanej nieopodal Sony znajdują się międzynarodowe wody, które nie podlegają juz panamskim władzom.

Gdy Michael obserwuje wieżę przez lornetkę zauważa go jeden za strażników, który oddaje strzały w kierunku okna celi Scofielda. Po kilku chwilach w Sonie uruchamia się alarm, który oznacza że do więzienia wchodzą oddziały strażników.

Wszyscy więźniowie gromadzą się na zewnątrz, klęczą, a ręce mają splecione na karku. W tym samym czasie strażnicy przeszukują cele, w jednej z nich odnajdują lunetę, przez którą Michael obserwował wieżę strażnika.

Strażnicy domagają się odpowiedzi na pytanie w czyjej celi znaleziono lornetkę. Scofield widząc bitego więźnia przyznaje się, że to jego cela. Wypiera się jednak, że obserwował strażnika. Skórę Michaela ratuje Whistler, który mówi, że to on używał lornetki, ale nie do obserwacji strażników, a ptaków. Na dowód swojej ornitologicznej pasji pokazuje książeczkę o ptakach.

Cela Michaela została zamknięta na kłódkę. Scofield jest w dramatycznej sytuacji, gdyż to właśnie przez jego celę mieli uciekać wraz z Whistlerem. Obaj próbują wymyślić alternatywne rozwiązanie.

Tymczasem po raz drugi Sucre spotyka się z nieznajomym mężczyzną. Choć wydawało się, że dostarczenie przesyłki do więzienia miało być jednorazową przysługą, to wcale tak nie jest. Fernando otrzymuje kolejną paczkę do przekazania.

Nowy więzień wreszcie zdradza czemu tak bardzo jest zainteresowany Whistlerem. Przyznaje, że spotkał go już wcześniej. James wypiera się i zapewnia, że nie zna tego człowieka.

Mahone przychodzi z pomocą Michaelowi. Zaobserwował pewną charakterystyczną zależność w zachowaniu strażników. Może mieć ona decydujący wpływ na powodzenie ucieczki.

Źródło: theprisonbreak.net
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 3)”