NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

[Streszczenie odcinka] 3x12 Hell or High Water

Posty: 1 Strona 1 z 1
Ernest
C-Note
Posty: 174
Rejestracja: 2008-05-25, 10:13


Pierwsi wybiegają Lechero, T-Bag oraz Bellick. Nagle Michael wstrzymuje pozostałych uciekinierów i każe im czekać. Pierwsza trójka, która już weszła na ''Ziemię Niczyją'' biegnie w stronę ogrodzenia. W pewnej chwili, wcześniej niż miało to nastąpić, zapalają się światła. Lechero, zostaje postrzelony, a T-Bag i Bellick zatrzymani przez strażników.
Zostaje zorganizowane liczenie i niemal wszystkie siły więzienia zostają zgromadzone na dziedzińcu oraz ''Ziemi Niczyjej''. Gdy zjeżdżają samochody Michael zarządza wyjście z tunelu.

Naczelnik w brutalny sposób przepytuje Bellicka, w jaki sposób udało im się znaleźć na zewnątrz. Brad w końcu mówi o tajnym tunelu i prowadzi strażników do niego. Gdy naczelnik dociera na miejsce uciekinierów już tam nie ma. Udało im się przemknąć niepostrzeżenie pomiędzy samochodami i przejść przez wcześniej osłabioną siatkę. Teraz uciekają przez dżunglę. Zostaje natychmiast zorganizowany pościg.

Alfonso Gallero, ojciec McGrady’ego, kontaktuje się z Lincolnem. Przedstawia swoją pozycje oraz zostaje skierowany do zostawionego przez Burrowsa na poboczu samochodu. Odnajduje kluczyki. Lincoln dociera od auta i jedzie na plażę, aby spotkać się z Michaelem.

Nagle Whistler upada. Informuje pozostałych, że zwichnął kostkę i żeby go zostawili, ponieważ będzie ich tylko spowalniał. Michael się na to nie zgadza. Mahone pomaga wstać Whistlerowi i dalej uciekają już razem. W końcu docierają na plażę. Spotykają się tam z Lincolnem. Uciekinierzy podbiegają do miejsca gdzie Burrows wcześniej zakopał sprzęt, który pomoże im przepłynąć spory dystans pod wodą. Nagle okazuje się, że Whistler zgubił swój zeszyt, w którym były współrzędne potrzebne firmie. Wszyscy ściągają buty i zakopują w piasku, po czym zanurzają się w wodzie i płyną. Strażnicy docierają do plaży, ale są kompletnie zdezorientowani, ponieważ nie zostało ani śladu po zbiegach.

Bellick jest przesłuchiwany. Naczelnik chce za wszelką cenę dowiedzieć się gdzie jest Scofield i reszta zbiegów. Bije Brada do nieprzytomności. Natomiast Sucre jest wciąż przetrzymywany w kanciapie strażników.

Uciekinierzy w końcu docierają do miejsca, w którym powinien pojawić się Fernando wraz z łodzią. Niestety nie zjawia się, a Michael i reszta powoli zaczynają tracić siły. Tymczasem strażnicy odnajdują zakopane przez uciekinierów buty. Natychmiast zostaje wezwana straż przybrzeżna, aby przeszukać morze.

Nagle Lincoln zauważa łódź płynącą w ich stronę. Okazuje się, że to ojciec McGrady’ego, który domyślił się, że więźniowie mogą mieć kłopoty. Wszyscy wsiadają na statek i płyną w bezpieczne miejsce.

Gdy Brad traci przytomność, strażnicy zaczynają przesłuchiwać T-Baga. Ten rzecz jasne też nic nie wie o Scofieldzie. Zostaje zabrany na miejsce gdzie tunel wychodzi na ''Ziemię Niczyją''. Znajduje tam notatnik Whistlera, który natychmiast chowa do spodni. W kanciapie strażników, następuje druga tura przesłuchań. Gdy mają być zastosowane bardziej wyrafinowane środki, Theodore zauważa Sucre siedzącego w sąsiednim pokoju. Wskazuje na niego i mówi, że on wszystko wie na temat ucieczki.

Na lądzie McGrady i jego ojciec odłączają się od reszty zbiegów. Lincoln znajduje samochód, który przygotował na tą okazje i ruszają na spotkanie Susan. Nie wiedzą jednak, że stoper, który dostał Whistler jest nadajnikiem GPS, który pomógł ich zlokalizować. Teraz są ścigani przez ludzi Firmy. Dzięki wspaniałym umiejętnościom Lincolna udaje im się zgubić na chwilę pościg. Docierają do domku, który został wcześniej wynajęty przez Burrowsa. Zaczyna się strzelanina. Na miejsce przybywa, Susan. Zauważa, że odgłosy pistoletu z domku są nagrane na taśmę, a uciekinierów tam już dawno nie ma.

Lincoln i reszta docierają do opuszczonego magazynu. Stamtąd kontaktują się z Susan i informują ją żeby przyjechała odebrać Whistlera.

McGrady wraz z ojcem docierają do granicy. Ta jednak jest obstawiona przez wojsko, które przeszukuje każdy samochód, w celu znalezienia uciekinierów.

Strażnicy znajdują dokumenty Sucre, które świadczą o jego znajomości ze Scofieldem. Zostaje on poddany torturom, które mają wyciągnąć z niego informacje na temat ucieczki.

Mahone chce iść w swoją stronę, ale Lincoln, który nie zapomniał, kto jest zabójcą jego ojca, celuje z pistoletu w Alexa. Gdy dochodzi do sprzeczki, z okazji korzysta Whistler, który jak się okazuje tylko udawał, że zwichnął kostkę. Kradnie samochód i ucieka. Zamieszanie wykorzystuje również Mahone, który oddala się cały i zdrowy.

źródło:theprisonbreak.net
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 3)”