NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

IV sezon - logo

Sprawy związane z forum: uwagi, sugestie, ogłoszenia.
Dusqmad
Administrator

Temat, w którym możecie przedstawiać swoje propozycje nowego topu forum związanego z IV sezonem serialu.

Warunki:
- na logo mają się znaleźć najważniejsze postaci IV sezonu
- logo ma kolorystycznie pasować do strony
- logo ma mieć szerokość 800px, a wysokość nie większą niż 280px

1) Proszę o rzeczowe ocenianie prac, wymienianie wad i zalet, a nie komentarze w stylu "Ładne jest!"
2) Grafików proszę o numerowanie propozycji. Jeśli Twoje logo jest czwartą propozycją, na początku postu wpisz '4'. Gdy pojawi się odpowiednia ilość prac dodamy ankietę, za pomocą której użytkownicy wybiorą odpowiedni numer.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
agulec
Michael Scofield

Propozycja nr 1

edit: zapomniałam o Bellicku xD

Obrazek

..i szybki podgląd ;)
http://i287.photobucket.com/albums/ll12 ... radzio.jpg
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 16:24 przez agulec, łącznie zmieniany 1 raz.
MarQ
Michael Scofield

Ja jestem na nie, nie ma zadnego elementu wyrozniajacego sie, tylko postacie zgromadzone w jedno miejsce. Napis tez mi nie pasuje
Mahonia
T-Bag

Mi się to bardzo podoba, jest jakaś zmiana wreszcie i doszły nowe postacie i jeszcze kolorystycznie pasuje do szaty graficznej forum. Napis jest fajny, tylko można by jeszcze dodać nazwę naszego forum ;-)
MarQ
Michael Scofield

*Co najbardziej razi w oczy jak dla mnie to oswieltenie postaci z roznych zdjec.
popatrzmy na sare. jest oswietlona z tylu na plecy, majkel ktory stoi obok niej jest oswietlony z prawej strony, a obok widzimy bradzia ktory oswietlony jest ze strony lewej.
*Lincoln na samiutkim srodku wyglada jkaby byl bogiem, w dodatku slabo wmieszany w tlo.
* napis dobry ale zle umiesczony. moglas zrobic tak jak w logu do 3 sezonu, tak za postaciami , fajnie wpasowany.
* wszystko za bardzo rozmyte przydalo by sie troche ostrosci dodac [ filter > sharpen > sharpen ]
*nie ma whistlera ( co od razu dla kogos kto nie ogladal a chce, moze zdradzic fabule o jego smierci)
*kolory takie zwykłe. w poprzednim logo wspomnianym wyzej widac bylo ze robilas cos z kolorami, odcieniami, bylo ladnie.

logo wyglada jakby bylo robione w 5 minut ;)
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 19:09 przez MarQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Dusqmad
Administrator

Miało być:
1) W temacie nie komentujemy prac!
ale po upływie ponad tygodnia nie sądzę, by pojawiła się jeszcze jakaś propozycja.
Agulec; dziękuję, jak zwykle jesteś niezastąpiona w tworzeniu grafiki na potrzeby forum. Mam jeszcze prośbę o małe dodatki do loga:
- pod (lub nad) napisem "Prison break" nasz adres.
- obok "PB" napis "Największe polskie forum o serialu!". Mniejszą czcionką, pod łokciami Lincolna ;)
Dusqmad
Administrator

MarQ pisze:
*nie ma whistlera ( co od razu dla kogos kto nie ogladal a chce, moze zdradzic fabule o jego smierci)
Myślę, że prędzej Twój post może się do tego przyczynić ;)
Whistler odpada.
Alexxa
Mahone

Dobrze jest-nareszcie jakaś zmiana. TYlko właśnie trochę należałoby dopracować to oświetlenie... I Lincoln na samym przodzie też mi nie pasuje xD
Piotras003
T-Bag

świetne te logo mi się bardzo spodobało od pierwszego wejrzenia :-D
Cwaniak
C-Note

moim zdaniem kiczowate to.Nawrzucane wszyskie postacie,top musi byc prosty i przejrzysty,a nie nasrane jak na sigu np. I jeszcze ta fota Linca promo 2 sezonu <lol2313414>

