NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Propozycje

Sprawy związane z forum: uwagi, sugestie, ogłoszenia.
Dusqmad
Administrator

KhAn w shoutboxie pisze:
ale mnie to denerwuje jak wszyscy rejestrują sie tylko poto żeby żerować na linkach :/ zrobił by Dusq z tym porządek i ustawił pobieranie od 20 postów dopiero :)
Na razie zastanawiam się, czy w ogóle ma to sens. Na wielu innych forach linki do serialu są ogólnie dostępne po zalogowaniu, więc taka polityka jedynie osłabi naszą pozycję wśród konkurencji. Jeśli zdecyduję się na wprowadzenie jakichś limitów to raczej obejmą one jedynie działy 'lektor' i 'rmvb' i nie będą wynosiły więcej, niż dziesięć postów. Patrząc na to z innej strony: jeśli ktoś rejestruje się tu dla downloadu i nie jest zainteresowany, w najmniejszym stopniu, pisaniem to na pobieraniu poprzestanie. Jeśli takiej osobie wprowadzimy limit to napisze ona kilkanaście krótkich bezwartościowych, które mogą mieć treść 'fsdf fsdfsd fdsf fsdfsdf' i weźmie się za ściąganie. Tak więc rozwiązaniem jest stworzenie grupy uprawnionej do downloadu, do której ręcznie będę dodawał użytkowników. Przy wzroście popularności forum gwarantuje mi to masę zabawy, a i tak pozostaje pytanie: czy takie zasady nie sprawią, że użytkownik odpuści sobie nasze forum i poszuka u konkurencji?

Tak więc przez najbliższy czas dział download będzie działał na tych samych zasadach.
Ostatnio zmieniony 2007-09-30, 11:49 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Tweener

Ja mam taką propozycje :)

Jest dział download. I mam taki pomysł na pewno każdy z was ma te seriale na kompie/płytach. Linki w tym dziale są z różnych stron, rapidshare (co denerwuje jak trzeba partycjami ściągać, lub ktoś ma wspólne IP), więc proponuje zastosować taki program jak MoorHunt(*), łatwy w obsłudze ściągania i wysyłania plików. Wszystko odbywa się przy pomocy poczt (e-mail). Ściąganie bardzo proste, a dotego transfery wysokie nie to co na HTTP, u mnie np. dochodzi do 140+kB/s. No i można byłoby te pliki tam umieszczane przez ten program dawać w hasło typu: www.prison-break.filmowo.net (aby pobrać). Moge zrobić poradnik, jak ściągać i jak wrzucać tam seriale. I jak robić takie poczty, na które będzie się wysyłać bo przy pomocy tego programu można.

(*)
Moorhunt - program oparty na technologi p2m służący do pobierania jak i wysyłania plików z/do skrzynek mailowych.

Czekam na opinie :D
KhAn
John Abruzzi

Nie wiem zadyecydujcie wy najlepiej a ja sie dostosuje. Po części może to osłabić Dusq takie wprowadzenie i zrobić śmietnik z forum tak więc lepiej niech zostanie tak jak jest.
Dusqmad
Administrator

Marcin, bardzo dobry pomysł! Dział już został utworzony.

Swoją drogą hasło z adresem strony może być niezłą reklamą, zwłaszcza jeśli te linki rozpowszechni się po innych forach.
KhAn
John Abruzzi

No to jak dział został utworzony to teraz prosimy Marcina o wyjaśnienie obsługi programu żeby wszystko wszystkim sprawnie działało ;-)
Marcin
Tweener

Jeszcze taka jedne propozycja mała:
Żeby w dziale P2M/MH nie robić tematow z każdym odcinekim proponuje zrobić temat [MoorHunt] Prison Break [Sezon 2] (taki już utworzyłem) Potem [MoorHunt] Prison Break [Sezon 1] (jezeli sie zgodzicie na pomysl utworze) i tam bedą zamieszczane odcinki wrzucane przez urzytkowników. Ale chodzi mi tez oto zeby np po wrzuceniu takiego odcinka (oczywiscie na 10 kont najlepiej gmail) uwytkownik napisal do Administratora lub Moderatora lub zalozyciela tematu aby ten dodal tam kolejny odcinek wrzucony przez niego. Zeby bylo w temacie przejzyscie. I to chyba tyle :)
Dusqmad
Administrator

Propozycja zaakceptowana :)
Marcin pisze:
(oczywiscie na 10 kont najlepiej gmail)
Mam 50 zaproszeń jak ktoś chce.
Marcin pisze:
uwytkownik napisal do Administratora lub Moderatora lub zalozyciela tematu aby ten dodal tam kolejny odcinek wrzucony przez niego.
Chodzi o to, by wszystkie odcinki były w pierwszym poście tematu?
KhAn
John Abruzzi

A na co masz zaproszenia? :-)
Marcin
Tweener

# Dusqmad

Tak. Potem urzytkownicy by tylko pisali komentarze np ze nie moga pobrac ale ze dzieki (cos takiego typu)

A i niewiem czy jeszcze zaproszenia sa potrzebne do zakladania. Gdy zakladam przez program nic nie pisze czy zaproszenia trzeba.

