Propozycje

Sprawy związane z forum: uwagi, sugestie, ogłoszenia.
Morgoth
Fernando Sucre

Ja jestem w stu procentach za ;) można też jak dla mnie usunąć te podkreślenie ;)
agulec
Michael Scofield

Sponsorem nie jestem, ale się wypowiem: precz z symbolem "$" i podkreśleniem! :D
Nero
Lincoln Burrows

Tak, ja jestem za usunięciem symbolu $. Nie podoba mi się on i jeszcze niektórzy nowi userzy zwracają się do mnie $Nero, jakbym miał to w nicku ;)
A co do podkreślenia to jest mi to obojętne, ale chyba faktycznie lepiej bez.
Aglek
Michael Scofield

zgadzam się z resztą... Cały czas ktoś myśli, ze $ jest w nicku... ;)
I wyglada to tak mało estetycznie... I podkreślenie też bym skasowała... :D
Piotras003
T-Bag

ja jako były sponsor też sie wypowiem na ten temat :mrgreen: i zgadzam się zresztą w 100 % bo ten znaczek troszke juz nie pasuje na innych forach stosuja juz sam kolorek i jest dobrze ;-)
Morgoth
Fernando Sucre

Trzeba na jedną rzecz zwrócić uwagę: Jeżeli usunie się $ i podkreślenie to... nie będzie łatwo rozróżnić Zasłużonych i sponsorów^^ złoty kolor jest w sam raz dla zasłużonych, może sponsorom dać ten pomarańczowy, który mieli zasłużeni :?:
Dominik676
John Abruzzi

Ja cały czas jestem za tym, żeby Zasłużeni mieli kolor niebieski, a to dlatego, żeby w rangach były wszystkie główne kolory, jest już zielony, żółty, czerwony i pomarańczowy a nie ma tylko niebieskiego. Wiem, że mnie to za bardzo nawet nie powinno interesować, bo nie należę do grupy Zasłużonych, ale wydaje mi się, że niebieski pasowałby tu najlepiej.
Dusqmad
Administrator

Niebieski gryzie się z kolorystyką forum.
edzik
Michael Scofield

To raz, a dwa to kolory rang ladnie ze soba wspolgraja. Od zoltego do czerownego przez zolty i pomaranczowy :D. Niebieski wyskoczy ni z gruchy ni z pietruchy.
agulec
Michael Scofield

Dokładnie, edzik.
Próbowaliśmy dać niebieski dla Zasłużonych, ale naprawdę wyglądał kiepsko.
Co do sponsorów, to teraz jak nie ma znaczka "$", to to podkreślenie aż tak nie przeszkadza, zostawiłabym wszystko jak jest teraz :]
Morgoth
Fernando Sucre

Rzeczywiście, teraz po usunięciu tego dolara $ jest o wiele lepiej :D
swój apel o usunięcie podkreślenia wycofuję xD
Aha i na górze strony głównej jest napisane że ten co się złoży na server dostanie rangę $Sponsor to $ jest chyba już tam zbędne^^
Dusqmad
Administrator

A tam, drobiazg. Przecież każdy widzi w legendzie jak jest ;)
Nero
Lincoln Burrows

Proponuję w dziale "Zagadki" usunąć naliczanie postów(podobnie jak w "Chillout"). Dla niektórych ten dział obok zabawy liczy się głównie do nabijania sobie postów dla wyższej rangi. Poza tym to jest zabawa, podobnie jak tematy w "chillout".
Dominik676
John Abruzzi

Ja natomiast proponuje, aby teraz już usunąć ten świąteczny motyw na logo strony, bo jak wszyscy wiemy Święta już się skończyły, więc wydaje mi się, że teraz jest to zbędne.
Morgoth
Fernando Sucre

Tyle że aktualnie nie ma Dusqmada, tak jak zapowiadał, a tylko on może to zrobić^^
Jestem pewny że jak tylko tu przyjdzie, to od razu go zmieni ;)
Żmij
Sara Tancredi

jak dla mnie to może jeszcze być, fajnie wyglądają w tych czapeczkach :)
Dusqmad
Administrator

Witam po przerwie ;)

Logo zostanie zmienione dziś lub jutro.
Dział zagadki -> proszę o więcej opinii w tej sprawie.

W związku z przerwą w emisji serialu wróci wcześniejsza funkcjonalność forum - całkowicie lub częściowo.
agulec
Michael Scofield

Nero pisze:
Proponuję w dziale "Zagadki" usunąć naliczanie postów(podobnie jak w "Chillout").