EDIT:w takim razie ja juz rozpoczynam prace nad projektem topa
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 20:41 przez Cwaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
edzik
Michael Scofield

Mialo byc bez komentarzy ale jak inni komentuja to nie bede inna xD.
Logo mi sie bardzo podoba. Chlopaki sie madruja, a sami by cos zrobili. Praca prosta bez zadnych udziwnien. Ja jestem za i mysle ze praca powinna zostac na stale, a przynajmnien na okres sezonu 4.
MarQ
Michael Scofield

edzik, dusqumad napisal w SB ze mozna komentowac, ale z usasadnienie bez postow typu
"fajne"
edzik pisze:
Chlopaki sie madruja, a sami by cos zrobili.
jednak jezeli ktos cos wystawi to chyba po to zeby ktos to skomentowal. Nie mam obowiazku robic wlasnej pracy jezeli chce skomentowac inna, wiec nie wiem o co chodzilo.
Mahonia
T-Bag

Cwaniak pisze:
I jeszcze ta fota Linca promo 2 sezonu
I co z tego że Linc jest z 2 sezonu? Przynajmniej pasuje to, że ma tak ręce złożone jak Mahone. Równie dobrze można by wsadzić po prostu zdjęcia aktorów a nie te z fotek promo i też by było dobrze, bo i tak wiadomo kto jest kto^^
Alexxa
Mahone

Mahonia pisze:
Przynajmniej pasuje to, że ma tak ręce złożone jak Mahone.
A mi właśnie też to nie pasuje xD. No bo..Lincoln to Lincoln, a Alex to Alex xD. Lepiej żeby jak najbardzie jpokazać dzielące ich kwestie.
Cwaniak pisze:
promo 2 sezonu
2??? Przecież to najnowsze promo..^^
Mahonia
T-Bag

A mi właśnie też to nie pasuje xD. No bo..Lincoln to Lincoln, a Alex to Alex xD. Lepiej żeby jak najbardzie jpokazać dzielące ich kwestie.
Ale przynajmniej mi, innym nie musi xD podoba się to, ze jest taki "trójkąt" głównych bohaterów i bardzo mądrych (no może wyliczając Linka :-P ) tak więc Alex, Mike i Link jako tacy główni to to fajnie wygląda, że wszyscy mają ręce skrzyżowane :-)
Alexxa pisze:
2??? Przecież to najnowsze promo..^^
Ale zdjęcie Linka jest ze zdjęć promocyjnych z drugiego sezonu, a nie z czwartego ;-)
Nero
Lincoln Burrows

Nie w2iem, jak wy, ale ja mam wrażenie, jakby Bellick był złączony z Wyattem ręką. W sensie jakby mieli tą samą rękę :lol:
agulec
Michael Scofield

Obrona własnych prac (przynajmniej tych graficznych) raczej nie leży w mojej naturze, ale zrobiła się z tego jakaś straszna sprawa i czuję się, jakbym zrobiła więcej złego niż dobrego.
Najlepiej siedzieć z założonym rękami, krytykować i czekać na ankietę, której nie ma nawet z czego zrobić, tym bardziej dziękuję wszystkim oraz Dusqmad'owi za miłe słowa i docenienie.

Pewnie, że można dopracować, jak wszystko, a każdy wg własnego uznania. I wiem, że światło różnie pada na twarze, ale zdjęć promocyjnych 4 sezonu jest zaledwie garstka, a dopasowanie i złożenie jednej całości z przynajmniej 15 różnych zdjęć nie zajmuje 5 minut i kto jak kto, ale Ty MarQ powinieneś o tym wiedzieć ;) Ale nie o to chodzi.

