NAJWIĘKSZA POLSKA BAZA DYSKUSJI I INFORMACJI O PRISON BREAK | Dołącz do nas!

Śmierć Ambruzzi'ego

Ogólne rozmowy na temat serialu.
Dusqmad
Administrator

Czy uważacie, że śmierć Ambruzzi'ego była dobrym fabularnym rozwiązaniem?

Moim zdaniem tak. Nie było innego sposobu na wykorzystanie tej postaci w drugiej serii. Jego wczesna śmierć robi wrażenie - gość może ułożyć sobie życie z kochaną żoną i dziećmi, a jednak zemsta okazuje się dla niego ważniejsza od miłości. Odchodzi w wielkim stylu, przez co nawet po śmierci trudno go skreślić z listy swoich ulubionych bohaterów. Gdyby podążył w kierunku Utah zdradzony przez mafię byłoby to naciąganiem, usilnym wykorzystywaniem bohatera. Gdyby załatwiał mafijne sprawy i dalej poszukiwał Fibanacci'ego byłoby to zbyt dalekie odbiegnięcie od głównego wątku. Nie widzę więc innej opcji.
KhAn
John Abruzzi

Nie ma innej opcji i jego śmierć na coś się przydała napewno. Bo gdyby tak ciągnęli jego postać w drugiej serii to nie wiem jakie by dla niego rozwiązanie mogli zrobić. Możliwe, że jedno z tych, które napisałeś Dusq. Nie wiem jak zakończyła się druga seria bo nie oglądłem całej ale mam nadzieję, że w 3 serii też kogoś uśmiercą albo nawet 2 osoby bo już ciągnięcie tego serialu na kolejne sezony wg mnie będzie niepotrzebne.
Mela0607
T-Bag

Macie rację to było dobre rozwiązanie, uśmiercić John'a, ale w tym momencie pękłam i się rozczuliłam, może i to głupie, ale strasznie mi go było żal; szkoda, że to w taki sposób się zakończyło :-( A ja rzadko kiedy się wzruszam, ale w tym momencie moje serducho nie wytrzymało.
Dusqmad
Administrator

Ale takie też jest życie: człowiek o gorącym temperamencie najpierw wyrównuje rachunki, a potem zastanawia się, czy sam mógłby zostać wyrównany podczas krwawej zemsty...
Miodzio
Świeżak

Uważam, że uśmiercenie Abruzziego było dobrym rozwiązaniem. Postać ta nie mogła już zaprezentować nic ciekawego. Nie było na nią takich pomysłów jak na innych uciekinierów. Początkowo (w I sezonie) zapowiadał się na jedną z najciekawszych osób, jednak w II sezonie już taką się nie wydawał i dobrze, że to jego zlikwidowano, a nie, np. T-Baga. Poza tym trzeba kogoś uśmiercać, aby dodać dramatyzmu serialowi.
KhAn
John Abruzzi

Gdyby na samym początku uśmiercili T-Baga to nie wiem czy bym dalej oglądał PB bo bym sie strasznie wkurzył na nich, że najlepszą postać odrazu uśmiercili. Możliwe, że oglądał bym ten serial jeszcze ze względu na Ambruzziego bo reszta postaci nic takiego nie reprezentuje sobą aby można było oglądać ich z otwartą buzią i za każdym razem dziwić się ich pomysłom.
Aquariia
Świeżak

Jak teraz na to patrzę to się zgadzam, Abruzzi wyglądał by niepoważnie ganiając, za ludźmi którzy go zdradzili, ale na początku wkurzyłam się, że uśmiercili mojego ulubionego bohatera.
renqaaa
Świeżak

Zgadzam sie z wami wszystkimi :)
Abruzzi nie wniósł by nic do serialu, a ganianie za jego wrogami było by bardzo nudne.
Wiec mysle że dobrze sie stało, chociaż też sie wzruszyłam w tym momencie...
AutumnLeaf
Michael Scofield

Również się zgadzam, w końcu trzeba zrobic miejsce dla nowych postaci ^^
a Abruzzi nie wyglądał mi na osobę, do której pasuje hepi end ;-)
Fish94941
Świeżak

Ja sie nie zgadzam :)
Abruzzi był suuuper postacią żałuje, że nie ma go już w PB :(:(
Kredzia
Tweener