#KhAn
Te zaproszenia są na gmail.com żeby tam założyć poczte.
Ble
C-Note

Marcin pisze:
Te zaproszenia są na gmail.com żeby tam założyć poczte.
To żeby założyć sobie konto, to trzeba dostać zaproszenie?! (ja wiem, taka niedoinformowana jestem ;) )
Marcin
Tweener

#up
Kiedyś tak było. Teraz już można normalnie założyć. Jeżeli chcesz założyć sobie tam konto to www.gmail.com
Ble
C-Note

Marcin pisze:
Jeżeli chcesz założyć sobie tam konto to www.gmail.com
O nie nie... tak mnie to tylko zaciekawiło :-D
Marcin
Tweener

#up
Ale tam poczte się zakłada szybciej, prościej niż np na interi :D

A i taki chyba najwiekszy + tej poczty to:
"Mnóstwo miejsca
Ponad 2895.331232 megabajtów (a pojemność ta ciągle rośnie) wolnego miejsca — już nie musisz usuwać żadnych wiadomości."
Ble
C-Note

Ja i tak mam Outlook Express, więc pojemność akurat nie robi na mnie wrażenia ;]
Viper
Sara Tancredi

Moja propozycja jest taka : zrobić limit postów dla działu download...na innych forach coś takiego funkcjonuje i jest ok...może i będzie mały śmietnik ale coś tu się będzie działo a od zaprowadzenia porządku jest tu moderator (gosh aż jeden )
wojtas264
Tweener

Popieram wypowiedź Viper'a, a jeśli niema za dużo Modów to ja się zgłaszam na ochotnika :lol: :lol: .......jeśli mogę :-) .
KhAn
John Abruzzi

Hehe jacy wszyscy chętni na moda :-P wykarzcie się to nie ma problemu. A co do tematu o limit postów, temat był wiele razy omawiany i dyskutowałem o tym z Dusqiem i doszlismy do tego, że bez sensu jest takie wprowadzanie bo to tylko zniechęci ludzi albo zaczną robić z forum śmietnik. Tak więc kto chce to pisze a kto chce to ściąga....proste ;-)
aliX_PL
Świeżak

Bardzo Prosil bym Zeby Odcinki Wrzucac na http://files-upload.com/
Max Plik 100 mb
Pobieranie Bez Ograniczen xD
Bez oczekiwania na nastepne pobranie xD

PLSS xD

Kazdy Napewno Sie uczieszy xD
Crane
Tweener

Dołanczam się do prośby:D
Dusqmad
Administrator

Viper pisze:
Moja propozycja jest taka : zrobić limit postów dla działu download...na innych forach coś takiego funkcjonuje i jest ok...
Zjedźcie kursorem na samą górę. W pierwszym poście tego tematu wyjaśniłem dlaczego limit nie zostanie wprowadzony. Na razie nie zmienię zdania w tej kwestii. Są inne sposoby na zachęcenie użytkowników do pisania. Jeśli ktoś musi robić coś na siłę nie zrobi tego dobrze.

Moderatorzy
:arrow: Jak na razie forum moderuję ja i KhAn. Bądź, co bądź to jeszcze niewielkie forum i udaje nam się nad nim zapanować. Nie jest jednak wykluczone, że w niedalekiej przyszłości będą nam potrzebni moderatorzy. Przy wyborze zwrócę uwagę na najaktywniejszych użytkowników, którzy swoimi postami dają dobry przykład oraz zakładają wiele nowych tematów.
aliX_PL pisze:
Bardzo Prosil bym Zeby Odcinki Wrzucac na http://files-upload.com/
Jest to zależne od KhAna. Ja zajmuję się działem download tylko w jego zastępstwie.
KhAn
John Abruzzi

Dobra to mogę wrzucać na tą stronę linki http://files-upload.com/. Tylko pisac do mnie kto co potrzebuję i wtedy udostępnię mu to na forum. Tylko jedna uwaga: wszelkie prośby widzę tylko na PW lub w dziale "DOWNLOAD - POMOC". Wszystkie posty z prośbami, które będą wrzucone w innym miejscu niz podałem zostana automatycznie skasowane i prośba nie zostanie zrealizowana.
mahones
C-Note

Co powiecie jak dział download był by dostępny od 10 postów. Tym sposobem forum by się szybciej rozwineło więc moim zdaniem takie coś powinno zostać wprowadzone w życie forum. ;-)
Ble
C-Note

Ale to było już tyle razy omawiane...
mahones
C-Note

I co związku z tym? przecież można by takie coś zrobić kto tak uważa? ;-)
KhAn
John Abruzzi

Nie będzie tak napewno i nie ma co roztrząsać po raz enty tego problemu bo i tak nic się nie zmieni tylko zostanie tak jak jest.
Wróć do „O forum”