Co do samego loga, to może powiem parę słów odnośnie koncepcji.
Zaczynając od Linca - tak, zdjęcie z drugiego sezonu, jednak uważam, że ten człowiek nie zmienił się aż tak bardzo w porównaniu z innymi bohaterami i nie robi różnicy, którego z jego zdjęć się użyje, także "lol2313414", że w ogóle zwracasz na coś takiego uwagę, Cwaniak - że to Linc chyba każdy zdołał się domyślić ;)
Celowo umieszczony został na przodzie, sprawiając wrażenie, jak to ktoś określił "Boga" - bo cokolwiek zrobi i powie i tak zostanie serialowym mięśniakiem i właśnie to zdjęcie idealnie to oddaje. Zaraz obok, trochę wyżej mamy Mahone'a, czyli drugiego w hierarchii pod względem ważności. Na samej górze, najwyżej, króluje Scofield jako mózg całej operacji. Cała trójka, jak zauważyła Mahonia, ma złożone ręce - również zabieg celowy, podkreślający ważność postaci.
Następnie na lewo i prawo rozchodzi się reszta ekipy, kończąc się na Bellicku i Rolandzie, co starałam się podkreślić rozłożeniem planów.
Z prawej mamy dwa póki co czarne charaktery - Wyatt i Gretchen - umieszczone na ciemniejszym tle, które miało to podkreślić - tak jak w przypadku T-Bag'a, który stoi nieco na uboczu, w cieniu, jako człowiek, który woli działać sam, zazwyczaj na własną korzyść.
Kolorystyka zachowana w odcieniach szarości z przewijającymi się elementami w kolorze czerwonym i jego pochodnych tak, by możliwie najlepiej dopasować całość do szaty graficznej forum oraz w celu uniknięcia efektu 'kolorowego jarmarku' przy tak dużej ilości postaci, które musiały znaleźć się na pracy - także mam chyba inne pojęcie odnośnie kiczowatości niż Cwaniak.

Mimo wszystko cieszę się, że można oceniać prace i myślę, że każdy powinien to zrobić - bo każdy ma oczy, widzi i wie co mu się podoba a co nie, a czasem właśnie taka ocena może być bardziej wartościowa od takiej pękającej w szwach od fachowych terminów. Logo ma trafiać do ludzi, więc każda ocena jest tak samo ważna. Poza tym nabraliście wprawy podczas oceniania prac w Grafice i nie ma co się bać - a już na pewno nie własnego zdania.
Dusqmad pisze:
Mam jeszcze prośbę o małe dodatki do loga:
- pod (lub nad) napisem "Prison break" nasz adres.
- obok "PB" napis "Największe polskie forum o serialu!". Mniejszą czcionką, pod łokciami Lincolna ;)
http://i287.photobucket.com/albums/ll12 ... kopia1.jpg
http://i287.photobucket.com/albums/ll12 ... kopia2.jpg
http://i287.photobucket.com/albums/ll12 ... kopia3.jpg

+jeszcze trochę wyostrzone i poprawione "zlewające się ramie" ;)
Mahonia
T-Bag

Ale referat agulec :-D Całkowicie się z Tobą zgadzam z rozmieszczeniem postaci i w ogóle ;-)
Z tych następnych 3 prac, najbardziej mi się podoba numer 2. Napis "Największe Polskie Forum O Serialu" bardzo pasuje w tym miejscu.
Tanira
Michael Scofield

MarQ pisze:
no i bardzo dobrze ze nie ma... bez wspomnien...

co do loga...nie podoba mi się.
Za duże postecie jak dla mnie...jest naćpane a nie powinno tak być.
Mamy 4 sezon, tak? To co tam robi Mister Lynkyln z 2? :-| jakos nie...
Bardzio i Gretka są jakby...jak dla mnie zbyt kartonowi? Są wycięci z innego zdjęcia i nie pasują kompletnie.
Ja zrobiłam swoje logo ale nie daje bo mnie samej się nie podoba xD nie bede z siebie robić pośmiewiska xD
B...
Michael Scofield

no to sie może wypowiem^^

hmmm mi sie ogolnie logo podoba :-) Fakt jest niedopracowane, ale ja nie zakładałam z góry, że od razu będzie to ostateczne rozwiazanie, tym bardziej, ze tylko agulec zgłosiła swoja propozycję. Co do samego loga i jego koncepcji to mi własnie taki 'tłum' postaci odpowiada. No bo miała wrzucić samego Michaela? Mi samej cięzko byłoby przeprowadzić selekcję i część z nich wywalić, bo każdy jest na swój sposób istotny. Układ jest dla mnie mniej ważny, choc w tym przypadku jest dobrym wyjasnieniem tego "tłoku"własnie. Kolorystycznie komponuje się idealnie z 'resztą' wyswietlającej się strony i za to już duży plus :-)
co do jakiś mankamentów w wykonaniu to są lepsi specjalisci ode mnie którzy mogą wybrzydzac wiec o tym pisać nie będę.
Ogolnie rzecz ujmując dla mnie logo jest w porządku. Po poprawkach jeszcze lepsze.
Liczę jednak, że nie tylko na tym jednym się skończy, bo naprawde nie ma co marudzić, skoro tylko jedna osoba się wysiliła i wrzuciła tu swoją propozycję. Jak będa inne można je jakoś porównywać, wzajemnie oceniać, tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

