NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Dostęp do podstron

Sprawy związane z forum: uwagi, sugestie, ogłoszenia.
Tanira
Michael Scofield

agulec pisze:
A co powiecie na np. dopisanie przy "Twórczości własnej" czegoś co jasno dawałoby do zrozumienia, że stąd się nie kopiuje? Np. 'Zakaz kopiowania bez zgody autora' ?
też to zaznaczyłam w swoim "apelu" xD
Dusq widocznie chyba nie zauwazył.

Podpisywanie sie na każdym avie...jakos nie...tapety i sygny ok ale nie avy
agulec
Michael Scofield

Tanira pisze:
też to zaznaczyłam w swoim "apelu" xD
rzeczywiście xD no ale myślę, że to by było dobre.. nie wszyscy by pewnie szanowali, ale przynajmniej niech maja tą świadomość, że biorąc coś naszego bez naszej zgody robią coś złego xD hehehe..
Dusqmad
Administrator

A co powiecie na np. dopisanie przy "Twórczości własnej" czegoś co jasno dawałoby do zrozumienia, że stąd się nie kopiuje? Np. 'Zakaz kopiowania bez zgody autora' ?
To da się zrobić, tylko co dokładnie napisać? Przecież część grafik jest robiona właśnie po to, by inni mogli upiększyć swój profil. Najlepiej by każdy zaznaczył w temacie, czy zezwala na kopiowanie, czy nie.

Sprawa ma się tak, że poza podpisaniem nie ma dobrego rozwiązania. Równie dobrze ktoś może bezwiednie skopiować avatar z profilu, umieścić go sobie na innym forum i nastąpi taki łańcuszek. A o zabezpieczeniach pisałem, ale streszczę: dla chcącego nic trudnego.
agulec
Michael Scofield

Hmm.. wydaje mi się, że chodzi o to, żeby napisać, że naszych grafik można używać tylko w obrębie tego forum, z zakazem kopiowania na inne strony bez zgody autora.
Myślę, że to co robimy czy piszemy jest do oglądania i czytania dla wszystkich (bo w końcu to jest ogólnodostępne forum), ale większość rzeczy robi się z myślą o użytkownikach tego forum i przykro nam, jak ktoś bez pytania bierze sobie nasze prace i wrzuca gdzie indziej (..a tak się niestety dzieje).
Wiadomo, że nie każdy to uszanuje, ale może przynajmniej będą podawać źródło do naszego forum.

Jeżeli nie o to chodzi i sie mylę, to mnie poprawcie^^

A podpisywać prace - przynajmniej te większe - będziemy, przynajmniej ja chyba zacznę ;/ bo to chyba najlepszy sposób, żeby nasza twórczość nie pozostała anonimowa^^
Jak zwykle się rozpisałam, więc już kończę --'

Acha.. i dalej jestem za zablokowaniem dostępu niezarejestrowanym do "Twórczości własnej", a Wy?
Aglek
Michael Scofield

agulec pisze:
Acha.. i dalej jestem za zablokowaniem dostępu niezarejestrowanym do "Twórczości własnej", a Wy?
Ja też jestem za :D Może nie moją grafike będą brali, ale myślę, że niektóre prace mogą być "podkradane", a tego raczej autor nie chce... :-?
Madzialena
Mahone

agulec pisze:
Też jestem za.
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 17:03 przez Madzialena, łącznie zmieniany 1 raz.
Morgoth
Fernando Sucre

a ja jestem przeciw^^ zablokowanie twórczości własnej ograniczy ilość "naszych słuchaczy" myślę że nie ma takiej potrzeby, a ci co chcieli by tam namieszać szybko by uzyskali koniczną ilość postów^^
agulec
Michael Scofield

No tyż prawada, Morgoth, ale nie chodzi o limity postów. Zablokowanie dostępu dla niezarejestrowanych co prawda też nie jest wielkim problemem, bo wystarczy sie zarejestrować i tyle.. a grono 'słuchaczy' - i tym samym użytkowników forum, może się zwiększyć poprzez nowe rejestrację :D
Nie upieram sie przy tym, ale powstał taki problem (poruszony zresztą przez Tanirę) i chciałbym wiedzieć, co myślą na ten temat również Ci, którzy wrzucają do "TW" swoje prace^^
Sebo
Michael Scofield

Jestem za ;-) chodzi o tych którzy wkładają dużo pracy/trudu i samego siebie w to co robią, a ktoś nawet nie zarejestruje sie na forum i sobie po prostu czyjąś prace zakosi^^
B...
Michael Scofield

ja sie zgadzam z propozycja nowej naszej moderatorki^^
bo ja bym sie wkurzyła gdyby ktos tak bezmyslnie kopiował moje prace, a zoblokowanie TW dla niezarejestrowanych moze nie zlikwidowałoby tego problemu, ale moze choc troche zmniejszyło jego skale. I z drugiej strony, jak pisała agulec, nawet jesli to nic by nie zmieniło to chociaz przy okazji zwiekszyłaby sie liczba rejestrujacych sie^^
no xD
James Whistler
Świeżak

B... pisze:
ja sie zgadzam z propozycja nowej naszej moderatorki^^
z tego co czytam to ten temat poruszyła Tanira a nie moderatorka.

Zgadzam się z pierwszym postem na pierwszej stronie.
agulec
Michael Scofield

Słuszna uwaga James Whistler, bo temat poruszyła Tanira, jak zresztą napisałam wcześniej.
B.. chodziło najprawdopodobniej o zablokowanie dostępu do 'TW' dla niezarejestrowanych, czego nie ma w pierwszym poście na pierwszej stronie ;)
I myślę, że Tanira nie ma mi za złe, że ciągnę dalej poruszony przez nią problem ;)
Morgoth
Fernando Sucre

Róbcie jak uważacie^^ najlepiej zrobić sondę^^
trochę by to było uciążliwe... ale podpisywanie każdej swojej pracy nie jest najgorszym pomysłem Nie wiem jak działa PS ale być może jest tam coś takiego jak "kopiuj" "wklej" więc mozna by stworzyć swój podpis, zapisać go i po ukończeniu każdej pracy, lub przed jej dodaniu wkleić gdzieś w róg tego podpisaa xD
Ale jak żem napisał... rupta jak chceta xD
MarQ
Michael Scofield

wiesz zrobienie malego napisu ze swoim nickiem to nie problem :D ale jak robie serie sygnatur zeby kazdy kto bedzie chcial sobie wzial do podpisu to glupio miec sygne z czyims nickiem :D i pozostaje kwestia avkow :D
Dusqmad
Administrator

Założyłem nowy dział 'Grafika' poświęcony tylko i wyłącznie grafice związanej z "Prison Break" wszelkie inne prace proszę umieszczać w dziale DOWNLOAD.
Proszę moderatorów o przeniesienie tam grafik z Twórczości własnej.
Do działu można również napisać regulamin, który określałby co można kopiować a co nie. Można również opisać w nim konsekwencje naruszania.

MarQ, napisz po prostu 'wykonał Marq' małymi literami, w rogu.
TW dla niezarejestrowanych moze nie zlikwidowałoby tego problemu, ale moze choc troche zmniejszyło jego skale
Jak dla mnie jest to rozwiązanie zbędne. Nieskromnie mówiąc jesteśmy już 1 forum o PB pod względem popularności, grafiki widnieją u nas nie od dziś i każdy wie gdzie je można znaleźć. Jeśli problem się zmniejszy to może o kilka procent, co niczego nie rozwiązuje. Priorytetem rejestrujących się tutaj użytkowników jest download, o grafice dowiadują się dopiero po kilku logowaniach.
Wróć do „O forum”