Jestem za - myślę, że posty w tym temacie nie powinny być zliczane. Większość to "Nie", "Tak, zadajesz" lub strzelanie w prawidłową odpowiedź.
Ania1991_ck
Michael Scofield

Mnie się nie podoba ten pomysł. Niech wszystko zostanie tak jak było. Przecież w Chillout nie nalicza się postów bo tam nie ma tematów związnych z PB a w dziele zagadki są i to bardzo. Więc ja jestem przeciw.
Dusqmad
Administrator

Inna opcja - mogłoby być usuwane wszystko poza pytaniem i odpowiedzią, ale to sporo roboty... Obecna opcja jest chyba lepsza.
Dominik676
John Abruzzi

Ja jestem przeciw temu aby nie liczyć postów z działu zagadki. Z tego samego powodu co został już podany. Wiem, że większość będzie teraz gadała, że dla mnie liczy się tylko żebym miał jak najwięcej postów, ale na prawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Po prostu jestem za tym, aby nie liczyć postów tylko w dziale, w którym nie gada się o PB, a w zagadkach jak wiemy jest o PB i to bardzo dużo.
Żmij
Sara Tancredi

Ja w ogóle nie wiem o co wam chodzi z nabijaniem postów, żeby sobie rangę podwyższyć. Jaką rangę? Czy kiedy wystukam sobie 500 postów, to automatycznie zdobywam kolorek VIP-a czy kogoś tam?... Jeśli automatycznie, to może to należy zmienić, by VIP-a przypisywać tylko tym, którzy na ten tytuł rzeczywiście zasługują rzeczowymi, inteligentnymi wypowiedziami, zakładaniem tematów itp. Przecież w normalnych działach też można sobie posty nabijać jednym zdaniem, zdaniem nic nie wnoszącym do dyskusji. I co?
Ja tam się z Dominik676, zgodzę i kilkoma innymi osobami, które są przeciwne.
A w ogóle każdy post się liczy, nawet głupie nie, no ale to już szeptem sobie mówię :)
MarQ
Michael Scofield

Liczenie postów może nie nie jest potrzebne ale rangi za ilość postów są wg mnie zupełnie niepotrzebne ;) wyróżnienia powinny być dawane każdemu z osobna przez człowieka. Np ranga gdzie ktoś wypowiada się długimi i inteligentnymi wypowiedziami, ranga ze ktoś wstaje co tydzień o 4-5 rano i wrzuca linki na forum albo nie wiem, dożo pomaga, daje newsy, nie wszczyna kłótni itp itp. a doskonałym przykładem tego jak niepotrzebne są rangi za ilość postów była sytuacja sprzed nie wiem... 3 miesięcy ? 4? nie pamiętam dokładnie, kiedy któryś użytkownik/czka nabił/a w ciągu godziny 100 postów żeby mieć range VIP (wiadomo nowy kolor, autorytet) co wywołało małą burze, przesuwanie tematów do chilla, co znowu wywołało kolejne burze. A takich ludzi nie brak (oczywiście nie mam na myśli nikogo konkretnego)

A co do wyłączania liczenia postów w Zagadkach... hmm czy jeżeli nie zaliczy ci (znów do nikogo konkretnie ;) ) postu to ta gra będzie jakaś inna ? gorsza? nie wiem nie będzie dawała już satysfakcji z odgadniętej zagadki ?
jestem na tak ;)
Nero
Lincoln Burrows

Żmij, Dominik676 - Post z odpowiedziami typu: "Tak, zadajesz", albo równie często pojawiające się posty "Nie" teoretycznie są postami, ale co to jest za post? Zupełnie nic nie warty.
Dzięki tej propozycji mam teraz postów 381, zamiast około tysiąca, jak miałem poprzednio. I wiem już, ale moich postów było normalnymi. Te 381, które mi zostało. Reszta była czymś w stylu "Tak", albo "Nie", a trochę mniejsza część była zagadkami.
Skoro już słowo się rzekło i plan został wprowadzony w życie to raczej nie mam nic do gadania. Nie mam VIP-a, który nie daje mi satysfakcji i kolorku. Co to za satysfakcja naisać połowę swoich postów typu: "Tak", "Nie"? Żadna.
Więc teraz skoro to już się zmieniło, to zasady zagadek mogą pozostać. Jeśliby tak nie było - po prostu odpowiedzi typu "Tak" przekazywane by były zwyczajnie przez PM, zamiast zaśmiecać temat. Odpowiedzi typu "Nie" nie byłoby w ogóle.
Takie jest moje zdanie. Jak chcecie naliczać sobie posty, żeby mieć tego Scofielda albo T-Baga albo bóg wie co pod rangą teraz już trzeba pisać konkretne odpowiedzi. W odpowiednich tematach w odpowiednim dziale.
agulec
Michael Scofield

MarQ pisze:
wyróżnienia powinny być dawane każdemu z osobna przez człowieka.

Tak jest z rangą Zasłużeni. VIP pozostał nadawany automatycznie po napisaniu 500 postów - ustaliliśmy to wcześniej, więc skoro tak już jest, to nienaliczanie postów w Zagadkach wydaje mi się sprawiedliwszym rozwiązaniem dla wszystkich - w ten sposób większa liczba zliczanych postów prowadzących do rang/grup będzie wartościowa. Nabić taką sumę w tym dziale nietrudno, a co to za VIP z połową postów typu "Tak", "Nie" itp. ;)
I pewnie, że w każdym temacie można napisać posta zawierającego 1 słowo - z tą różnicą, że w Zagadkach jednosłowny post nie może zostać usunięty.
Wróć do „O forum”