NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

[Streszczenie odcinka] 3x13 The Art of the Deal

Posty: 1 Strona 1 z 1
Ernest
C-Note
Posty: 174
Rejestracja: 2008-05-25, 10:13


Michael i Lincoln wskakują do samochodu i ruszają w pogoń za Whistler'em, po tym jak wymknął się z miejsca gdzie miało dojść do wymiany z Firmą. Gdy docierają do centrum miasta, Whistler wybiega z samochodu i próbuje się ukryć. W momencie, gdy myśli, że ucieczka się powiodła, otrzymuje cios od Lincoln'a.
McGrady i jego ojciec nadziewają się na policyjną blokadę drogi. Gdy policjant pokazuje ojcu chłopaka zdjęcia zbiegłych z Sony więźniów, ten kłamie, że nie widział tych ludzi. Jeden z policjantów widzi, że mężczyzna się denerwuje i nakazuje kontrolę samochodu. Policjanci nic nie odkrywają. Gdy samochód odjeżdża kilkaset metrów od blokady, McGrady wychodzi ze schowka za siedzeniem kierowcy. Celem ojca i syna jest teraz Kolumbia.

Tymczasem w Sonie Sucre pobity przez strażników, nadal nie przyznaje się do znajomości z Michael'em. Ten z kolei dzwoni do Gretchen, by umówić się na spotkanie, na którym dojdzie do wymiany.

W Sonie panuje chaos, więźniowie mają dość Lechero, którego chcą zabić. "Patrona" ratuje T-Bag, który chce w ten sposób spłacić swój dług wdzięczności. Gdy zabiera Lechero do jego pokoju, ten jest penetrowany przez więźniów. Dopiero obecność broni w rękach "Patrona" ostudza zapał napastników.

Susan i Michael spotykają się w centrum miasta, w restauracji. Nieopodal siedzi Lincoln z Whistler'em. Zjawiają się także ludzie Firmy, którzy mają ze sobą LJ-a i Sofię. Bracia są jednak przygotowani na taką sytuację, Michael mówi Gretchen, że to było tylko spotkanie sprawdzające dobrą wolę drugiej strony. Każe czekać kobiecie na telefon z kolejnymi instrukcjami.

Scofield dzwoni do Susan, na miejsce wymiany bracia wybierają muzeum. Do budynku nie wejdzie nikt posiadający broń, gdyż przy wejściu stoją ochroniarze z wykrywaczem metalu. Nieuzbrojona Susan samotnie wchodzi do muzeum, jej ludzie obstawiają jednak wszystkie wyjścia.

T-Bag zapewnia Lechero, że znalazł sposób, by wydostać się z Sony. Potrzebuje jednak pieniędzy, by przekupić strażnika.

W muzeum dochodzi do wymiany LJ-a za Whistler'a. Z braćmi zostaje także Sofia, która przestała ufać James'owi. Gdy Gretchen jest pewna, że za chwilę Michael i Linc trafią w ręce ludzi z Firmy, Michael rozbija jedną z muzealnych ekspozycji, co powoduje uruchomienie się alarmu.

Tymczasem strażnicy nadal torturują Sucre. Każą mu wykopać dół, do którego sami go wrzucają i zaczynają zakopywać. Fernando nadal jednak utrzymuje, że nie wie gdzie może być Scofield.

W zamieszaniu ludzie opuszczają muzeum. Jeden ze strażników zdaje się poznawać Scofield'a jako uciekiniera z Sony. Michael'a ratuje jego własny plan, podrzucił on wcześniej do kieszeni Whistler'a plastikową imitację przedmiotu, który mógł być skradziony z muzealnych zbiorów. Dochodzi do strzelaniny, w której Sofia zostaje ranna. Michael łapie za broń i celuje do Susan, ostatecznie jednak jej nie zabija. Kobieta wraz z kompanami ucieka spod budynku muzeum.

T-Bag przy użyciu poduszki morduje Lechero. Chwilę później zjawia się więzieniu dziewczyna "Patrona", która przekazuje Bagwell'owi część gotówki. Ten wraca do Sony, wygłasza płomienną mowę i rozdaje pozostałych więźniom uzyskane pieniądze. Wszyscy wokół skandują "T-Bag! T-Bag! T-Bag". Całą sytuację widzi Sucre, który zostaje przez strażników wtrącony do środka Sony.

LJ jest z Sofią w szpitalu, życiu dziewczyny nie zagraża niebezpieczeństwo. Chłopak mówi Scofield'owi, że jest mu przykro z powodu Sary. Daje też wujkowi kwiatek origami, który ten podarował ukochanej jeszcze w trakcie pobytu w Fox River. Michael wraca wspomnieniami do tamtej chwili.

Mahone spotyka się z Whistler'em. Alex przyjmuje propozycję dołączenia do "Firmy".

McGrady dociera do Kolumbii. Czeka tutaj na niego cała rodzina i przyjaciele. Wszyscy zgotowali mu gorące powitanie.

Tymczasem Sofia zdradza braciom, że znalazła w mieszkaniu James'a walizkę. Lincoln i Michael udają się na miejsce, okazuje się że walizce znajdują się informacje na temat Jason'a Lief'a. Niespodziewanie Scofield żegna się z bratem i samotnie rusza, by zemścić się na Susan.

źrudło:theprisonbreak.net
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 3)”