NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

[Streszczenie odcinka] 3x11 Under&Out

Posty: 1 Strona 1 z 1
Ernest
C-Note
Posty: 174
Rejestracja: 2008-05-25, 10:13


Michael mówi grupie, że mają 24 godziny na wykopanie tunelu, który umożliwi im ucieczkę z więzienia. T-Bag i Lechero domagają się ujawnienia dalszego planu ucieczki, którego Scofield nie chce zdradzić.
Linc zjawia się w Sonie. Brat opowiada mu, że ucieczka nastąpi następnego dnia, a udział w niej biorą T-Bag, Lechero, Mahone i Bellick. Dla Burrows'a nie jest jednak istotny skład grupy, która ucieka. Liczy się dla niego tylko odzyskanie syna, a do tego potrzebny jest jedynie Whistler.

T-Bag nie ufa Michael'owi, podburza Whistlera i próbuje stworzyć sytuację, w której nikt w grupie nie zaufa Scofield'owi.

W trakcie kopania tunelu ze stropu zaczyna lać się woda. Okazuje się, że nad Soną mocno pada deszcz, który wlewa się do środka tunelu przez dziurę, która powstała w wyniku zawalenia się tunelu na Sammy'ego. Scofield podejmuje decyzję, że jeszcze tego samego dnia muszą uciekać z więzienia.

McGrady cały czas próbuje przekonać Scofield'a, by także mógł uciec z Sony. Choć Michael wie, że wiele zawdzięcza chłopakowi, to dla jego dobra chce, by ten pozostał w Sonie.

Michael zastanawia się jak uciekać nocą, gdy więzienie jest podwójnie strzeżone. Wpada na pomysł pozbawienia Sony na kilka chwil prądu. Dzwoni do Lincolna i zdradza mu swój plan.

Tymczasem Sucre spotyka się z Susan. Ta "na dzień dobry" pokazuje mu znalezioną w swoim samochodzie bombę. Grozi po raz kolejny, że jeśli Fernando nie przekaże jej niezbędnych informacji o ucieczce lub ją okłamie, to Maricruz zostanie zamordowana. W trakcie spotkania do Gretchen dzwoni Lincoln, który mówi jej, że ucieczka nastąpi za kilka godzin.

W trakcie kopania tunelu T-Bag próbuje przekonać Lechero do cichego sojuszu. O mały włos cały plan ucieczki nie bierze w łeb. Tylko ogromne szczęście więźniów sprawia, że więzienna ciężarówka nie najeżdża na dziurę pod którą znajduje się kopany korytarz.

Susan porywa Sofię i dzwoni do Lincolna, by "zaprosić" go na spotkanie.

Bellick namawia Mahone'a do współpracy. Proponuje nawet Alexowi schwytanie Scofielda i T-Baga oraz wydanie ich amerykańskim władzom. Mahone nie jest zainteresowany tym rozwiązaniem, myśli tylko o synu i żonie.

Scofield przy pomocy Sucre zdobywa informacje o zapasowym generatorze prądu, który znajduje się w Sonie. Okazuje się, że od momentu wyłączenia prądu do uruchomienia generatora minie zaledwie 30 sekund - to czas jaki mają na ucieczkę więźniowie.

Tymczasem Susan torturuje Sofię, przypalając jej skórę. Domaga się od James'a otrzymania współrzędnych do końca dnia. Whistler załamuje się słysząc przez telefon krzyk cierpiącej Sofii. Mimo prośby Scofielda, zamierza podać Gretchen współrzędne o które prosi.

Gdy Sucre chce opuścić Sonę, zostaje zatrzymany przez jednego strażników, który grozi mu bronią w razie nie wykonania jego polecenia.

Gretchen wraz Lincoln'em i Sofią przychodzi do Sony, spotyka się tam ze Scofield'em i Whistler'em. James daje jej jedynie połowę kartki z kompletnymi współrzędnymi, drugą połowę zachowuje dla siebie do czasu, gdy Linc, Sofia, Michael i LJ będą bezpieczni. Rozwścieczona Susan daje Whistler'owi 24 godziny na przekazanie pełnych informacji. Po tym czasie LJ i Sofia zginą.

Scofield spotyka się z McGrady'm. Daje telefon chłopakowi, by ten zadzwonił do ojca i umówił się następnego dnia na spotkanie. Michael zdecydował, że włącza chłopaka do grupy uciekających.

Sucre ma poważne problemy. Jeden ze strażników odnajduje informacje, że na Jorgę Riverę (alias Fernanda) został wydany nakaz aresztowania.

W grupie dochodzi do sprzeczki, Lechero i T-Bag grożą zabiciem Whistler'a jeżeli nie będą na początku grupy uciekającej z tunelu.

Tymczasem Lincoln napada na autobus, który wjeżdża w słup wysokiego napięcia. W Sonie wysiada zasilanie, rozpoczyna się ucieczka...

źródło:theprisonbreak.net
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Streszczenia odcinków (Sezon 3)”