Ja choćbym nawet bardzo chciała nic w tej kwestii nie poradzę :lol:
z mojej strony mogę tylko podziękować agulcowi za wysiłek ;-)
MarQ
Michael Scofield

agulec pisze:
dopasowanie i złożenie jednej całości z przynajmniej 15 różnych zdjęć nie zajmuje 5 minut
to bylo taki przyklad, zeby powiedziec ze robione jakby na szybko.
Mam nadzieje ze nie bedzie przez to zadnych fochow xD
agulec pisze:
jak to ktoś określił "Boga"
to ja to ja :D :D

Ogolnie chodzilo mi o to, ze jednak to logo jest takie jakby nudne. ze moglby byc jakis element, jakis pomysl, ktory by uatrakcyjnil to logo.
Prosze nie najezdzac mnie ze "sie mądrujesz a sam byś cos zrobil" bo wyrazam swoje zdanie a po to ten temat miedzy innymi jest.

Sam moze cos zrobie dzis wieczorem a przynajmniej zaczne ;)
Luthien
Fernando Sucre

Ogólnie rzecz biorąc logo mi się podoba, tylko strasznie mnie denerwuje ten Linc z 2. sezonu, bo to tak razi po oczach, jak wszyscy są z 4. i on jeden taki inny. W dodatku na zdjęciu promocyjnym z 4. sezonu również ma założone ręce, więc zupełnie nie rozumiem czemu tak. No i w 4. sezonie nie ma zarostu, który miał tylko w 2.!

Ale poza Lincolnem wszystko mi się podoba, również to, że jest taki tłumek, bo może i jest zbyt tłoczno, ale gorzej by było gdyby kogoś brakowało.
Grand
Sara Tancredi

Teraźniejsze logo mi się podoba, ale moim zdaniem powinno być inne zdjęcie Burrowsa na nim, ponieważ teraz ma tatuaże :D
Aglek
Michael Scofield

Nie będę się kłócić, wypowiem się tylko na kilka tematów...
1. Logo, top czy co tam chcecie... - osobiście dla mnie wygląda jakby było takie zdj. z podkręconym dziwnie światłem! Podoba mi się! I pasuje do wszystkiego!! ;) Całusy dla autorki :* :*

2.krytyka - według mnie każdy może powiedzieć co mu sie podoba, a co nie, ale niech nie będzie to w taki straszny sposób!! Nie będę cytować bo mi się nie chce... Ale głównie mówie o MarQ i Cwaniaku! Jak Tanira powiedziała, ze się nie podoba to było to spokojne i bez jakiś wyzwisk! A już w ogóle nie powiem o tym co regularnie robi Cwaniak --'
Cwaniak pisze:
Ty pewnie ręką pracowałeś
No proszę Was bardzo!! Teraz Cwaniaku już sie nie odezwiesz i z uśmiechem na twarzy pokaże Ci język!! :-P
Jak mozna pisać coś takiego?!!! Obowiązuje jakaś kultura osobista!!

3. A teraz mała prośba... Pam i Piotras napisali, ze już nie będą tu pisać... Nie wiem czy przeczytacie czy nie... Ale prosze... ZOSTAŃCIE!!!
agulec
Michael Scofield

OK, z tego co mówicie, najczęściej powtarza się:
- wymienić Lincolna na 4-sezonowego
- poprawić światło
+ parę różnych poprawek tu i tam

Część mówi, że za duży tłum, że za duże postacie - inni, że to dobrze, że tak jest :558: :D
Spróbuję zmniejszyć, trochę poprzestawiać, może zrobi się więcej "oddechu" i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

..a ktoś jeszcze nad czymś popracuje?^^
Wróć do „O forum”