Fakt, jego postać była ok.. Strasznie było mi żal, jak zrobili z niego gąbkę. Ech.. mimo, iż to tylko serial. Wystarczyłyby max 2 kulki i po wszystkim..
No, ale musiało być miejsce dla pozostałych i dla tych nowych.. Ciekawam, kiedy wkręcą coś z C-Note.. ;]
Yepowsky
Świeżak

Gdy pisali sceniariusz o jego śmierci, nie wiedzieli zapewne o tym, że będzie trzeci tak fascynujący sezon. A moim zdaniem John przydałby się w trzecim sezonie. W końcu najlepsza postać i ten słynny cytat: "Klękam tylko przed bogiem, a tu go nie widzę...";]
Damian1989
Sara Tancredi

Yepowsky pisze:
Gdy pisali sceniariusz o jego śmierci, nie wiedzieli zapewne o tym, że będzie trzeci tak fascynujący sezon. A moim zdaniem John przydałby się w trzecim sezonie. W końcu najlepsza postać i ten słynny cytat: "Klękam tylko przed bogiem, a tu go nie widzę...";]

możliwe
albo to było celowe bo co by mieli z nim nagrywać :?: przecież do sony nie miał by jak trafić
a jak by przeżył to by wyjechał z żoną i dziećmi (nie pamiętam gdzie) i stamtąd by zarządzał swoją "mafią" czyli tak czy siak postać Ambruzzi'ego zniknęła by z Serialu.

a cytat jest super :D
Viper
Sara Tancredi

Wyhaczyłem, że niektórzy mieli pretensje o śmierć Abruzziego...ta scena w 8 odcinku bodajże jak Mahone ma konfrontacje z jakimś innym kolesiem...
Damian1989
Sara Tancredi

Viper pisze:
Wyhaczyłem, że niektórzy mieli pretensje o śmierć Abruzziego...ta scena w 8 odcinku bodajże jak Mahone ma konfrontacje z jakimś innym kolesiem...
To nie były pretensje o śmierć Abruzziego a o śmierć Tweener'a
Viper
Sara Tancredi

No jak to ? przecież wspominał coś o śmierci Abruzziego...albo to moje oglądanie bez napisów robi swoje :P
Damian1989
Sara Tancredi

przecież John nie zginą z ręki Alexa
a śmierci Davida nikt po za Alexem nie widział
Viper
Sara Tancredi

No nie widział nikt...ale wiele osób o jego śmierci przecież wie
Damian1989
Sara Tancredi

Viper pisze:
No nie widział nikt...ale wiele osób o jego śmierci przecież wie
bo musiał przecież o tym powiedzieć
a to ze trochę nie udolnie to sfingował to już jego wina
KhAn
John Abruzzi

Tzn. Mahone za śmierć Abruzziego również został posądzony, że zrobił to umyślnie. Bo powiedziane mu zostało, że mógł go zgarnąć wcześniej niż wszedł do tego budynku a nie zrobił tego tylko zaczekał aż on wejdzie i wtedy rozpoczęła się cała akcja. Z Tweenerem jest podobna sytuacja jaką możliwością mu broń wyciągnął z lewego boku, jak on taki genialny agent.
Damian1989
Sara Tancredi

Dzięki KhAn, za odświeżenie pamięci.
ale większe problemy miał z Tweenerem niż z Abruzzim
KhAn
John Abruzzi

Czy tam problemy :) Abruzzi sam się wystawił bo chęć zemsty była silniejsza niż wszystko innej a Tweener poprostu nie chciał sprzedać kumpli.
Viper
Sara Tancredi

Dziwne, że Abruzzi nie zainteresował się tymi 5 milionami...albo mi sie już coś pieprzy
KhAn
John Abruzzi

On miał gdzieś te pieniądze skoro był bosem mafii :-) dla niego liczyła się tylko zemsta :-)
Sebastian66i6
Lincoln Burrows

a ja sie nie zgodze z wiekszoscią.. Abruzzi mógłby np. pomagać Mikowi po ucieczce z Sony.. jako spłata długu .. czy coś :P nie krzyczeć na mnie proszę !
Wróć do „Ogólnie o Prison Break ”